M. Kameň si skomplikoval boj o záchranu, čelo tabuľky ostalo bez zmeny

Futbal: V. liga - juh

19. kolo:

M. Kameň – Ružiná 0:1 (0:0), - Pivka, divákov: 50, rozhodca: Gonda.

V prvom polčase to bol iba futbalový odvar a futbalový kumšt ostal niekde v kabínach. Za zmienku stojí iba prvá minúta a strelecký pokus Kováča. Potom hŕstka divákov márne čakala, že uvidí aj niečo futbalové, no nedočkali sa. V prvom polčase sa dostali k slovu aj hostia, keď Pivka nastrelil brvno a k odrazenej lopte sa dostal Moravčík, no ten trafil len dobre postaveného hráča na bránkovej čiare. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci hrali ležérne, bez nápadu a iskry. V 61. min ich náležito potrestal hlavičkou kapitán hostí Pivka a otvoril skóre stretnutia, 0:1. Ani tento moment domácich neprebral a naďalej predvádzali hru bez nasadenia, snahy a hlavne bojovnosti. M. Kameň si tak poriadne skomplikoval boj o záchranu.

Ramšák (M. Kameň): „Som veľmi sklamaný z výkonu celého kolektívu a k môjmu názoru sa prikláňa aj celé vedenie klubu.“

J. Čelár (Ružiná): „Po nevydarenom zápase na domácom ihrisku s Cinobaňou bolo umývanie hláv. Hráči si konečne uvedomili, že bez poctivého nasadenia celých 90 minút sa nedá hrať futbal a už vôbec nie zachrániť v 5 lige. Mužstvo ako celok príkladne bojovalo a dokázalo svoje futbalové kvality, čoho výsledkom je nečakaná výhra na ihrisku v M. Kameni.“

M. Kameň: Búš – Sýkora, Mikula, Bariak, Ramšák, Melišík, Tóth, Filipko, Barcaj, Ondrejkov, Kováč (str. Majer, Mesároš).

Ružiná: Gazík – Kliment, Kucej, J. Oláh, Fízeľ, Kamenský, Gabľas, Moravčík, Ivan, Gondáš, Pivka (str. R. Oláh, Čeman, Králik).

Radzovce – Vinica 3:1 (0:1), Bozó 2, Tóth F. - Kóša, ŽK: Slovák, Bozó, Tóth L., Tryzna, divákov: 100, rozhodca: Király.

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvá desaťminútovka patrila domácim, ale potom prevzali iniciatívu hostia, lepšie kombinovali a dlhými nakopávanými loptami sa tlačili do 16-ky, s čím sa obrana domácich dlho nevedela vyrovnať. V 33. min prišiel aj zákonitý trest, keď tvrdou strelou z 20-ich metrov dobre trafil Kóša a hostia sa ujali vedenia, 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení, zlepšila sa obranná činnosť mužstva, lepšie kombinovali v strede poľa, pri zakladaní útokov lepšie využívali krajné vertikálne priestory a prenášanie ťažiska hry bolo samozrejmosťou, o čom sa v prvom polčase nedalo hovoriť. Na gól nebolo treba dlho čakať a už v 54. min vyrovnal Bozó na 1:1. V 60. min po centri, Tóth F. hlavou zvyšuje na 2:1. Klinec do rakvy Vinice zabil v 79. min Bozó, keď opäť hlavou zvýšil na 3:1. Ďalšie sľubné šance Mihálya a Bozoa ostali nevyužité a tak sa zrodilo ťažko vybojované, ale zaslúžené víťazstvo domácich proti silnému súperovi.

Radzovce: Magyar - Zdechovan, Nagy (46. Tryzna), Slovák, Sojka, Tóth L., Bozó, Titton, Tóth F. (80. Babic), Gaspar, Mihali (63. Mihály).

Vinica: Gyenes (Doboš, Marinec) - Budi K., Cibulya, Brezovský, Zsigmond, Homolya (Majer), Kóša, Segeč, Budi A., Villám, Vajda.

Hr. Ves – Lubeník 2:0 (0:0), Kurák, Rončák J., ŽK: Varga, divákov: 150, rozhodca: Tapfer.

Domáci sa od začiatku zápasu zahryzli do súpera a vytvorili si veľa šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Za zmienku stoja tri, a to: v 10. min, keď Rončák P. z päťky trafil tyčku, v 15. min ten istý hráč nedokázal opäť z päťky trafiť do prázdnej brány a v 35. min, keď vysunul Juhaniak opäť Rončáka P., ktorý trafil z jedenástky len brvno. Prvý polčas patril teda domácim, ale nebolo im súdené skórovať. Do druhého polčasu nastúpili domáci ešte odhodlanejší vyhrať, avšak mnohým hráčom nebolo v dnešnom zápase súdené dať gól. V 70. min Varga nedokázal premeniť pokutový kop. O minútu neskôr nešťastník zápasu Rončák P. nedokázal trafiť bránu z piatich metrov. Vytúžený gól prišiel až v 78. min, keď domáci Kurák z priameho kopu z 25-ich metrov nedal brankárovi žiadnu šancu, 1:0. Potom mali domáci ešte niekoľko šancí, ale bez gólového efektu. Bodku za zápasom dal v 88. min Rončák J., ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži a uzavrel tak skóre stretnutia, 2:0. Domáci sa teda mohli tešiť z víťazstva, ktoré bolo však vydreté, ale zaslúžené.

Hr. Ves: Ľupták - Rončák A., Rončák J., Kubelka (80. Sivok), Vengrín, Horanský, Juhaniak, Cibuľa (75. Hidvegi), Rončák P. (88. Vývlek), Kurák, Varga.

Divín – Hajnačka 1:1 (0:1), Jakubove - Sepesi, ŽK: Dibala, divákov: 50, rozhodca: Konček.

Prvých 15 minút zápasu bolo vyrovnaných, no potom začali hostia produkovať lepšiu hru, z čoho pramenil aj vedúci gól, ktorého autorom bol Sepesi. Po tomto góle sa hra vyrovnala, ale skóre sa do polčasu už nemenilo. V druhom polčase, domáci si vedomí zisku troch bodov, začali produkovať nátlakovú hru, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Jakuboveho, 1:1. Divín si vypracoval aj ďalšie vyložené šance, ktoré nepremenili Ufrla a Dibala a tak sa v Divíne zrodila remíza, ktorá viac vyhovuje hosťom.

Divín: Hrčák - Čeman, Žilka, Ufrla (90. Klimo), Jakubove, Popovič, Presperín, Furták, Hadaš, Dibala, Čaba.

Hajnačka: Juhász - Mede, Ruszó, Berky, Sepesi, Bartko, Czene, Mihali, Budai, Homolya, Csomor.

Gemer – Jesenské 0:1 (0:1), - Tóth J., divákov: 100, rozhodca: Berta.

Domáci nastúpili do zápasu s úmyslom ubrániť čo najlepší výsledok, čo sa im vcelku aj podarilo. Hostia si od úvodu vytvorili územnú prevahu, no domáci sa dobre chopili obrannej hry. V 35. min ušiel po pravej strane Nagy, odcentroval a Tóth J., ktorý bol prakticky sám pred bránou pohodlne skóroval, 0:1. Po góle sa hostia akoby uspokojili s jednogólovým náskokom a hra upadla do priemeru. V druhom polčase si hostia územnú prevahu udržali, no ani jednu vypracovanú šancu nedokázali premeniť. Treba vyzdvihnúť aj bojovnosť domácich, ktorí sa snažili ešte čo-to s výsledkom urobiť. No ani na jednej strane už nepadol gól, a tak sa v slušnom stretnutí zrodilo tesné, ale zaslúžené víťazstvo Jesenského.

Gemer: Potocký - Gergeli K., Kilik, Lukáč, Gergeli Sz., Drnaj, Ulický, Lenkey (62. Gergeli Š.), Drenko (46. Árvai), Lazár, Gergeli A.

Jesenské: Czene N. - Nagy, Tryzna, Csísi, Páleš - Šinglár, Czene A., Farkaš, Pál (75. Bari) - Tóth J., Suhajda (80. Vraniak).

Nenince – Kokava 2:0 (1:0), Hýveš T., Berec, ŽK: Ubertáš, Kuzma, Hýveš M., Kálazy Ľ. - Radič, Balog, divákov: 200, rozhodca: Verkin.

Zápas sa začal za hustého dažďa, takže terén bol dosť ťažký. Hra sa začala oťukávaním oboch mužstiev a pohybovala sa medzi 16-kami. Po úvodnom oťukávaní sa po centri z ľavej strany dostal k lopte Násaly, no jeho hlavička opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. V 32. min po rohovom kope sa domáci ujímajú vedenia, keď Hýveš T. na dvakrát premenil, 1:0. Po góle sa hostia snažili hrať svoju kombinačnú hru, čo im aj vychádzalo, ale bez gólového efektu. V úvode druhého polčasu sa presadil Berec a bolo 2:0. Hostia sa aj ďalej snažili, no vytvorené šance už nepremenili a tak 3 body ostali doma.

Nenince: Balla (Nozdrovický) - Kremničan, Máth, Kálazy Ľ., Hýveš M. (Varga), Hýveš T., Berec (Záhorec), Ubertáš, Kuzma, Násaly, Krivánsky.

Kokava: Cárach - Čurgai, Oláh M., Bambura J., Radič, Bambura M., Katreniak, Čombor (Šuniar), Balog, Severíni B., Mlynarčík (Oláh Z.).

Olováry – Cinobaňa 2:0 (0:0), Molnár, Brna I., ŽK: Varholák Miloš - Pika, Hriň L., Dubravec, Hadbavný, divákov: 150, rozhodca: Kacz.

Domáci začali náporom a už v 2. min mal šancu Molnár, ale minul.

Domáci sa dostávali do šancí častejšie než hostia, no v bráne stál neprekonateľný brankár. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim a Molnár otvára skóre, 1:0. V 63. min poistil víťazstvo domácich Brna I., ktorý hlavou premieňa, 2:0. Do konca sa hostia ešte snažili čo-to urobiť s výsledkom, no nepodarilo sa im streliť gól. Aj domáci boli pri chuti a chceli ešte výsledok prikrášliť, no vypracované šance nedokázali využiť. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené a Cinobaňa výkonom sklamala.

Olováry: Geregai - Schmidt, Zatyko, Nemčok, Klátik, Černík, Varholák Maroš, Varholák Miloš, Molnár, Brna I., Foltán.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 493

Dvojica mužov ukradla zásobníky s mincami zo samoobslužnej  autoumyvárne v Poltári.

V Rimavskej Sobote bude 27 odberných miest

Odberné miesta podľa samosprávy kopírujú volebné okrsky v meste s tromi výnimkami.

Slovensko sa pripravuje na celoplošné testovanie.

Banskobystrická župa je prvou v krajine, ktorá chystá vo svojich zariadeniach preventívne testovanie

Pravidelné testovanie sa dotkne 30 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK.