Škoda nepremenených šancí

Futbal: LAFC Lučenec - MŠK SCP Ružomberok 3:3 (1

Žlté karty: Pušpoky, Lagin

Rozhodovali: Petrinec- Podsklan, Krahulec 500 divákov

Rezerva Ružomberka, ktorá je momentálne na siedmom mieste tabuľky III.ligy, pricestovala na ihrisko šiesteho Lučenca posilnená o šiestich hráčov so skúsenosťami z najvyššej súťaže. Do prvej šance sa dostali hostia v 6.min, keď strela spoza 16-ky tesne minula ľavý horný roh Micháliovej bránky. V 13.min vystrelil z uhla nebezpečne Máč a jeho strelu brankár vyrazil na roh. O šesť minút sa dostal opäť do veľkej šance Máč, vybiehajúci brankár jeho úmysel prekazil. V ďalšom priebehu sa všetky pokusy domácich o vysunutie útočného tandemu končili v ofsajdovej pasci pozornej obrany Ružomberka. Po chybe zadákov Lučenca v 23.min mal šancu hosťujúci Sedlák, ale z diaľky strieľal nepresne. O päť minút sa zrodila jednoduchá rýchla akcia domácich, po krídle si do volného priestoru nabehol Lagin, odcentroval a Máčova strela opečiatkovala brvno. O dve minúty v dobrej pozícii Sedlák hlavičkoval vedľa. V 32.min domác zahodili ďalšie vyložené šance Bérešom, Laginom a Máčom. Máč mohol otvoriť skóre aj o minútu, ale k streleniu gólu mu chýbal potrebný pokoj. Hostia odpovedali Valhorovým únikom a strelou, ktorú musel Michálik vyraziť na roh. V 43.min sa hosťom vydaril ďalší protiútok, po ktorom Hlouška strieľal do náručia brankára. V závere polčasu najprv v dobrej pozícii Pušpoky neuspel, ale o chvíľu ideálne našiel voľného Máča a LAFC viedol 1:0. Úvod druhého dejstva patril domácim a obrovskej šanci Máča po peknej prihrávke Drugdu. Nedáš, dostaneš platilo pri následnom protiútoku, keď domáca obrana zabudla na voľného Ráka, a ten pohodlne vyrovnal- 1:1. V 56.min si Máč položil obrancov hostí a namiesto prihrávky na voľných spoluhráčov zvolil strelu do náručia brankára. Domácim sa podarilo v zápase získať vedenie po Laginovom centri, ktorý Máč posunul na hlavu Pušpokyho- 2:1. Na 64.min určite nezabudne brankár Michálik. Nariadený priamy kop z 25 metrov rozohratý Rákom mu vošiel do bránky pomedzi nohy- 2:2. Hostí mohol v zápätí dostať do vedenia Božok po peknej Tomovčíkovej akcii. Hráči Lučenca sa aj naďalej dostávali do dobrých príležitostí, ale skóre zostávalo nezmenené. Pračko svoje odvážne sólo zakončil nepresnou strelou. Skúsenosť v kádri Liptákov sa postupne prejavila vo väčšej aktivite a v jednoduchšom prechode do útoku. V 82.min bola korunovaná peknou akciou, po ktorej Sedlák dostal hostí do vedenia 2:3. Domácim patrí uznanie za bojovnosť až do konca a ich snahu zúročil vo vyrovnávajúci gól striedajúci Mikloš – 3:3. Za predvedený výkon si obidve mužstvá remízu zaslúžili. V budúcom kole nastúpia hráči LAFC-u v sobotu o 14.00 hod v Turčianskych Tepliciach.

R. Kaličiak (tréner LAFC-u): „Zápas sme si zdramatizovali sami. Namiesto toho, aby sme viedi 2:0 sme si nechali streliť hlúpy vyrovnávajúci gól a súper sa dostal na koňa. Nakoniec aj po hrúbkach, po ktorých sme dostali góly sme dokázali zápas dotiahnuť do remizového konca, začo chcem hráčov pochváliť.

LAFC: Michálik- Schmidt, Pavlovkin, Prepelica, Pračko, Béreš, Drugda, Pušpoky, Košut, Máč(82.Mikloš), Lagin - sz -

1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  5. Crème de la crème po slovensky
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 435

V centre výcviku Lesť pokračuje celonárodné vojenské cvičenie Slovak Shield, ukážky jedného z nich sa v piatok 18. júna 2021 zúčastnila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Cvičenie malo za úlohu preveriť pripravenosť ozbrojených síl.

TASR 2 h

Z interiéru mlyna, ktorý komunisti kedysi znárodnili a jeho majitelia sa doslova za noc stali bezdomovcami, sa Lyócsovcom podarilo vytvoriť múzeum, ktoré je prístupné širokej verejnosti.

TASR 5 h
Tomáš Boháčik.

Prinášame vám výsledky a pozápasové hodnotenia sobotných (19.6.) zápasov TIPOS III. ligy Stred