Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Majstrovský výkon hráčov a divákov

Basketbal: Baník Handlová - E.S.O. Lučenec 68:85

Na posledný zápas prvej polovice základnej časti vycestovali nielen hráči, ale už aj diváci. Handlovej, ktorá dokázala predtým zdolať Svit aj Nitru, nedali zverenci Tibora Jányho žiadnu šancu a majstrovským výkonom utíšili domácich divákov. Šiestym hráčom v poli boli ESO fans! Tí od prvej do poslednej sekundy vytvorili lučeneckým basketbalistom nevídanú a skvelú „domácu“ atmosféru.

Baník Handlová – E.S.O. Lučenec 68:85 (13:26, 26:21, 16:20, 13:18).

Handlová držala krok s lídrom Extraligy iba do tretej minúty (5:5) a potom to už išlo ako po masle. Výborná obrana, nebojácne prieniky Kovačeviča (28 bodov) a skvelé doskoky Ščekiča (v sobotu oslávil narodeniny) pod oboma košmi, to všetko vytvorilo trinásťbodový náskok už po prvej desaťminútovke. Smačko s Uhnákom to skúšali trojkami, ale lopta končila tentokrát väčšinou na obruči koša.

Aj v ďalšom priebehu stretnutia si hostia skvelým výkonom udržiavali sľubný náskok, ktorý bol v 14. min. trinásťbodový (21:34). Štefánik však zatrúbil do útoku, rozhodca Címa odpískal po jeho trojke aj technickú chybu E.S.O. a tri minúty pred prestávkou baníci znížili na rozdiel dvoch bodov. Lenže neudržateľné prieniky Kovačeviča celou palubovkou a už samozrejmý „nálet“ Bičviča do koša znamenali polčasový stav 39:47.

Po zmene strán Lučenec prakticky už nedal žiadnu šancu baníkom a diváci kričali, čo im hrdlá stačili. Suja dovolil cez seba dosiahnuť Uhnákovi iba štyri body, rozstrieľal sa aj Madaj a náskok neustále narastal. Najviac to bolo v prospech E.S.O. päť minút pred koncom (58:77). Koncert Lučenca v Handlovej ukončilo neúnavné skandovanie divákov a potlesk lučeneckých basketbalistov všetkým, ktorí si to na Hornú Nitru namierili. Po deviatom kole si tak E.S.O. upevnilo suverénne postavenie v tabuľke.

Tibor Jány (E.S.O.): „Diváci dnes boli našim šiestym hráčom a kompenzovali ten nepomer, ktorý tu mohol nastať. Pomáhali nám, mali sme sa o koho oprieť. Bolo jasné, že máme za sebou niekoho, kto nám verí a nechceli sme ich sklamať.“

Baník: Uhnák 22, Morávek 5, Smačko 4, Klátik 3, Miloševič 3 (Štefánik 14, Kopunecz 8, Vonas 2, Trangoš 0, Holúbek 0, Homola 0, Haviar 0). E.S.O.: Kovačevič 28, Ščekič 17, Madaj 16, Bičvič 15, Suja 2 (Tarabus 7, Tanaskovič 0, Kováčik 0, Snopko 0, Vorlíček 0, Simonides 0). Fauly: 24/23, TH: 19/12 – 18/15, 5 faulov: 37. Suja, trojky: 8/3, divákov: 800, rozhodovali: Címa a Gabara.

PETER MIŠO

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?