Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Prehra LAFC-u s lídrom

Futbal - III. liga: Kremnika - LAFC Lučenec 3:1 (0

Rozhodovali: Meliš - Ambróz, Duroška 200 divákov

Žltočervení cestovali na svoj posledný zápas jesennej časti na ihrisko momentálneho lídra tabuľky s nepriaznivou bilanciou, keď sa im v posledných piatich stretnutiach vonku nepodarilo získať ani bod. Už v 2.min odvracal na rohový kop Fleško a po jeho rozohratí musel zachraňovať Michálik. Z protiútoku sa zrodila šanca Lučenca, po Póchovom vysunutí váhal so strelou Lagin. V 8.min hlavičkoval ponad bránku LAFC-u Kuľfas a v 13.min musel Michálik zachraňovať pred nebezpečným centrom do šestnástky. O minútu mohol otvoriť skóre Pilko, ale trafil len bočnú sieť. Na konci prvej dvadsaťminútovky kryl Michálik bravúrne Kuľfasov priamy kop. Sympatický výkon Lučenca v prvom polčase zaslúžene korunoval v 29.min gólom Pušpoky, ktorý dorážal do opustenej bránky strelu Lagina - 0:1. V 37.min domáci Masaryk zle odkopol loptu a nechýbalo veľa, aby sa Póch ocitol v čistej šanci. Päť minút pred koncom polčasu chytil Michálik nebezpečnú Hirkovu strelu. Nepochopiteĺné poľavenie a nesústredenosť hráčov LAFC-u na úvod druhého polčasu využili domáci na vyrovnávajúci gól v 46.min, keď nekrytý Choma hlavou po rohu nezaváhal - 1:1. O niekoľko minút hlavičkoval Murín najprv nepresne, ale v 54. min sa nezmýlil a poslal domácich do vedenia - 2:1. V 61.min sa Lagin zbavil obrancu, ale sám pred brankárom sa zľakol ponúknutej šance.Na druhej strane sa po Prepelicovej chybe dostal do neúspešného brejku Choma. Následne Országh v čistej šanci minul a na druhej strane Mikloš nepremenil ďalšiu tutovku. Najväčšia šanca zápasu sa zrodila v 72.min, keď Póch vybojoval loptu a poslal do samostatného nájazdu Mikloša, ktorý nedokázal sám pred Juračkom vyrovnať. Nasledujúcich desať minút mali žltočervení hru pod kontrolou, ale udrelo na druhej srane. Choma svojim druhým gólom, opäť hlavou po centri, stanovil účet stretnutia na konečných 3:1.

R.Kaličiak (tréner LAFC-u):“Nedokážeme dotiahnuť do konca ani dobre rozohratý zápas, aj napriek tomu, že si v polčase povieme, na čo si treba dať v úvode polčasu pozor. Súper nám v priebehu niekoľkých minút stelil dva góly po našich hrubých chybách a my sme nedokázali premeniť ponúknuté šance.“

LAFC: Michálik- Prepelica, Pračko, Pavlovkin, Fleško, Drugda, Béreš, Pušpoky( 59. Mikloš), Košút (56. Máč), Lagin, Póch. - sz -

Ostatné výsledky:

Čadca - Rakytovce 4:4 (1:2), Podbrezová B - Žiar nad Hronom 1:1 (0:0), L. Mikuláš - Žilina B 3:2 (2:2), Martin - Dolný Hričov 2:3 (1:2), Turčianske Teplice - Revúca 3:0 (1:0), Ružomberok B - Bytča 1:1 (0:1), Kysucké N. Mesto - Zvolen 1:0 (1:0).

2. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  3. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?

Nové parkovisko má odľahčiť ulice na najväčšom sídlisku

Samospráva odovzdala do užívania dovedna 120 parkovacích miest.

Kraj plánuje investovať milióny do opráv ciest III. triedy

V pláne sú aj rekonštrukcie v okresoch Poltár, Lučenec, Veľký Krtíš a Rimavská Sobota.

Lučenec zabojuje o prvý triumf v sezóne

BKM v stredu doma privíta mančaft zo Spiša.

Stará Halič si doma poradila s Podrečanmi, béčko Kalinova deklasovalo Vidinú

Výsledkový sumár víkendových zápasov ObFZ Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.