Olováry prekvapujúco zakopli v Lubeníku, pod Divínskym hradom zavládlo veké sklamanie

Futbal: V. liga - dohrávka 1. kola

Modrý Kameň - Radzovce 4:1 (2:0), Bariak, Mesároš, Tóth, Barcaj – Nagy, divákov: 50.

Futbalisti M. Kameňa odčinili sobotňajšiu prehru a lepším prístupom získali dôležité tri body. Ich hra bola kvalitná, s peknými kombináciami, ktorými rozbehali súpera. Padli pekné štyri góly a diváci odchádzali spokojní.

M. Kameň: Búš – Melišík, Bariak, Sýkora, Gemeri, Kováč, Filipko, Barcaj, Majer, Tóth. Mesároš (str. Ramšák, Illéš, Golian)

Radzovce: R. Magyar – Zdechovan, L. Tóth, Sojka, Gab. Gáspár, Bozó, Nagy, Gáspár Gr., Titton, F. Tóth, A. Miháli (str. Bogdán, Magyae Š.).

SkryťVypnúť reklamu

Lubeník - Olováry 2:1 (2:1), Kvačkaj, Levický - Molnár,

Hostia začali od úvodu náporom a vytvorili si aj niekoľko vyložených gólových príležitostí, no z nich premenili len jednu v 13. min., keď Molnár zblízka nezaváhal, 0:1. Olovárčania zvýšiť vedenie, no Gyorg a Brna zoči voči brankárovi domácich trestuhodne nedali. Nedáš dostaneš sa potvrdilo v 23. minúte po náhodne nakopnutej lopte do šestnástky Olovár, ktorá skončila na prekvapenie všetkých v bráne, 1:1. Po tomto momente sa hra vyrovnala a útoky sa prelínali z jednej strany na druhú. Boli to však opäť efektívnejší hostia, ktorí mierili do čierneho, 2:1. V závere hostia ešte predsa len mohli aspoň vyrovnať, ale tí v koncovke tentoraz zlyhali a tak tri body si prekvapujúco pripísali domáci.

Olováry: Geregai - Schmidt, Zaťko, Nemčok, Černík – M. Varholák, Mar. Varholák, Molnár, Brna (55. Slávik) - Györg (75. Kelemen), Foltán.

Jozef Šaranko (manažér Družstevník Olováry): Mali sme síce viac z hry, ale futbal sa hrá predovšetkým na góly a keďže my sme dali iba jeden, zaslúžene sme prehrali.

Ružiná - Kokava 2:0 (2:0), Ivan, Gabľas, ŽK: J. Oláh - Čombor, diváci: 70, rozhodoval: Šima.

Domáci hrou znovu neoslnili, ale aspoň zvýšenou bojovnosťou prepotrebné tri body. Ujali sa vedenia v 18. min. Ivanom, ktorý predtým obišiel troch a nezadržateľne skóroval. Pri neustálom tlaku druhý gól dosiahli domáci z priameho kopu zo vzdialenosti 18 metrov, ktorý technickou strelou dal Gabľas. Po prestávke mali viac loptu vo svojej moci hostia nastrelil brvno, ale viac vyložených šancí si nevypracovali.

Ružiná: Gazík - Kliment, Kucej, J. Oláh, Iždinský - Kamenský, Moravčík (85. Moravčík), Gabľas (56. Gondáš), Fízeľ (46. J. Líška) - Pivka, Ivan

Kokava: Španko - Beracko, M. Oláh, Bambura, Radič - M. Bambura, Z. Oláh (46.L. Oláh), Čombor (46. Šimoar, Balogh - Severínyi, V. Vinarčík

Jozef Čelár (predseda Ružiná): Ani jedno mužstvo svojou hrou nepotešilo oko diváka, my sme však na rozdiel od súpera dokázali streliť dva góly a pripísať si cenné tri body.

Vinica - Jesenské 1:2 (1:0), Vraniak, Farkaš (za hostí),

Líder sa opäť bližšie posunul k postupovému cieľu, keď proti kvalitnému súperovi doslova vydrel víťazstvo. Vo vyrovnanom stretnutí rozdielnych dvoch polčasov sa chlieb lámal hneď po prestávke, kedy sa domáci až príliš stiahli do ulity a trpezliví hostia, to dokonale využili na otočenie nepriaznivého stavu. Domácich môže mrzieť najmä množstvo premrhaných gólových príležitostí v prvom polčase.

Vinica: Gyenes - Budi K., Cibulya, Brezovský, Zsigmond - Homolya, Kóša, Segeč, Budi A. - Villám, Vajda.

Jesenské: Czene N. - Nagy, Tryzna, Csísi, Páleš - Šinglár, Czene A., Farkaš, Pál - Tóth J., Suhajda

Hajnáčka - Cinobaňa 5:1 (1:1), Mihályi 3 (21 z 11 m), Czene, Budai – Filčík, ŽK: 2 hostia, divákov: 150, rozhodca: Malček.

Pred zápasom bolo v domácej šatni umývanie hláv za stretnutie v Divíne. Do brány Hajnáčky nastúpil Š. Czene ml. a svoju úlohu zvládol na výbornú. Zabrali aj opory mužstva Mihályi a Š. Czene st., ktorí hrali viac pre kolektív, čo sa napokon odzrkadlilo na konečnom skóre. To síce otvorili po vyrovnanej dvadsaťminútovke hostia pekným gólom Filčíka, ale potom sa už presadzovali len domáci. Ešte do polčasu vyrovnal Mihályi, ktorý dostal nádhernú prihrávku od Czeneho. Po zmene strán to bola jednoznačná záležitosť. Najskôr otočil skóre Mihályi, keď z ľavej strany obišiel obrancu a z rohu 16-tky obstrelil gólmana hostí. Aj lepšiaci sa Czene st. sa zapísal do streleckej listiny tretím gólom domácich. Štvrtý úspech padol z pokutového kopu a piaty gól bol futbalovou lahôdkou. Do lopty sa oprel Budai a nezadržateľne vymietol šibenicu brány Cinobane.

Hajnáčka: Czene ml.. – Igo, Budai, Kalocsai, Mede, Czene st., A. Berky, Bartko, Szóo, Kovács, Ruszó, Mihályi (str. Sendrei, Homola).

Cinobaňa: Hrnčiar – Talán, Očovan, Jakuba, Deák, Slichta, Gombala, L. Hriň, Čomaj, J. Hriň.

Hrnčiarska Ves - Nenince 3:1 (1:1), Kurák 2 (oba z 11 m), Rončák - Krivánsky

Hostia zaskočili domácich a po štvrťhodine hry viedli 1:0. Domáci sa dlho trápili a dlho sa nevedeli presadiť cez disciplinovane hrajúcich Neninčanov. Domácim sa podarilo vyrovnať až 8 minút pred odchodom do šatní, keď z priameho kopu Kurák okabátil brankára hostí. Ani po prestávke si domáci nevedeli vypracovať súvislí tlak. V závere však domáci prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a dvomi gólmi Rončáka a opäť Kuráka si pripísali veľmi dôležité tri body v boji o záchranu.

Divín - Gemer 2:2 (1:0), Kurta, A. Žilka - Drnaj, Gergely.

Domáce mužstvo podalo veľmi slabý výkon. V polčase síce nad súperom z dna tabuľky vyhrávalo, ale po zmene strán to bol v podaní Divína nemastný – neslaný výkon. Pod divínskym hradom zrejme nastane futbalové zemetrasenie.