Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Mäsomax bol zrelý na desiatku

Futsal: 1.HFC Lučenec - Mäsomax Nitra 5:2 (3:0)

Góly: 8., 18., 19. Husvár, 35. Berky, 36. Strmeň - 38. Pavlovič, 40. Koprda, rozhodovali: J. Rosa a Ľ. Ďurica zo Senca, diváci:430

Lučenčania sa pustili do hostí oslabených o troch vykartičkovaných hráčov základnej zostavy hneď od začiatku. Už v 2. min. Sudimákove brvno predznamenalo ďalší vývoj zápasu. Nitrančania z hlbokej defenzívy využívali každú možnosť ohroziť Oravca a v prvej päťminútovke sa im to celkom darilo. Pri Koprdovej a Pavlovičovej šanci lučenecké hľadisko stíchlo. Až v 8. min. upokojil svojich najlepší strelec domácich Husvár, 1:0. Lučenčania po tomto momente boli na koni, no nie a nie prekonať dobre chytajúceho Horského. Zo streleckej mizérie Lučenčanov dostal ukážkovým gólom až Husvár dve minúty pred prestávkou, ktorý spoza obrancu najprv vymietol šibenicu nitrianskej brány a o minútu na to zavŕšil svoj hetrik, 3:0.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, ale domáci sa opäť pretekali v zahadzovaní šancí. V 35. min. zavelil kapitán domácich Berky, ktorý bombou pod brvno zvyšoval na 4:0. O minútu na to Strmeň po individuálnej akcii Sudimáka pohodlne do prázdnej brány uzavrel gólový účet domácich, 5:0. Tí totiž v závere poľavili v koncentrácii, čo využil bojovne hrajúci Mäsomax a Pavlovičom a Koprdom skorigoval na konečných 5:2.

Jozef Sabolík (predseda 1. HFC): Súper v oslabenej zostave nám veľa starostí nenarobil. Škoda však nevyužitých šancí, ktorých bolo neúrekom. Dnes totiž, ak by sa písali do novín všetky šance, by sme zaplnili minimálne dve strany.

Pavel Černý (tréner Mäsomax Nitra): V oslabenej zostave bol súper nad naše sily. Lučenčanov sme však mohli potrápiť viac, ak by sme využili šance najmä z úvodu stretnutia.

1. HFC: Oravec, Páleš -Prepelica, Berky, Sudimák, Husvár, Strmeň Csányi, Mlynarčík, Fehervári, Rutkaj.

Mäsomax: Horský - Bosák, Pavlovič, Grinbel, Balaj, Rus, Koprda, Strapek. - šat -

Futsal – 1. liga

Výsledky 7. kola: Górnik Trnava – Semic Bratislava 4:7, Incar Nitra - Mima Trnava 9:3, Malacky – Izolex Košice 3:3, Across Bratislava – Žilina 3:2, Slovmatic Bratislava – Dubnica 1:4, RCS Košice – B. Bystrica 10:4.