1. HFC Lučenec - Nafta Malacky 7:4 (4:2).

Góly: Berky 3, E. Bari 2, Sudimák - Mihál 2, Rupec, Bukovský

ČK: Ambra a Sobolič po 2 ŽK

Nahr. fauly: 4/6 a 4/7

Divákov: 700

Rozhodovali: Sluka a Papaj zo Žiliny

Záhoráci sa na Výstavisku predstavili po prvýkrát a nesklamali. Na Lučenec vyrukovali s precíznou obranou a neustále hrozili nebezpečnými brejkami. Po jednom z nich už v 3. min. poslal Rupec svojich do vedenia, 0:1. Domáci odpovedali o dve minúty neskôr, keď Bari z priameho kopu prestrelil všetko a vyrovnal. Ešte v tej istej minúte nádherne trafil z voleja Berky a naklonil misku váh na stranu domácich, 2:1. Hra po tomto momente upadla. Po siedmich minútach však zaúradovala dvojica Husvár - Sudimák, keď posledne menovaný dorážal loptu odrazenú od ľavej žrde za chrbát brankára hostí. Domáci boli pri chuti. V 11. min. sa zrodila najkrajšia akcia zápasu. Lopta po osi Berky - Bari - Mlynarčík však skončila len na bránkovej čiare. Nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo. Mihál v 12. min. parádne trafil pod brvno a Oravec lovil loptu zo siete po druhýkrát, 3:2.

Hostia cítili šancu. V bráne Lučenca však stál pozorný Oravec. Naopak, tentoraz pre zmenu zahrmelo na druhej strane po dobre zahratom rohovom kope a Berky uzavrel polčasový gólový účet na 4:2. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci mali síce naďalej loptu častejšie vo svojej moci, ale hostia neustále číhali na svoju príležitosť. Naftári sa dočkali v 30. min., keď Mihál zblízka nezaváhal, 4:3. Dráma však netrvala dlho. E. Bari totiž po ruke hráča hostí nariadenú šestku s prehľadom premenil, 5:3. Po tomto momente sa hral obojstranne útočný futsal a svoje kvality museli ukázať obidvaja gólmani. Domáci hrali počas záverečnej štvorminútovky presilovku. Tri minúty pred koncom Prepelica nastrelil pravú žrď, ale už o pár sekúnd mieril presnejšie Berky, 6:3. Hostia ešte odpovedali Bukovským, ale záverečnú bodku za stretnutím dal domáci Sudimák z nariadenej desiatky, 7:4.

Ivan Závracký (vedúci mužstva 1. HFC): Súper výborne bránil a jeho taktika nám robila značné problémy. Hrou sme veľmi neoslnili a dnes nás tešia predovšetkým 3 body. Všetkým divákom ďakujem, že si opäť našli cestu na náš štadión a dúfam, že aj nabudúce prídu našich chlapcov povzbudiť.

1. HFC: Oravec (Páleš) – Prepelica, Berky, Sudimák, Husvár, E. Bari, Mlynarčík, Strmeň, Csányi, Rutkaj, Fehérvári.

Nafta: Hoďovský – Sobolič, Rupec, Ambra, Konečný, Kovár, Mihál, Išunin, Bukovský. -šat-