Haličský brankár Mikuš chytil dve penalty!

Futbal: I., II. a III. trieda - LUČENEC

I. trieda20. kolo

Vidiná – Podrečany 5:1 (1:0), R. Šupina 3, Kocúr, Sýkora – Oláh, ŽK: Kocúr, ČK: Berky, divákov: 20, rozhodca: J. Kojnok.

Na dobre pripravenom ihrisku videla hŕstka divákov zápas priemernej úrovne. Po štvrťhodine hry otvoril skóre R. Šupina, ktorý poslal loptu po rohu volejom od brvna do siete. Hoci prvý polčas prebiehal v réžii kombinačnejších hostí, čisté gólové príležitosti si nevypracovali. V druhom polčase domáci zmenili taktiku a začali si vytvárať šance z brejkových situácií, no nevyužili ich . V 61 min. bol vylúčený Berky za urážku rozhodcu, ale už o minútu hostia vyrovnali po kombinačnej akcii Oláhom. Od tohto momentu až do konca zápasu využila Vidiná početnú prevahu. Šupina si zopakoval kúsok z prvej časti, s prehľadom skórovali aj Kocúr a Sýkora a Šupina dosiahol hetrik.

Zlatno – Podkriváň 4:0 (3:0), Marunčiak 2, Šotek, Janoštiak, ŽK: Fehérvári – Malatinec, Fekiač, divákov: 20, rozhodca: Jánošík st.

V prvom polčase to bola hra na jednu bránu. Hostia prakticky neohrozili brankára domácich. Po polčase sa futbalisti Zlatna uspokojili, ale aj napriek tomu pridali Marunčiakom štvrtý úspech a vysoko zdolali svojho súpera.

Halič – Málinec 3:0 (1:0), P. Žigo 2, Póni 11 m, ŽK: Mikuš – Kvasnica, Straško, divákov: 32, rozhodca: Jánošík ml.

Na hrboľatom teréne sa mužstvá rozbiehali pomaly. Po 20-tich minútach vyrazil Mikuš prízemnú strelu Dibalu. Päť minút pred prestávkou nastrelil Kurčík loptu z desiatich metrov do náručia brankára hostí. O tri minúty neskôr otvoril skóre lobom P. Žigo. V úplnom závere polčasu zneškodnil Mikuš hosťom pokutový kop. V 75. min. Kurčík vybojoval loptu, našiel P. Žigu a ten zvýšil na 2:0. Šesť minút pred koncom po faule na Adamíka zahrávali hostia druhý pokutový kop a Mikuš ho opäť bravúrne chytil. V poslednej minúte mali rovnakú možnosť aj domáci a Póni sa nemýlil.

Utekáč - Hr. Zalužany 0:1 (0:1), Šatara, divákov: 30, rozhodca: Kelemen.

Na ťažkom rozbahnenom teréne nastúpili domáci v oklieštenej zostave. Chýbalo im 5 hráčov základnej zostavy a hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami. V 36. min. zahrávali hostia rohový kop, na ktorý vyskočil najvyššie Šatara a dostal Zalužany do vedenia. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Snaha domácich končila na 16-tke hostí. Dvadsať minút pred koncom mohol vyrovnať Nemčok, ale jeho strela mierila tesne vedľa. V 85. min. boli domáci najbližšie ku gólu. Dekanovského strela z priameho kopu skončila na tyči a keď aj čistá šanca Šataru dve minúty pred koncom ostala nepremenená, odviezli si hostia tri body za najtesnejšie víťazstvo.

Breznička – Mýtna 0:3 (0:2), Iždinský 2, Sára, ŽK: Budáč, Melicher - Sopóci, Vetrák, Gondáš, ČK: Pagáč - Sopóci, divákov: 20, rozhodca: Forrai.

Hostia boli lepší od začiatku futbalovejší. Iždinský v úvode síce nepremenil pokutový kop, ale v ďalšom priebehu si tento neúspech vynahradil dvomi peknými gólmi. Tretí pridal Sára a Mýtna tak tróni na čele tabuľky. Tieňom boli vylúčenia Sopóciho a Pagáča za udretia po odpískaní.

Biskupice – Lovinobaňa 0:1 (0:0), Hulej, ŽK: Szó, Váradi – Hulej,

Šmidriak, Vrba, Botta, ČK: Szó - Vrba, divákov: 25, rozhodca: Kyzek.

Vo vyrovnanom stretnutí išli hostia dvakrát sami na bankára, ale aj tak premenili jednu zo šancí a ukoristili tri body.

P. Dravce – Lipovany 0:0 (0:0), divákov: 30, rozhodca: Ľ. Kojnok.

Hralo sa za veľkého vetra, a najmä v prvej polovici stretnutia si Lipovany vypracovali množstvo gólových príležitostí. Po prestávke sa hra trochu vyrovnala, ale keďže gól nepadol, zrodila sa bezgólová remíza.

18. kolo

Tomášovce „B“ - Stará Halič 2:0 (1:0), Budinec ml., Lašák, ŽK: Mišo - Kliment, ČK: Kliment po 2 ŽK, divákov: 50, rozhodca : Očovai.

Vo vyrovnanom zápase zaslúžene zvíťazili domáci, ktorí boli lepší a dôraznejší v koncovke. Už do prestávky sa presadil Budinec ml. a po zmene strán poistil zisk troch bodov presnou strelou Lašák. Hostia nastrelili jedenkrát brvno, a to bolo na zisk čo len bodu tentokrát málo.

Buzitka – Uhorské 4:1 (3:0), Jačmeník 2, Adamec z 11 m, M. Malček – Kuvik, divákov: 100, rozhodca : Felšö.

Buzitka celý deň oslavovala a táto dobrá nálada sa preniesla aj na trávnik. Počas stretnutia síce pršalo a trávnik bol rozmočený, padlo pekných päť gólov, z toho štyri do siete hostí, čo domácich divákov potešilo. Po zápase si všetci pochutnali na dobrom guláši a držkovom perkelte.

Santrio Láza – Boľkovce 1:1 (0:1), R. Kočalka - N. Adamovič z 11, divákov: 55, rozhodca : Jánošík ml.

V nervóznom stretnutí sa zrodila zaslúžená deľba bodov. Hostia vyhrávali po 20-tich minútach po prísne nariadenej penalte gólom N. Adamoviča. Po prestávke už Boľkovce neukázali nič z umenia, aké je potrebné v prvej triede a domáci zaslúžene vyrovnali.

Rapovce – Sušany 1:2 (1:1), Petik za domácich, ŽK: Majoroš, ČK: Mitter, rozhodca: Kolenkáš z Fiľakova.

Po vyrovnanom prvom polčase sa obidve mužstvá snažili v upršanom počasí strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa to lídrovi tabuľky, ktorý získal veľmi cenné tri body

Šiatorská Bukovinka – Holiša 3:0 (2:0), rozhodoval: Laho z Lučenca.

Domáci začali aktívnejšie a vypracovali si niekoľko gólových príležitostí a po polčase viedli o dva góly. Hostia ohrozovali bránu hostí len sporadicky a tak Bukovinka v slušnom stretnutí zaslúžene zvíťazila.

17. kolo

Trebeľovce – Lehôtka 1:2 (0:1), Hýravý - Šperla 2, ŽK: Spišiak, divákov: 30, rozhodca: Jánošík st.

Hostia mali územnú prevahu a o víťazstve rozhodli väčším množstvom premenených šancí.

V. Dravce - Halič „B“ 0:1 (0:0), divákov: 40, rozhodca: J. Kojnok.

V zápase dvoch posledných mužstiev rozhodol peknou strelou spoza šestnástky Bubenka.

Šíd – Čakanovce 1:1 (1:0), Berky – Varga, divákov: 80, rozhodca: Kelemen.

Hralo sa slušne v priemernom tempe a zrodila sa zaslúžená deľba bodov.