Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Jesenské zimuje na 1. mieste

Futbal - V. liga

Gemer – Ružiná 1:1 (1:0), Gergeli Cs., rozhodoval: M. Krahulec – Roštár, Malček, ŽK: Potocký, Drenko, diváci: 80.

Vo vyrovnanom stretnutí sa už v 9. min ujali domáci vedenia keď zo 16-ky trafil Gergeli Cs. šibenicu, 1:0. Prvý polčas patril domácim, ktorí boli aktívnejší. Do druhého polčasu nastúpili hostia s úmyslom vyrovnať a to sa im aj podarilo v 90. min, keď si na rohový kop pekne nabehol hosťujúci hráč a hlavou vyrovnal, 1:1.

Gemer: Potocký - Csapó, Gereg, Vaš, Lukáč, Drenko, Ulický, Árvai, Gergeli Š., Gergeli Cs., Gergeli A.

Divín – Nenince 3:2 (3:2), Haranza, Čaba I., Dobrocký - Kuzma, Nászály, rozhodoval: Ozan – Dado, Hlaváčik, ŽK: Žilka M., Dobrocký - Kuzma, Nászály, diváci: 70.

Hostia sa v Divíne ujali vedenia už v 3.min po góle Kuzmu, 0:1. V 14. min po centri vyrovnal Haranza na 1:1. V 23. min opäť vyhrávali hostia, keď skóroval Nászály, 1:2. O 5 minút neskôr bolo opäť vyrovnané, keď po centri Dobrockého vyrovnal Čaba, 2:2. Domáci sa dostali do vedenia v 40. min, keď Dobrocký priamo z rohu zvýšil na 3:2. Ako sa neskôr ukázalo, toto bol kľúčový gól a zabezpečil domácim zisk troch bodov. V druhom polčase mohli domáci ešte prikrášliť výsledok, ale vypracované šance nedokázali premeniť.

Divín: Beran - Dobrocký, Žilka, Šatara (Popovič), Furták, Olšiak, Jakubove (Klimo), Čeman, Haranza, Dibala, Čaba.

Nenince: Baláž - Kremničan (Húšťava), Máth, Berec (Hajnár), Hýveš M., Hýveš T., Tóth, Kálazy, Kuzma, Nászály, Krivánsky.

H. Ves – Radzovce 1:3 (1:1), Rončák J. - Bozó Š. 2, Tóth F., rozhodoval: Hroncová – Bencúr, Andrej Koštial, ŽK: Vengrín, Fusek - Kalocsai Ľ., diváci: 120.

Od úvodného hvizdu sa domáci zahryzli do súpera, nakoľko 7 zápasov nevyhrali a chceli bodovať aspoň v tomto poslednom. Zatlačili hostí pred vlastnú 16-ku. Šance prišli v 6. min, keď Rončák J. trafil tesne vedľa brány. V 12. min postranný rozhodca neuznal domácim gól, pre údajný ofsajd. Nakoniec sa H. Ves dočkala v 20. min, keď poslal dlhý pas Sendrei na J. Rončáka a ten brankárovi nedal žiadnu šancu a otvoril skóre, 1:0. O tri minúty neskôr postranný rozhodca neuznal ďalší gól domácim, tiež pre údajný ofsajd. V 33. min sa opakovala tá istá situácia už tretíkrát, keď znovu zaúradoval postranný rozhodca a neuznal domácim už tretí gól. Potom sa hra otočila a nasledoval prvý rohový kop Radzoviec, kde za celý polčas sa dostali jedenkrát ku bráne. Po tomto rohu dokázali skórovať a vyrovnali stav na polčasových, 1:1. V 43. min bol faulovaný v 16-ke hostí Rončák J., no jedenástku domáci Sendrei trestuhodne zahodil. Do druhého polčasu nastúpili domáci ešte s väčším odhodlaním strhnúť výsledok na svoju stranu. Čisté gólové šance mali Fusek a to v 56. min a J. Rončák v 58. min. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 62. min, keď obrana hostí odkopla loptu dopredu a rýchly útočník ju dopravil až do siete domácich, 1:2. Tlak domácich neustával a už v 79. min mohli vyrovnať na 2:2, no hlavičku Rončáka A. na trikrát vytlačil hosťujúci obranca. S pribúdajúcimi minútami bolo domáce mužstvo nervóznejšie a 7 minút pred koncom urobili chybu v rozohrávke, za ktorú ťažko pykali, 1:3. A tak si hostia odniesli domov nezaslúžené 3 body a domácim ostali len slzy v očiach.

Hronec Ľ., tréner Radzoviec: „Zápas síce opticky vyznieval pre domácich, ktorí mali dobré možnosti na skórovanie, avšak svojou nemohúcnosťou nepremenili ani tie najvyloženejšie šance. Nesúhlasím s názorom domácich, že sme si odniesli nezaslúžene 3 body, pretože 2. polčas sme boli lepším mužstvom a dokázali sme využiť ponúknuté príležitosti na skórovania. Ďakujem celému kolektívu za celú jesennú časť a myslím si, že 4. miesto v konečnej jesennej tabuľke je pre Radzovce veľkým úspechom.“

H. Ves: Uhlár - Rončák A., Vengrín, Vývlek (65. Národa), Kováč, Sendrei, Cibuľa J., Rončák P. (74. Cibuľa R.), Rončák J., Juhaniak, Fusek.

Radzovce: Magyar R. - Varga, Kalocsai Ľ., Tóth L., Zagyi, Gaspar (46. Sojka), Tóth F., Mihali, Bozó (90. Kalocsai N.), Tryzna (87. Nagy).

M. Kameň – Olováry 0:1 (0:0), - 88. Varholák Marián, rozhodoval: Konček – Ligač, P. Oružinský, ŽK: Filipko - Foltán, Varholák, diváci: 250.

Vo výbornom zápase, za veľmi slušnej kulisy sa v prvom polčase hral útočný futbal a útoky sa striedali na oboch stranách. Ani jedno mužstvo ich však nedokázalo premeniť. Druhý polčas bol takisto vyrovnaný, no v 88. min prišlo rozuzlenie, keď po chybnej rozohrávke zachytili hostia loptu v strede poľa a Varholák Marián dal víťazný gól. Zaslúženejšia by bola remíza.

M. Kameň: Buúš - Černík, Mikula, Sýkora, Bariak, Gömöry, Fajčík P., Filipko T., Kováč, Tóth, Ondrejkov (87. Fajčík V.).

Olováry: Geregai - Koncz, Zaťko, Nemčok, Príbeli, Varholák Marián, Foltán, Varholák Miloš, Rech (Klátik), Ďorď (Kelemen), Slávik (Brna).

Dorast: M. Kameň - Tomášovce 2:0.

Lubeník – Cinobaňa 3:2 (1:1), Švec, Levický, Koper - Molokáč, Čomaj, rozhodoval: Žiakovič – Rendla, Kollár, ŽK: Medvec, Švec - Fábry, diváci: 150.

Vo vyrovnanom stretnutí sa ujali vedenia hostia, no v tej istej minúte hostia vyrovnali Molokáčom, 1:1. V 65. min ušiel Čomaj a zoči-voči brankárovi sa nemýlil a poslal hostí do vedenia, 1:2. O 10 minút neskôr domáci vyrovnali po trestnom kope spoza 16-ky, keď strelu Levického si vrazil do šibenice hosťujúci brankár. Už v nadstavenom čase nakoniec domáci strhli víťazstvo na svoju stranu a Koper upravil stav na konečných 3:2.

Lubeník: Maričák (25. Krajňák) - Medvec, Švec, Halmo, Šepík, Koper, Capík (65. Schaller), Levický, Koreň, Kvačkaj, Veis.

Cinobaňa: Garaj - Dubravec, Hadbavný, Kiš, Fízeľ, Fábry (90. Jakuba), Molokáč, Pika, Jančo (87. Šlichta), Filčík, Čomaj.

Hajnáčka – Vinica 5:1 (4:0), Czene Š. ml. 2, Ruszó, Budai (z 11 m), Sepeši, rozhodoval: Kubinec – M. Budáč, P. Budáč, diváci: 100.

Zápas sa hral vo Fiľakove, takže ani jedno mužstvo nebolo prakticky doma. No „domáci“ už v prvom polčase rozhodli stretnutie, keď gólmi Czeneho, Rusza, Budaiho a Sepešiho sa ujali vedenia 4:0. Hostia boli celý prvý polčas bezzubí. V druhom polčase hra upadla do priemeru. Za zmienku stojí Mihályho tyč a gól Czeneho Š. st., ktorý sa pohral z celou obranou a zvýšil na 5:0. V nadstavenom čase sa hostia dočkali aspoň čestného úspechu a znížili stav na konečných 5:1.

Hajnáčka: Juhász (85. Czene Š. ml.) - Sendrei, Budai, Jakab (Pataky), Szókovács, Csomor (Tóth), Czene Š. st., Mihály, Szó, Sepeši, Ruszó.

Jesenské – Kokava 2:1 (2:0), Farkaš, Czene A. - Šuniar J., rozhodoval: Filkus – L. Szabó, Kuzma, ŽK: Páleš - Gajdoš, diváci: 150.

Zápas sa začal o 20 minút neskôr, nakoľko hostia meškali. Začiatok bol obojstranne opatrný. V prvom polčase nepustili domáci hostí pred bránu. V 20. min bol pred 16-kou faulovaný Bari a Farkaš trestný kop zo 17-ich metrov premenil, 1:0. V 40. min ušiel Košič po pravej strane, prihral dozadu a Czene len dokopol loptu do prázdnej brány, 2:0. V druhom polčase hrali domáci na udržanie výsledku a v 65. min z nevinnej akcii znížili hostia na 2:1. Hneď z protiútoku mohol zvýšiť Šuhajda, ale trafil len brankára. Domáci mali viac šancí, ale nedokázali ich využiť. Povinné 3 body však získali a zabezpečili si, že prezimovať budú na 1. mieste!

Jesenské: Czene N. - Figely, Tryzna, Molnár (70. Czízi P.), Páleš - Bari, Pál, Farkaš - Šuhajda (80. Tóth G.), Kočiš (88. Šinglár), Czene A.

Kokava: Gazík - Beracko, Oláh M., Bambura J., Bambura M., Radič, Severíni B., Gajdoš (Šuniar J.), Oláh Z., Severíni P., Čombor.

1. AKTUALIZOVANÉ, VIEME, KTO TO JE: Otrasný nález. Polícia pátra po totožnosti mladíka 551