V Divíne bol „plný dom“

Volejbal

I. liga

Nitra – Lovinobaňa 3:0, 3:0.

Nitrančania mali počas celého zápasu prevahu a na konci proti odovzdanému dostali priestor aj hráči z lavičky.

Ostatné výsledky: Trenčín - Malacky 3:0, 1:0, Svidník – Hriňová 1:3, 1:3, Revúca – Martin 2:3 a 3:0, VKP Pedagóg – voľno.

II. liga

Siedme kolo druhej volejbalovej ligy mužov stred malo svoje pokračovanie 22. novembra.

Výsledky: B. Bystrica – Ružomberok 3:0 a 3:2, Cinobaňa –Detva 1:3 a 1:3, Hriňová – Tvrdošín 0:3 a 0:3, Žarnovica – Hliník 3:1 a 2:3, Zvolen – Prievidza 2:3 a 3:0.

III. liga

Tretia liga mužov vo volejbale pokračovala dohrávkou z tretieho dvojkola, v ktorom Hnúšťa zdolala vonku Málinec. Ďalej sa odohralo piate dvojkolo a Málinec znovu prehral na domácej palubovke, tentokrát s Rimavskou Sobotou dvakrát 2:3. Je to už jeho šiesta prehra za sebou. Derby stretnutie Divín – Lovinobaňa „B“ malo dobrú úroveň a sledovala ho vypredaná telocvičňa! Napokon sa tešili hostia. Je veľkou škodou, že mužstvá si prekladajú stretnutia po vzájomnej dohode bez riadiaceho orgánu Okresného volejbalového zväzu Rimavská Sobota a tak sa stalo, že sa preložilo ďalšie dvojkolo Tisovec – Hnúšťa, a obidve mužstvá majú odohraných iba 6 stretnutí. V šiestom dvojkole sa stretnú 27. novembra R. Sobota s Divínom, Cinobaňa „B“ s Málincom, 28. novembra Kokava s Hnúšťou a Lovinobaňa „B“ s Tisovcom.

Jednota Málinec – Rimavská Sobota 2:3 (20, -17, 20, 19, -8) a 2:3 (-23, 20, 13, -19, - 10), rozhodoval Abelovský. Obidve stretnutia boli veľmi vyrovnané a dá sa povedať, že každý chvíľku ťahal pílku. Napokon mali viac šťastia hostia, keď úspešne zvládli tiebreaky. Prvé stretnutie sa hralo 90 minút a druhé presne 100 minút. Aj keď v ňom Málinčania uhrali viac lôpt, nič im to nebolo platné. Málinec: Findra, Török, Ozdinec, Gasper, Števove, Dreisig, Vašaš. R. Sobota: Račko, Barto, Kres, Ľupták, I. Štempel, Ľ. Štempel, Zachar, Máté, Fungáč.

Cinobaňa „B“ – Štart Kokava n/Rim. 3:0 (13, 13, 20) a 3:0 (16, 24, 16), rozhodoval Belov. Stretnutia sa hrali veľmi krátko a vysoký favorit z Cinobane napokon hladko svojho súpera sfúkol. Kokavčania béčko Cinobane potrápili len v druhom sete odvety. Kapitán Cinobane Valentíny ukázal, ako sa má bojovať o každú loptu. Cinobaňa „B“: Valentíny, Schmidt, Bielik, Imre, Faško, Lišík, Nemček. Kokava: Beracko, Caban, J. Leško, Piliarik, Vengrín, J. Vranský, T. Vranský.

VK Divín – Lovinit Lovinobaňa „B“ 1:3 (-20, - 21, 22, - 15) a 1:3 (-17, - 13, 23, - 18), rozhodoval Kiapeš. Duely mali vynikajúcu úroveň a domáci milo prekvapili, keď pred „plným domom“ potrápili jasného favorita a dokázali uhrať dva sety. Divín: Marčoková, Jakubovie, M. Haško, J. Haško, Pavlíni, Rutkay. Lovinit: Šróba, Fiľo, Greguss, Mich. Cigánek, Mart. Cigánek, Segén, Lilo, Lauko.

Jednota Málinec – Iskra Hnúšťa 1:3 (18, - 11, - 9, - 23) a 1:3 (- 19, 21, - 20, - 24), rozhodoval Belov v dohrávke z tretieho dvojkola. Domáci síce začali dobre, ale potom nasledovalo množstvo chýb a prvý duel ľahko prehrali. V odvete to už bolo oveľa vyrovnanejšie, ale v koncovkách setov opäť ťahali za kratší koniec. Hralo 65 a 85 minút. Málinec: Findra, Török, Ozdinec, Gasper, Števove, Dreisig, Vašaš. Hnúšťa: Ľ. Moncoľ, J. Moncoľ, Pasiar, Oravec, Kozlok, Fábry, Brezňan, Vinicai.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

VÍKENDOVÝ SERIÁL: V Ľuboreči prežila detstvo a mladosť Elena Maróthy-Šoltésová

Šoltésová bola prozaičkou, redaktorkou a bola aj predsedníčkou spolku slovenských žien Živena.

Na snímke  bývalá fara v obci Ľuboreč v Lučeneckom okrese, postavená na mieste staršej farskej budovy, v ktorej vyrastala Elena Maróthy-Šoltésová.