Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

V Tomášovciach sa už tešia na D. Strehovú

Futbal IV. liga - JUH

Hliník – Tomášovce 1:2 (1:1), Pilník – Csányi, Rapi, ŽK: Klejch, Krcho - Ilko, divákov: 200, rozhodoval: Braučok.

Bolo to stretnutie priemernej úrovne, keď Slovan z množstva šancí premenil iba dve. Už v 5. min. mal Rapi možnosť, ale ju nepremenil. O päť minút sa však Slovan radoval. Po vyšachovaní obrany Hliníka skóroval Csányi, 0:1. V 35. min. sa podarilo domácim po rohovom kope a nedôslednom odkopnutí Pilníkom vyrovnať. Do druhého polčasu nastúpili Tomášovce s úmyslom vyhrať. Už v 47. min. Paľaga nezakončil. O chvíľu sa v 16-tke uvolnil Rapi, ale loptu napálil do brankára. Po hodine hry kombinácia Haferník – Csányi – Ľupták, skončila strelou vedľa. V 65. min. predsa len Slovan dosiahol druhý gól. Doležal ušiel domácej obrane a odrazenú loptu poslal Rapi do siete. V 70. min. Kamenský z hranice pokutového územia vystrelil nad brvno. Po drvivom tlaku trikrát zahodil trestuhodne Rapi, ale aj napriek tomu Tomášovce získali ďalšie tri body. Futbalová verejnosť sa môže o týždeň tešiť na skvelé derby Tomášovce – D. Strehová.

Slovan: Skopal – Csányi, Motoška, Ilko, Haferník (87. Ľalík), Ľupták, Drugda, Kamenský (72. Randlísek), Paľaga, Doležal, Rapi.

D. Strehová – Selce 1:2 (1:1), 32. Šár – 44. Strečok, 55. Mořingl, bez ŽK, divákov: 400, rozhodoval: Petrinec.

Prameň začal nátlakovou hrou, ale vyťažil len sériu rohových kopov. Potom akoby sa domáci báli o výsledok a hostia prevzali inciatívu. V 22. min. vypadla brankárovi hostí lopta z rúk po centri Szaba a Šár ju poslal do siete. Rozhodca Petrinec mal však iný názor a gól neuznal pre údajný ofsajd. O desať minút po zahratom trestnom kope Ivičiča loptu nadvihol na hranici pokutového územia hlavou Gluch a Šár vybehol za chrbát hosťujúcej obrany. Z voleja krížnou strelou otvoril skóre, 1:0. Minútu pred polčasom hostia peknými narážačkami po ľavej strane prenikli do 16-tky a Strečok gólom do šatne vyrovnal. Po zmene strán v 51. min. prešiel Šár ako nôž maslom do pokutového územia Seliec a jeho prudký center netrafil zblízka Gluch. O štyri minúty vyťažili hostia z minima maximum, keď Mořingl prestrelil obrancu Báťku, ktorý zároveň tečoval strelu, čím ponýlil Oravca, 1:2. V 67. min. po centri R. Brnu, Gluch z otočky nožničkami cez seba, minul brvno hosťujúcej brány. V 77. min. po Zúbekovej hlavičke sa v šanci ocitol opäť Gluch a opäť nedal v tutovej šanci. V poslednej minúte po Ivičičovom rohu poslal loptu Zúbek hlavou do brány, Adam ju vykopol. Domáci sa tešili z gólu, ale rozhodca gól opäť neuznal. Prameňu tak skončila desaťzápasová séria bez prehry. Dorast: D. Strehová – Nenince 11:0 (5:0), Šesták 3, Sokol 3, Drozd 2, Matuška 2, D. Hriň (11m). St. žiaci: D. Strehová - Radzovce 4:1 (2:0), J. Kminiak 2, M. Sokol. Ml. žiaci: D. Strehová - Radzovce 5:0 (3:0), Vesteg 3, Žilka (11 m), M. Hriň.

Prameň: Oravec – Karasy, Ivičič, Zúbek, Báťka, Šár, Chromek, Gluch, Merčiak (80. M. Brna), Szabó (57. Jágerský), R. Brna.

Kalinovo – Hrochoť 1:1 (0:0), 50. Pav. Ďuriško – 90 (+ 3) Dorotovič, ŽK: Melich, Strmeň, divákov: 120, rozhodoval: Ďuriš.

V priebehu celého stretnutia si baníci vypracovali množstvo vyložených gólových šancí, ale tie nedokázali premeniť. V prvom polčase pálil už v 16-tke tesne mimo Končoš. Diváci sa dočkali gólu päť minút po prestávke z kopačiek Pavla Ďuriška. Keď sa už zdalo, že tri body ostanú v Kalinove, tri minúty po čase sa podarilo vyrovnať Dorotovičovi.

Kalinovo: Hrnčiar – Strmeň, Filipiak, Melicher, Končoš, Melich (Fungáč), Čipčala, De Freitas, Pav. Ďuriško (Karásek), Végh (Banga).

Poltár – Králiky 2:2 (0:1), 57. Mondek, 77. Nociar – 43. Kaščák, 81. Cimerman, ŽK: T. Beňa, ČK: 70. Šatura, divákov: 300, rozhodoval: Košík.

Domáci nastúpili bez Marcineka, Stanka aj Iskru, ale napriek oslabeniu sa do súpera zahrýzli. Obrana hostí však bola pozorná. V 14. min. po trestnom kope Turica mohol otvoriť gólový účet Radič, ale jeho hlavičku pod brvno Dominik bravúrne vyrazil. Dve minúty pred polčasom Šatura ideálne vysunul Kaščáka a ten povedľa Slaniniaka dostal hostí do vedenia. V poslednej minúte polčasu mohol otrasených domácich potrestať Janík po milimetrovej Bednárovej prihrávke. Slaniniak zázračne jeho pokus vyrazil. V druhom polčase sa Poltáru podarilo vyrovnať v 57. min., keď sa po trestnom kope Turica najlepšie zorientoval Mondek. Po tomto góle mali dve tutovky hostia, ale Kaščák s Cimermanom na Slaniniaka nedozreli. V 70. min. Šatura kopol T. Beňu a videl červenú kartu. Číselnú prevahu zúročil Poltár v 77. min. Nociarovým gólom. Príkladne bojujúci hostia nezložili zbrane a v 81. min. vyrovnali po individuálnom prieniku Cimernana. V závere sa šťastie opäť od Sklotatranu odklonilo.

Poltár: Slaniniak – Horanský, Kurčík, Mondek, Nociar, Kelement, Dacho (46. T. Beňa), Turic, Holas (74. P. Kurák), Števko, Radič.

Brusno – Fiľakovo 2:0 (1:0), Sokol, Melicher, ŽK: F. Kelemach, M. Kelemach, Vaník – Magyar, Segeč, Pauk, divákov: 150, rozhodoval: Maga.

Hostia nastúpili v oklieštenej zostave. Chýbali im traja hráči (Cs. Tóth, Telek, Bari), ale napriek tomu už v 2. minúte vystrelil Sáfrányi, no mieril iba tesne vedľa Mokrošovej brány. Potom mal obrovskú možnosť Pauk. Po odrazenej lopte z blízka zbrklo zahodil.Vzápätí Sáfrányi z dobrej pozície prestrelil bránu Brusna. Potom ožili aj domáci a v 10. min. stála sťastena na strane Fiľakova. Strelu Nikela vykopávali obrancovia FTC z bránkovej čiary. V 33. min. padol úvodný gól, keď Magyar vypichol loptu útočníkovi Brusna čistým sklzom, ale rozhodca Maga na počudovanie ukázal na značku pokutového kopu. K lopte sa postavil Sokol a nedal šancu Bahledovi, 1:0. Hostia odpovedali v 40. min. Nagy, ktorý obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale v rozhodujúcom momente trestuhodne prestrelil.

Po zmene strán to bol boj na obidvoch stranách, ale veľkú šancu mali domáci, keď Melicher opečiatkoval brvno. Hra sa odvíjala v strede ihriska až do 73 minúty. Hostia mali výhodu priameho kopu, po centri najvyššie vyskočil R. Tóth, ale mieril vedľa. Z protiútoku nechali zadáci FTC osamoteného Melichera, ktorý z 20-tich metrov vymietol pavučinu Bahledovej brány, 2:0. Od tohto momentu domáci ovládli hru. Hostí postavili do úlohy štatistu a pripísali si povinné tri body.

Ľ. Šimkovič: V prvom polčase sme hrali disciplinovane a súper sa len ťažko presadzoval. Mrzia nás nepremenené možnosti za bezgólového stavu. Po zmene strán sme hrali ľahkovážne, čo súper využil na strelenie druhého gólu a zaslúžene triumfoval, k čomu mu blahoželám.

Fiľakovo: Bahleda – Bobák (80. J. Tóth), Šimkovič, Magyar, R. Tóth, Felšö (60. Fungáč), A. Nagy, Pauk, Segeč, Végh, Sáfrányi.