Posledné kolo sa hralo na vode a blate

Futbal IV. liga - JUH

Fiľakovo - Žiar nad Hronom „B“ 7:0 (2:0), Z. Végh 3, Sáfrányi, J. Tóth, Telek, Nagy, ŽK: Bari, Tóth J. - Urgela B., Magula, diváci:200, rozhodoval Wolinger.

Domáci skalní si konečne zakričali „gól“ v 40. min., keď sa agilný Végh striasol svojho obrancu, vnikol do 16-tky hostí a prízemnou strelou nedal brankárovi šancu. Hostia sa poriadne ani nestačili spamätať, keď domáci potiahli útok po ľavej strane, Nagy zacentroval pred bránu a Végh síce na dvakrát, ale predsa len dopravil loptu do siete, 2:0. V druhom dejstve sa útoky doslova valili na hosťujúcu bránu a skórovať mohli Cs. Tóth a Horváth. V 59. min. si hodil dlhú loptu do behu Sáfrányi. Obrana hostí zastala, pretože si myslela, že je to postavenie mimo hry, a tak domáci útočník s prehľadom strelil tretí gól. O minútu rozohrali domáci šachovú partiu, keď lopta putovala po osi Sáfrányi - Horváth - Végh a posledne menovaný svojim hetrikom zvýšil na 4:0. Skóre sa zvyšovalo v 69. min., keď Sáfrányi unikol po pravej strane, do behu prihral voľnému J. Tóthovi, ktorý sa nemýlil. Gólostroj domácich sa nezastavil, Telek vybojoval loptu na svojej polovici, „preslalomoval“ celú druhú časť hracej plochy a technickým oblúčikom postavil striedajúceho brankára hostí do úlohy štatistu. Bodku za stretnutím dal A. Nagy v 90. min., keď bombou zvýšil na konečných 7:0.

Hrochoť – Poltár 1:0 (0:0), 83. vlastný Nociar, ŽK: J. Poničan, R. Sláva - Holas, divákov: 70, rozhodoval: Harezník.

Na dažďom rozmočenom teréne, ktorý bol za hranicou regulárnosti to bolo od úvodu iba futbalové trápenie. Hráči obidvoch mužstiev sa utápali v kalužiach vody a o kombinačnej hre sa v tomto prípade nedá ani hovoriť. V prvom polčase sa hráči snažili ohrozovať iba strelami z diaľky. Za domácich to boli nepresné pokusy J. Seleckého a J. Poničana z priameho. Na opačnej strane v 11. min. po centri Kelementa nenašla svoj cieľ ani hlavička Holasa. Druhý polčas bol herne kvalitnejší a bolo jasné, že kto dá gól, ten vyhrá. V 53. min. prišla kombinácia Turic - T. Beňa - Radič, ale domáci gólman so šastím zachytil loptu. V 56. min. vysunul M. Selecký Michálika, ale Slaniniak čaroval. Hneď nato spálil tutovku Mihajlov, keď hlavou netrafil už sám pred bránou. Na opačnej strane ho napodobn il po centri R. Turica Kelement. V 66. min. obetavo hrajúci hostia premárnili stopercentnú možnosť, Kelement neskóroval ani na dvakrát. Už sa zdalo, že sa zrodí deľba bodov, keď prišla 83. minúta. V neprehľadnej situácii vystrelil striedajúci R. Sláva a nešťastný Nociar rozvlnil vlastnú sieť ...

Poltár: Slaniniak - Horanský, Kurčík, Mondek, Nociar, Holas, Turic, T. Beňa, Kelement, P. Kurák (88. Hidvégi), Radič (88. Števko).

Tomášovce– D. Strehová 4:0 (3:0), Doležal 2, Motoška, Rapi, ŽK: Drugda - Chromek, Karasy, Šár, ČK: Karasy po 2 ŽK, divákov: 300, rozhodoval: Parobek.

Hostia v 12. min. vystrelili Gluchom, ale jeho pokus mieril vedľa. O minútu nezakončil v sľubnej šanci Ľupták. Po štvrťhodine hry nahral Csányi Ľuptákovi, ale útočník Slovana v poslednej chvíli opäť zaváhal. Diváci sa dožadovali pokutového kopu po samostatnej akcii Doležala a nedovolenom zákroku v šestnástke, rozhodcova píšťalka však ostala nemá. V 25. min. sa Doležal zastreľoval, ale o minútu po kombinácii Ľupták - Csányi už kapitán domácich mieril presne, 1:0. Hostia sa nestačili spamätať. Faulovali domáceho útočníka a k priamemu kopu z tridsiatich metrov sa postavil Motoška. Jeho tečovaná strela rozvlnila sieť Prameňa po druhýkrát. Futbalisti Prameňa mali možnosť v 31. min., ale Šár ju nepremenil. Hneď nato prešiel obranou hosťujúceho mužstva Csányi, oklamal štyroch obrancov, ale na jeho presný center nikto nenabehol. V posledných chvíľach prvého polčasu dosiahol svoj druhý gól v stretnutí po skrumáži Doležal a stanovil tak skóre úvodnej 45-minútovky. V druhom polčase po oťukávaní sa dostali k slovu opäť domáci. Priamy kop z rohu šestnástky zahrával Drugda a pred brankárom Oravcom sa najlepšie zorientoval rýchlonohý Rapi, 4:0. V 65. min. sa pekne uvolnil opäť Rapi, ktorého strelu Oravec a bravúrne zneškodnil. Hneď z protiútoku si hostia vypracovali najväčšiu šancu zápasu, lenže ju nedotiahli do konca. Potom strieľal Chromek do rúk Skopala a ďalšie šance nerpemenili ani Randlísek, DOležal a Budinec. Gól sa snažili dosiahnuť aj futbalisti Dolnej Strehovej, ale v nedeľu im to nebolo súdené.

P. Barkáč: Na ťažkom teréne podali chlapci bojovný výkon a v mene celého výboru a sponzora pána Halaja im za predvedenú hru v jesennej časti ďakujem.

Tomášovce: Skopal - Haferník (86. Budinec), Motoška, Ilko, Csányi, Ľupták, Kamenský (70. Randlísek), Drugda, Paľaga, Doležal, Rapi (83. Ľalík)

D. Strehová: Oravec - Báťka (46. Szabó), R. Brna, Karasy, Tóth (46. Jágerský), Zúbek, Gluch, M. Brna (36. Novák), Šár, Chromek, Ivičič.

V. Krtíš – Kalinovo 2:1 (1:1), Bagi, Pavlov - Ďuriško, ŽK: Havrila - Hrnčiar, Končoš, Kratochvíl, Štefánik, divákov: 470, rozhodoval: Šegúl.

Zápas sa hral na veľmi ťažkom rozmočenom teréne. Viac ako futbalová krása sa prejavila bojovnosť. Domáci mali územnú prevahu, no napriek tomu sa hostia po peknej kombinačnej akcii ujali v 27. min. vedenia, keď presne trafil hlavou Ďuriško. V. Krtíš zvýšil aktivitu, z čoho vyústil aj vyrovnávajúci gól v 41. min. Bagim, ktorý peknou strelou nedal Hrnčiarovi šancu. Po zmene strán sa priebeh hry nezmenil a baníci mali územnú prevahu. Využili ju v 82. min., keď po centri vyskočil najvyššie Pavlov a hlavičkou rozhodol. Baníci si umnou hrou už tesné víťazstvo udržali.

M. Dohnálek (V. Krtíš): Napriek rozpačitým výkonom v niektorých zápasoch, sme na jeseň získali 21 bodov, s čím nie sme veľmi spokojní. Najmä v domácich zápasoch s Tornaľou a rezervou B. Bystrice mohli byť výsledky aj úspešnejšie.

V. Krtíš: M. Holub - J. Horn, Kroták, Pavlov, Krnáč, Havrila, Chromek (90. Demenčík), K. Horn (60. Šiket), Berky, Bagi, Maslaňák (87. Gemer).

Kalinovo: Hrnčiar - Végh, Filipiak, Končoš, Kratochvíl (Karásek), De Freitas (Fungáč), Čipčala, Ďuriško, Melich, Štefánik.

Ostatné zápasy: Tisovec - Dubová 5:0 (3:0), Králiky - Tornaľa 2:2 (1:1), Brusno - Hliník n/Hronom 4:2 (0:0), Selce - Dukla B. Bystrica B - pre nespôsobilý terén nehrali.

1. Tomášovce 15 13 0 2 48:7 39

2. Dukla BB B 14 11 1 2 38:7 34

3. Selce 14 10 1 3 33:16 31

4. Tornaľa 15 10 1 4 27:12 31

5. Brusno 15 9 1 5 26:28 28

6. D.Strehová 14 7 4 3 21:13 25

7. Fiľakovo 15 7 1 7 25:25 22

8. Hrochoť 14 6 3 5 34:24 21