Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

1.HFC pocítil, aký je futsal „krutý“

Futsal: Slovmatic Bratislava - 1. HFC Luenec 4:3 (

Góly: 5. Horvárth, 10. Mikita, 16. Hrabalík, 38. Baláž - 4. a 24. Fehérvári, 5. Sudimák

ŽK: Milo - Csányi, Fauly: 4/4 a 3/5, rozhodoval: Baďura.

V obojstranne kvalitnom a útočnom stretnutí, okorenenom siedmimi peknými gólmi, s remízovým scenárom, sa nakoniec tešili z víťazstva šťastnejší domáci. Od úvodu si ani jedno mužstvo nevytvorilo výraznú prevahu a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Sériu striel odštartoval domáci Mikita strelou z polovice ihriska. Následne odpovedal z otočky Husvár, no obidvaja brankári stáli na mieste. V nasledujúcich minútach si však už divák prišiel na svoje. V 4. min. domáci gólman už nestačil na dravosť mladého Fehérváriho, ktorý po individuálnej akcii otvoril skóre stretnutia, 0:1. Domáci ale nenechali na seba dlho čakať a už o minútu na to Horváth bombou pod brvno nedal Pálešovi šancu, 1:1. Misky váh na stranu hostí opäť naklonil ešte v tej istej minúte Sudimák, ktorý nariadenú „šestku“ po ruke domáceho hráča v pokutovom území s prehľadom premenil, 1:2. Domáci v snahe vyrovnať zapli na vyššie obrátky, ale v bráne hostí sa dvakrát po sebe vyznamenal Páleš. V 10. min. však už bol na strelu Mikitu krátky, 2:2 a opäť sa začínalo odznova. Tento moment na chvíľu Lučenčanov pribrzdil a k slovu sa dostávali čoraz častejšie domáci. Tlak Slovmaticu vyvrcholil v 16. min., kedy sa dôrazný Hrabalík presadil cez Husvára a keďže dve minúty pred prestávkou Csányi po Fehérváriho ideálnej prihrávke zblízka trestuhodne zahodil, do šatní odchádzali spokojnejší domáci. Aj po zmene strán mužstvá pokračovali vo vysokom tempe, no tentoraz mali Lučenčania mierne navrch. Aktivita hostí priniesla ovocie 4 minúty po prestávke, kedy „repete“ spolupráce Csányiho s Féhervárim priniesla pre mladého Lučenčana druhý presný zásah v zápase a vyrovnanie, 3:3. Od tohto momentu to bol súboj kto z koho. Obidva tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale veľká snaha akoby zväzovala nohy útočníkom, ktorí zahodili aj nemožné. V 38. minúte však Lučenčania pocítili, ako občas bolí futsal, keď Baláž dve minúty pred záverečným hvizdom rozhodol o tesnom víťazstve Slovmaticu, ktorý sa tak dotiahol na Lučenčanov a boj o medaily bude ešte mimoriadne zaujímavý.

1. HFC: Páleš (Pavlovič) - Prepelica, Berky, Sudimák, Husvár, Csányi, Strmeň, Fehérvári, Koreň

Ostatné výsledky: Incar Nitra - Mäsomax Nitra 6:4, Dubnica - Semic 4:3, B. Bystrica - Žilina 7:5, Mima - Izolex 3:1, RCS Košice - Górnik 3:2, Pinerola Ba - Malacky 7:1.

1. Incar Nitra 25 20 2 3 148:61 62

2. RCS Košice 25 18 2 5 143:81 56

3. Pinerola Ba 25 17 4 4 119:77 55

4. Lučenec 25 17 0 8 125:88 51

5. Slov-matic Ba 25 16 2 7 104:75 50

6. Dubnica 24 14 3 7 110:70 45

7. Izolex Košice 25 11 3 11 96:81 36

8. Mima Trnava 25 11 1 13 106:114 34