Štvrtok, 18. august, 2022 | Meniny má Elena, Helena

V Králikoch úradovali arbitri

IV. liga - JUH

Tomášovce – Brusno 2:0 (0:0), Doležal 2, ŽK: Rapi, Kamenský - Mikel, Sokol, Vaník, divákov:220 , rozhodoval: Kuchársky.

Už v 7. min. prišla prvá šanca, ale po rohu Ľuptáka Rapi prestrelil bránu. V 14 min. pohrozili hostia Chválikom. V 26 min. sa zrodila pekná akcia, ale Doležal trafil hlavou do brvna. V 47. min. Paľaga z hranice 16-ky strelil do rúk brankára. Prvý gól Doležala prišiel v 65. min., kedy útočník Slovana využil nedorozumenie v obrane hostí, 1:0. O päť minút sa ocitol v čistej šanci Kamenský, ale trestuhodne ju nepremenil. O dve po priamom kope Motošku sa na odrazenú loptu najlepšie zorientoval Doležal a do protipohybu brankára stanovil konečné skóre.

SkryťVypnúť reklamu

Tomášovce: Skopal - Haferník (80. Budinec), Motoška, Ilko, Csányi, Ľupták, Drugda, Kamenský (78. Randlísek), Paľaga, Doležal, Rapi (88. Ľalík).

Tisovec – D. Strehová 0:1 (0:0), 72. Gluch, ŽK: Kudlík, Slašťan, Michalko - Gluch, divákov: 80 , rozhodoval: Repiský.

Už v 7. minúte kryl Oravec strelu Petroka. O deväť minút neskôr pohrozili prvý krát strehovčania. Ivičičovu odrazenú strelu dokopával Szabó, ale brankár Tisovca stál na mieste. Tesne pred odchodom do šatní vypálil z tridsiatich metrov Slašťan, a strelu mierenú do vinkľa Oravec nádherne vyrazil. Gólová radosť prišla v 72. minúte. Brejk do otvorenej obrany domácich sa podaril rýchlonohému Gluchovi a z ľavej strany z uhla nekompromisne zakončil. Snaha Tisovca bola v posledných minútach zjavná, ale Prameň umnou taktickou hrou v obrane nedovolil domácim vyrovnať a odniesol si veľmi cenné tri body. Výsledky mládeže, dorast: Radzovce - D. Strehová 1:4 (0:1), Šesták 2, Ábelovský, Matuška. St. žiaci: Fiľakovo - D. Strehová 6:0. Ml. žiaci: Fiľakovo - D. Strehová 3:1 (0:1), Klátik.

D. Strehová: Oravec - Karasy, Zúbek, Mačuda, Báťka, Šár (90. Merčiak), Chromek, Ivičič, Gluch. Szabó (88. Jágerský), R. Brna (60. Tóth)

V. Krtíš – B. Bystrica „B“ 0:1 (0:0), ŽK: Pavlov - Hanes, divákov: 380, rozhodoval: Tóth

V. Krtíš: J. Holub - Pavlov, Kroták, Krnáč, Bagi, Šiket (K. Horn), Maslaňák (Ubertáš) Chromek, Berky, J. Horn (Gemer), Ďurčok, Lubušky.

Vo vyrovnanom zápase sa príležitosti rodili len veľmi ťažko. Hra sa odohrávala väčšinou medzi 16-tkami. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, ale ponúknuté príležitosti nevyužili. Dve šance si vypracovali aj vojaci, ale Holub bol na mieste. Aj po zmene strán sa obraz hry nezmenil, ale B. Bystrici sa podarilo v 77. min. skórovať. Do druhého polčasu sa hra neuzmenila, odohrávalo medzi 16 kami. LEn už vviac príležitopsti mali hostia Jednu z PK aj využili. V 77. min. Od tej chvíle sa snažili vyrovnať, čo sa im mohlo v 85 min aj podariť, aked Durčok z 5 metrov len do brankára.

M. Kovanič: Keď nedáme doma gól nemôžme zápas vyhrať. Vypracovali sme si gólové šance, ale sme ich nepremenili. Naopak, súper nás potrestal využitou možnosťou.

Fiľakovo – Tornaľa 2:0 (1:0), 23. R. Tóth, 63. Sáfrányi , ŽK, divákov: 150 , rozhodoval: Ambróz

Fiľakovčania sa druhého mužstva tabuľky nezľakli a už v 11. min. ich vystrašil Végh. U hostí to skúšal o šesť minút neskôr Váradi a odrazenú loptu poslal Šaliga mimo. Skóre otvoril po rohu Cs. Tótha nekompromisnou hlavičkou R. Tóth, 1:0. Hra sa v týchto fázach prelínala z jednej strany na druhú, ale do šatní odchádzali spokojnejší domáci. Na začiatku druhého polčasu mal možnosť Magyar a potom ožili aj hostia. Vyrovnať mohol v 57. min. Váradi, ale jeho strelu vytlači lBahleda na roh. Druhý úspech Fiľakova dosiahol Sáfrányi, keď Nagyovu hlavičku stačil Betík vytlačiť len pred Sáfrányiho a ten sa už v takýchto situáciách nemýli, 2:0. Hostia neskladali zbrane a neustále hrozili. V závere mohli dať domáci ešte tri góly, ale napokon sa už skóre vo výbornom stretnutí, ktoré mohlo zniesť aj kritériá vyššej súťaže nezmenilo. Treba dodať, že výborne rozhodovala aj rozhodcovská trojica!

Ľ. Šimkovič: Hostia sa predstavili ako vyspelé technické mužtvo . My sme sa zamerali na hernú disciplínu, ktorá nám vychádzala, na rozdiel od minulých stretnutí a zaslúžene sme triumfovali.

Fiľakovo: Bahleda - R. Tóth, Šimkovič, Magyar, Bari, Felšö (87. Bobák), Cs. Tóth, Horváth (61. Segeč), Nagy, Vňegh (79. J. Tóth), Sáfrányi.

Žiar „B“ – Poltár 1:1 (0:0), 57. Baláž - 69. Radič, ŽK: Lepšík, Lalo - Kurčík, Horanský , Turic, ČK: Marcinek, divákov: 60 , rozhodoval: Grenčík.

V 21. min. vyzvŕtal obranu hostí Baláž, ale Slaniniak bol na mieste. V 37. min. Marcinek hlavou trestuhodne prestrelil Gašpírovu bránu. Už v nadstavenom čase Turic našiel Oláha, ale jeho strelu do prázdnej brány vykopol Macejko. Po zmene strán si vytvorili domáci tlak. Úvodný gól strelil domáci Baláž v 57. minúte. Po góle tréner Kéry vystriedal troch hráčov. Už po deviatoch minútach vyrovnal po nádhernej akcii Holas - Marcinek - Radič, posledne menovaný. V poslednej štvrťhodine ovládli hru poltárčania, ale doplatili na jalovú koncovku. K tomu si neudržal nervy Marcinek a úsmev na tvárach divákov priniesla posledná možnosť Poltára. Po centri Radiča nedokázali z blízka skórovať Marciek, Holas a ani Kelement. Strleleckpú nemohúcnosť pretrvávajúcu už viac zápasov podčiarkol aj dvomi pokusmi Holas.

Poltár: Slaniniak - Horanský , Kurčík, Mondek Nociar, T. beňa (60. radič), Turic, dacho, Iskra (60. Kelement), marcinek, I. Oláh )60. Holas)

Králiky – Kalinovo 3:1 (1:1), Végh, ŽK: Strmeň, Čipčala, ČK: Melich, Štefánik, divákov: 150, rozhodoval: Madera

Kalinovčania hrali aktívne a vyhrávali gólom Végha. Potom mali aj ďalšie možnosti, ale v 39. min. sa proti nim zahrával pokutový kop. Hrnčiar bravúrne chytil, lenže ešte do prestávky domáci vyrovnali. V druhom polčase úradovala rozhodcovská trojica, ktorá tolerovala domácim tvrdú hru. Kalinovčanom povolili nervy, na čo doplatili vylúčeniami Melich a Štefánik.

Kalinovo: Hrnčiar - Končoš, Filipiak, Melicher, Strmeň, Štefánik, Melich, Čičala, Kratoichvíl, Végh, Ďuriško.