Päťgólová rozlúčka s domácim publikom

Futbal: LAFC Lučenec - FK Čadca 5:0 (2:0)

Zostava LAFC-u: Michálik- Fleško, Pavlovkin, Prepelica, Pračko, Košút, Drugda, Béreš ( 77.Schmidt), Pušpoky, Póch (67. Mikloš), Lagin

Rozhodovali: Fazekaš- Medveď, Turňa 300 divákov

Po minulotýždennom päťgólovom debakli v Turčianskych Tepliciach sa hráči Lučenca v zápase proti súperovi z Kysúc pokúšali od začiatku zápasu zachrániť priazeň „posledných najvernejších“. Už v 2.min v dobrej pozícii strieľal nad Drugda a následne Laginovi ušla lopta v dobrej pozícii po Pušpokyho peknom vysunutí. Skóre mohol otvoriť v 5.min Pračko, no jeho odvážny prienik do 16-ky skončil na brankárovi hostí. O štyri minúty zahral obranca hostí v 16-ke rukou a napriek protestom hráčom zostala rozhodcova píšťalka nemá. Narastajúci tlak žltočervených priniesol prvý gól v 15.min, keď si po dobre zahratom Bérešovom rohu na odrazenú loptu nabehol Košút a otvoril skóre- 1:0. V 23.min hlavičkoval tiesnený Póch nepresne. Jedinú šancu hostí v prvom polčase mal Michálik, ktorého priamy kop preletel tesne nad brvnom Michálikovej bránky. Po protiútoku Košút v čistej šanci z 10 metrov prestrelil. V 34.min domáci udreli po druhýkrát. Póchovu hlavičku pod brvno vyrazil brankár na roh a pojeho rozohratí Pavlovkin delovkou zvýšil- 2:0. V nasledujúcich minútch mali šance Košút a Drugda, ale skóre sa nemenilo. Do konca prvého polčasu sa hralo medzi šestnástkami a hra upadla do treťoligového podpriemeru. Nástup do druhej polovice stretnutia vyšiel lepšie domácim. V 53.min Lagin váhal so strelou a nakoniec vysoko prestrelil. O minútu unikol po ľavej strane Póch a z uhla prestrelil brankára Čadce- 3:0. O tri minúty neskôr mohli hostia streliť gól , ale Baláž v dobrej šanci netrafil loptu. Domáci sa v týchto fázach uspokojili a hostia si vytvorili na niekoľko minút územnú prevahu. Tá netrvala dlho a v 61.min najprv Lagin pálil nad a o dve minúty Pušpokyho center Košút po zemi naservíroval Drugdovi, ktorý pohodlne skóroval-4:0. Najkrajší gól zápasu sa zrodil v 71.min, po Pračkovej nekompromisnej strele z uhla bez prípravy nemal brankár najmenšiu šancu – 5:0. Prikrášliť výsledok ešte mohol v 84.min Drugda, ale v 100% šanci prestrelil. V budúcom kole, v nedeľu cestujú hráči LAFC-u na horucu pôdu do Kremničky, kde nastúpia o 13.30 hod.

R. Kaličiak (tréner LAFC-u): „Po celý zápas sme boli jednoznačne lepším mužstvom a vytvorili sme si dosť šancí, ktoré sme dokázali premeniť. Všetci hráči podali veľmi dobrý výkon.“ - sz -