Vinica s dvanástimi v poli?

V. liga

Kokava – Hajnáčka 0:3 (0:1), - Ruszó 2, Sepesi, rozhodoval: Malček – Kúšik, Kollár, diváci: 100.

Domáci sa nezľakli zdatného súpera, ale ten v priebehu celého zápasu uštedril domácim školu z efektivity. Zápas mal kvalitnú úroveň. V úvode zaujala strela Gajdoša z priameho kopu. V 14. min Ruszó z brejku otvoril skóre, 0:1. Domáci síce mali hru vo svojej moci, ale do konca polčasu sa nič na stave nemenilo. Do druhého polčasu nastúpili domáci v snahe zvrátiť výsledok. No ponúknuté šance, ktoré mali Severíni a Čombor ostali nevyužité. Naopak po strate lopty v 16-ke hostí sa po rýchlej kombinácii dostal do brejku znovu Sepeši a zvýšil stav na 0:2. Domáci sa ešte snažili zvrátiť výsledok, ale s pribúdajúcimi minútami hostia hru vyrovnali a v závere Ruszó potvrdil víťazstvo hostí, 0:3.

Kokava: Gazík - Beracko, Oláh M., Bambura J., Radič, Trhan, Gajdoš, Severíni P., Balog, Čombor (69. Katreniak), Zachar (36. Severíni B.).

Vinica – Lubeník 3:3 (0:2), Zsigmond R. 2, Vajda - Levický 2, Koreň, rozhodoval: Andrej Koštial – Kret, Brťka, ŽK: Marinyec P. - Ganaj, diváci: 200.

Zoltán Kankuľa, manager Lubeníka: „Domáci vďaka rozhodcovi uhrali pre nich lichotivú remízu. Hostia z protiútokov využili svoje šance.“

Vinica: Gyenes - Segáč, Zsigmond R., Brezovský, Marinec, Czibuľa, Homolya, Fodor, Bugyi, Garai (Vajda), Zsigmond G.

Lubeník: Maričák - Spišák (Debnár, Gulkáš), Konček, Halmo, Šepík, Krajňák, Ganaj, Levický, Koreň, Zeis, Velk.

Cinobaňa – M. Kameň 2:1 (0:0), 69. Fízeľ (11 m), 78. Jančo B. - 85. Deák (vlastný), rozhodoval: Tapfer – Švehlík, Matoš, ŽK: Pika, Deák, Kiš - Mikula, Filipko, diváci: 200.

Prvý polčas začali lepšie domáci, keď už v 5. min Molokáč centroval a Hadbavný hlavou prehlavičkoval bránu hostí. Hra sa potom vyrovnala a do polčasu sa vyvíjala medzi 16-kami. V druhom polčase sa domáci prebudili a zatlačili súpera na vlastnú polovicu. Po šanciach Janča, Čomaja, Deáka, Piku a Molokáča sa v 69. min pekne uvoľnil Jančo, ale v 16-ke bol nekompromisne faulovaný, za čo nariadil rozhodca pokutový kop. Hrajúci tréner Fízeľ ho bez problémov premenil, 1:0. Po góle naďalej pokračoval tlak domácich a po peknej akcii Molokáč - Filčík - Jančo, posledne menovaný nedal brankárovi žiadnu šancu, 2:0. V 85. min po chybe domácej obrany si dáva vlastný gól Deák a upravuje tak stav na konečných 2:1.

Cinobaňa: Garaj - Dubravec, Hadbavný (46. Fábry), Deák, Fízeľ, Kiš, Molokáč, Pika, Jančo B., Filčík, Čomaj (76. Mišík).

M. Kameň: Buúš - Sýkora, Mikula, György, Cako, Bariak, Fajčík V., Filipko, Černík, Fajčík P., Kováč.

St. žiaci: Tornaľa - Cinobaňa 0:0

M. žiaci: Tornaľa - Cinobaňa 6:0 (4:0)

Dorast: Cinobaňa - Podrečany 8:1, Nosáľ 4, Oláh J., Mišík, Poliačik, Oláh I.

Ružiná – Jesenské 0:3 (0:1), - Czene A., Páleš (11 m), Kočiš, rozhodoval: Konček – Berta, Žiakovi, ŽK: - Pál, diváci: 100.

Od 1. min sa odzrkadlila herná istota hosťujúceho mužstva, ktorá sa prejavila gólom v 11. min, keď na center z pravej strany si dobre nabehol Czene A. a z hranice 16-ky krásnou strelou otvoril skóre, 0:1. Hra sa potom vyrovnala, Jesenské sa uspokojilo s výsledkom. Do šancí sa dostali aj domáci, ale nedokázali to využiť. Začiatok druhého polčasu vyšiel domácim, ktorí boli iniciatívnejší, no vyrovnať sa im nepodarilo. Vynikajúcu príležitosť na vyrovnanie mali domáci v 65. min, keď za faul v 16-ke bol nariadený pokutový kop, ktorý však brankár Jesenského kryl. Prakticky z protiútoku bol faulovaný v 16-ke domácich Páleš a nariadený pokutový kop premenil, 0:2. Od tejto chvíle hralo Jesenské suverénny futbal a v 89. min po krásnej akcii na pravej strane, Nagy - Vraniak - Kočiš, posledne menovaný spečatil skóre stretnutia, 0:3.

Jesenské: Czene N. - Figei, Tryzna, Páleš, Bari (70. Nagy), Molnár, Vraniak (78. Šinglár), Pál, Šuhajda, Kočiš, Czene A. (46. Farkaš).

Olováry – H. Ves 3:1 (2:1), Ďorď 2, Foltán - Juhaniak, rozhodoval: Sitarčík – Čunderlík, M. Krahulec, ŽK: Ďorď, diváci: 200.

Domáci sa už v 4. min ujali vedenia, keď z priameho kopu krásne trafil Foltán, 1:0. V 20. min po útoku z ľavej strany a následnom centri sa dostal k lopte Ďorď a dal na 2:0. Potom sa hra vyrovnala a v 30. min po centri znižuje Juhaniak na 2:1. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s miernou nervozitou. Veľa šancí mali domáci, ale ani hostia sa nevzdávala a vytvárali si množstvo šancí. Za zmienku stojí priamy kop v 70. min, ktorý brankár domácich vytlačil na roh. Od 75.min prebrali iniciatívu domáci a v 86. min stanovuje Ďorď stav zápasu na konečných 3:1.

Olováry: Geregai - Koncz, Zaťko, Nemčok, Príbeli, Varholák Miloš, Slávik (70. Kelemen), Varholák Marián (89. Bača), Rech (82. Brna), Ďorď, Foltán.

H. Ves: Uhlár - Vengrín, Rončák A., Kováč, Vývlek, Rončák J., Vojtek, Juhaniak, Rončák P., Cibuľa, Fusek.

Radzovce – Divín 2:1 (0:1), Tóth F., Mihali - Čaba, rozhodoval: Ligač – Tršo, Adamec, ŽK: Sojka, Tóth L. - Jakubove, Furták, Olšiak, Čaba, Čeman, diváci: 100.

Domáci nastúpili na zápas proti Divínu dosť rozpačito a z predsavzatí, ktoré si povedali pred zápasom nebolo prakticky nič. Jedinú dobrú šancu si vypracovali v 4. min, keď po vysunutí Boza tento mieril tesne nad. Potom sa osmelili aj hostia, ktorí svojimi nebezpečnými protiútokmi boli stálym nebezpečím pre domáceho brankára. V 15. min po nevinnej akcii hostí a zlom odkope obrancu Tittona trafil nádherne z 20-ich metrov Čaba a hostia sa ujali vedenia, 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a v priebehu 12-ich minút, od 60. do 72. min, zvrátili výsledok vo svoj prospech. Najprv Tóth F. znovu po rohovom kope hlavou vyrovnal a druhý gól pridal zo skrumáže Mihali. Domáce mužstvo potom zbytočne znervóznelo, pretože hostia znovu ožili, mali niekoľko nebezpečných protiútokov, ktoré však nedotiahli do úspešného konca. Domáci nakoniec udržali výsledok a získali povinné 3 body.

Radzovce: Magyar R. - Zdechovan (46. Zagyi), Kalocsai, Slovák, Sojka, Tóth L., Bozó (71. Mihali), Titton, Tóth F., Varga, Tryzna (90. Magyar Š.).

Divín: Beran - Dobrocký, Jakubove, Klimo, Furták, Popovič, Olšiak, Čeman, Haranza, Gibala, Čaba.

Nenince – Gemer 2:2 (1:1), Násaly 2 - Árvai, Gergei, rozhodoval: Bulla – Guži, P. Oružinský, ŽK: Hýveš M., diváci: 80.

Zápas začali lepšie hostia, mali viac z hry ale po 10-ich minútach sa zorientovali aj domáci. Výbornú šancu mal Kuzma, ale ani na trikrát v čistej šanci nedal. V 38. min našli domáci perfektným centrom Násalyho a ten ovára skóre, 1:0. O 5 minút neskôr bolo už vyrovnané, keď Árvai hlavou skóroval. Druhý polčas začali lepšie domáci, zatlačili súpera pred vlastnú bránu. Množstvo dobrých šancí nevyužili, nastrelili dvakrát žrď, no v 65. min po rohovom kope sa znovu ujímajú vedenia, keď opäť Násaly hlavou upravuje na 2:1. V 75. min sa potvrdilo nedáš-dostaneš a striedajúci Geregai hneď po príchode na ihrisko sa zapísal do listiny strelcov a vyrovnal, 2:2. Do konca zápasu domáci ešte tlačili ale nevedeli skórovať a tak si hostia odnášajú z Neniniec cenný bod.

Nenince: Baláž - Kremničan (46. Húšteva), Máth, Očko (62. Kálazy Ľ.), Hýveš M., Hýveš T., Tóth, Kálazy M., Kuzma (70. Hajnár), Násaly, Krivánsky.