Fiľakovo „netradične“ zaváhalo, Kalinovo predsa len víťazne

Futbal: IV. liga - juh

22. kolo.

Kalinovo – Dubová 3:2 (0:2), Ďuriško 2, Lorenčík

Kalinovčania po sérii nevydarených zápasoch aj keď s odretými ušami zdolali konečne bodovali naplno. Tri body sa však nerodili ľahko. Úvod patril domácim, keď sa v prvej desaťminútovke dvakrát rútil sám na brankára portugalský legionár De Freitas, no v obidvoch prípadoch nedokázal prekonať brankára hostí. Naopak udreli hostia, ktorý po ruke Končoša v šestnástke premenili pokutový kop a následne z protiútoku doslova šokovali domáce hľadisko. Po prestávke však domáci zabojovali a priklincovali hostí na vlastnú polovicu, presadili sa aj strelecky, keď najprv znižoval po kombinačnej akcii Lorenčík a o zvrat sa postaral dvomi gólmi Ďuriško.

SkryťVypnúť reklamu

Kalinovo: Kulich - Tomašovič, Melicher, Filipiak (76. Segeč), Končoš - Kratochvíľ (46. Fungáč), Čipčala, Štefánik, Végh (25. Lorenčík) - Ďuriško, De Freitas.

Poltár – B. Bystrica „B“ 1:3 (0:2), Tužinský, Zlevský, Hanes - Stanko, ŽK: Stanko – Gažík, rozhodoval: Locseš, diváci: 300

O postup hrajúci Bystričania proti zachraňujúcim sa domácim futbalistom začali od úvodu tvrdiť muziku. Poltárčania v prvom polčase poriadne ani bránu svojho súpera neohrozili, no na druhej strane nebyť Vrábeľa Poltárčania mohli prehrávať už do prestávky vyšším rozdielom ako 0:2. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil mladí Bystričania kontrolovali priebeh hry a Hanes poistil víťazstvo. Domáci sa desať minú pred koncom zaznamenali aspoň čestný úspech, keď po osi Halaj – Marcinek – Stanko posledne menovaný zblízka nezaváhal. Domácim netreba uprieť snahu na jednoducho kvalitnejších hostí to tentoraz nestačilo.

Poltár: Vrábel – Nociar (46. Kuričík) , Radič, Beňa (46. Halaj), Ivanič – Holas (81. J. Fusek), Turic, Mesároš, Kelement – Marcinek, Stanko

V. Krtíš – Selce 4:0 (0:0), Koreň 3 (2 z 11 m), J. Horn, ŽK: Uhliar ČK: Uhliar, diváci: 250, rozhodoval: Bariak

Prvý polčas sa hralo medzi šestnástkmi a prevládal taktický boj nad futbalovou krásou. Po prestávke striedajúci K. Horn oživil hru a strhol svojich spoluhráčov k lepšiemu výkonu. Práve po faule na K. Horna v pokutovom území v 55. minúte po zmene strán nariadený pokutový kop premenil Koreň. V 60. min. mal prsty pri góle opäť K. Horn, po ktorého presnej prihrávke nemohol J. Horn zaváhať, 2:0. Po tomto momente už domáci ovládli hru a vysoké víťazstvo okorenil svojim prvým hetrikom v drese Veľkého Krtíša Koreň..

V. Krtíš: J. Holub – Pavlov, Krnáč, Šiket, J. Horn – Kroták, N. Havrila (50. K. Horn), Ďurčok (85. Zemenčík), Lahký – Koreň (89. Červoč), J. Havrila

Fiľakovo – Tisovec 0:2 (0:2), - 8. Figľuš, 36. Vengrín, ŽK: Bahleda Figľuš, divákov:100 , rozhodca: M. Kučera.

Domáci sa v stredu oslabili o ďalšieho hráča (Šimkovič), takže nastúpili bez troch hráčov základnej zostavy, čo v patričnej miere narušilo celú koncepciu domácej základne. Opatrný úvod priniesol už gól Tisovca v 3. min, ale nakoľko dvaja útočníci stáli v postavení mimo hry, gól nemohol platiť. Platil však už v 8. min, keď postranný rozhodca pustil evidentný ofsajd, Bahleda mohol už iba prenikajúceho útočníka faulovať a nariadený pokutový kop Figľuš s istotou premenil, 0:1. Zdecimovaných domácich to poriadne zaskočilo, viazla im kombinácii, kopili chybu na chybe, čo mohli rýchlonohí hostia potrestať, keď sa v 18. min Petrok sám rútil na Bahledu, ale posledne menovaný včasným vybehnutím zabránil pohrome. Hostia boli behavejší, futbalovejší a svoju prevahu dokázali zúročiť v 36. min, keď Bahleda chybil a Vengrín hlavou zvýšil na 0:2. Polčasové trápenie domácich ukončil svojim hvizdom hlavný rozhodca, keď sa do kabín odchádzalo so zaslúženým vedením hostí. Do druhého polčasu nastúpilo FTC s úmyslom aspoň skorigovať výsledok, poprípade sa pokúsiť o zvrat. Hostia ale boli proti, keď v 58. min Resutík opečiatkoval brvno domácej brány. Potom sa k slovu dostali konečne aj domáci, keď Horváth sám proti gólmanovi nedal, Adamec hlavičkoval iba do náruče hosťujúceho brankára a Nagy svoj prienik zakončil iba do ležiaceho Belicu. V 67. min sa zdalo, že sa sdomáci už dočkajú, ale na center Horvátha ani Adamec ani Líška R. nedosiahli. Iskierka nádeje sa naskytla v 76. min, keď Horváth trafil pravé brvno hosťujúcej brány, ale lopta sa odrazila do poľa. Potom mohol zložiť reparát v 78. min, ale pozorný Belica v bráne hostí čaroval. O minútu stála pri ňom aj futbalová šťastena, keď Magyar hlavou opečiatkoval spojnicu brvna a žrde. A keď dokázal Telek v 89. min z troch metrov prestreliť zrodila sa zaslúžená výhra hosťujúceho celku. Výsledok nemusel byť taký aký je, keby boli domáci zahrali aj prvom polčase aspoň tak, ako v polčase druhom. Ale zápas sa hrá 90 minút a tak museli domáci vypiť svoj kalich horkosti do dna a stratili tak prepotrebné 3 domáce body.

Tréner FTC, Ľubomír Šimkovič: „Začali sme veľmi laxne, čo súper dokázal patrične využiť, keď v prvom polčase nás zaskočil dvoma gólmi. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním streliť kontaktný gól, čo by nás vrátilo do hry. Zvýšili sme aktivitu v strede poľa, ale bohužiaľ pri súperovi stálo aj futbalové šťastie, keď sme nepremenili 3-4 vyložené šance a nastrelili sme 2 brvná. Smola.“

Fiľakovo: Bahleda – Tóth R., Baroník, Adamec, Bari – Líška M. (84. Ferencz), Nagy, Telek, Magyar, Horváth, Líška R.

Tisovec: Belica – Hurák, Slašťan, Hudec, Turňa, Michalko, Vengrín I., Petrok, Figľuš, Vengrín O., Bálint.

Hrochoť – Tomášovce 1:1 (1:0) Zátroch – Ľupták, ŽK: Majer, Michalík - Drugda, Strmeň, divákov: 200, rozhodca: Harezník

Zápas sa hral na ťažkom, rozmočenom trávniku, v ktorom sa hostia ťažko presadzovali zásluhou kvalitnej hry domácich. Tí začali hneď náporom a prvé minúty priniesli Hrochoti dve sľubné príležitosti Seleckého a Poničana, ktoré však nedokázali zúžitkovať. Po počiatočnom nábore sa aj hostia dostali k „slovu“, kde v 12. min. po priamom kope Motošku sa zaskvel domáci brankár. Z protiútoku sa domáci ujali vedenia kurióznym gólom, keď lopta zastala v kaluži vody a domáci Zátroch popri vybiehajúcom Skopalovi posiela domácich do vedenia 1:0.

Do konca polčasu stojí za zmienku Rapiho gólová príležitosť, kde nedokázal ani sám v bezprostrednej blízkosti dať gól a strelil tyč. Zo strany domácich prišla ešte jedna sľubná príležitosť, Selecký ktorý z dobrej pozície strieľa vedľa. Do druhého polčasu nastúpili hostia s úmyslom vrátiť priebeh zápasu, čo sa podarilo v 55. min., kde za úmyselnú ruku domáceho obranu odpískal pokutový kop, z ktorého Ľupták vyrovnal stav 1:1. V týchto momentoch hostia ožili a o päť minút znovu Rapi zakončuje vedľa. V 65. min. dobre rozbehnutú akciu Ľuptáka, ktorý obhodil aj domáceho brankára, šanca zostala nevyužitá.

Tomášovce: Skopal – Čáni, Motoška, Ilko, Strmeň – Ľupták, Kamenský (46. Ľalík), Drugda, Paľaga – Rapi, Doležal

Tornaľa – D. Strehová 2:2 (1:1) Váradi 2 (11.) – Zúbek, Szabó, ŽK: Gašpar - Karasy, divákov: 250, rozhodca: Horný

Po dvoch domácich remízach cestovali na stretnutie do vzdialenej Tornale odkiaľ sa nezvyknú nosiť body. V priamom súboji o tretiu priečku tabuľky sa stretli dve vyspelé mužstvá. Hostia síce bez prvého brankára Oravca, ktorý po stretnutí z Poltárom zostáva na dlhšiu dobu vyradený, nastúpili na stretnutie pod vedením staronového, futbalovej verejnosti dobre známeho trénera M. Benčoka, ktorý sa do D. Strehovej vrátil po tretí krát.

V 9. min. Szabó po individuálnej akcii vystrelil po zemi, brankár Betík bez problémov strelu kryl. V 17. min . po nedôraznom odkope Karasyho Šár v pokutovom území podrazil Šaligu a Váradi nariadený pokutový kop premenil, napriek tomu, že brankár si na loptu šiahol, 1:0. V 28. chytil Dobrocký prudkú strelu od Váradiho, v 29. min. po Ivičičovej prihrávke Szabó z hranice pokutového územia prudko vystrelil, brankár Betík loptu neudržal a Zúbek pohotovo dorazil do prázdnej brány, 1:1.

V 44. min. z priameho kopu pred pokutovým územím Ivičič natiahol Betíka v bráne, ktorý vyškriabal loptu na roh. V 50. min. videli domáci diváci zaujímavú situáciu pred bránou hostí, keď najprv Tóth vykopol z prázdnej brány strelu Váradiho a Gašpár vykopnutú loptu prudko trafil na bránkovej čiare vlastného hráča Šaligu. Tu sa potvrdilo nedáš-dostaneš a z protiútoku v 51. min. ušla rýchla dvojica Brna, Szabó a Szabó popod vybiehajúceho Betíka nemal problémy vsietiť ďalší gól Strehovej, 1:2. V 53. min. mohol Brna domácich zaklincovať, keď po samostatnom nájazde na brankára Betíka nevyužil gólovú príležitosť. V 70. min. po rohu Gašpára zo skrumáže vyrovnal Váradi, 2:2. V 72. min. Branou nepodarený center musel Betík vyškriabať spod brvna na roh. V 76. min. chytil Dobrocký priamy kop Váradiho a v 80.- min. opäť vyrazil jeho tvrdú strelu. V 85. min. Szabóov center trafil pred prázdnou bránou do hlavy Brnu, avšak lopta skončila vedľa pravej tyče.

D. Strehová: Dobrocký – Novák, Báťka, Karasy – Šár (60. Jágerský), Chromek, Zúbek, Tóth (75. Merčiak)– Szabó, Ivičič, Brna (89. Tancík).