Škoda nepremenených šancí

Futbal: LAFC Lučenec - MŠK SCP Ružomberok 3:3 (1

Žlté karty: Pušpoky, Lagin

Rozhodovali: Petrinec- Podsklan, Krahulec 500 divákov

Rezerva Ružomberka, ktorá je momentálne na siedmom mieste tabuľky III.ligy, pricestovala na ihrisko šiesteho Lučenca posilnená o šiestich hráčov so skúsenosťami z najvyššej súťaže. Do prvej šance sa dostali hostia v 6.min, keď strela spoza 16-ky tesne minula ľavý horný roh Micháliovej bránky. V 13.min vystrelil z uhla nebezpečne Máč a jeho strelu brankár vyrazil na roh. O šesť minút sa dostal opäť do veľkej šance Máč, vybiehajúci brankár jeho úmysel prekazil. V ďalšom priebehu sa všetky pokusy domácich o vysunutie útočného tandemu končili v ofsajdovej pasci pozornej obrany Ružomberka. Po chybe zadákov Lučenca v 23.min mal šancu hosťujúci Sedlák, ale z diaľky strieľal nepresne. O päť minút sa zrodila jednoduchá rýchla akcia domácich, po krídle si do volného priestoru nabehol Lagin, odcentroval a Máčova strela opečiatkovala brvno. O dve minúty v dobrej pozícii Sedlák hlavičkoval vedľa. V 32.min domác zahodili ďalšie vyložené šance Bérešom, Laginom a Máčom. Máč mohol otvoriť skóre aj o minútu, ale k streleniu gólu mu chýbal potrebný pokoj. Hostia odpovedali Valhorovým únikom a strelou, ktorú musel Michálik vyraziť na roh. V 43.min sa hosťom vydaril ďalší protiútok, po ktorom Hlouška strieľal do náručia brankára. V závere polčasu najprv v dobrej pozícii Pušpoky neuspel, ale o chvíľu ideálne našiel voľného Máča a LAFC viedol 1:0. Úvod druhého dejstva patril domácim a obrovskej šanci Máča po peknej prihrávke Drugdu. Nedáš, dostaneš platilo pri následnom protiútoku, keď domáca obrana zabudla na voľného Ráka, a ten pohodlne vyrovnal- 1:1. V 56.min si Máč položil obrancov hostí a namiesto prihrávky na voľných spoluhráčov zvolil strelu do náručia brankára. Domácim sa podarilo v zápase získať vedenie po Laginovom centri, ktorý Máč posunul na hlavu Pušpokyho- 2:1. Na 64.min určite nezabudne brankár Michálik. Nariadený priamy kop z 25 metrov rozohratý Rákom mu vošiel do bránky pomedzi nohy- 2:2. Hostí mohol v zápätí dostať do vedenia Božok po peknej Tomovčíkovej akcii. Hráči Lučenca sa aj naďalej dostávali do dobrých príležitostí, ale skóre zostávalo nezmenené. Pračko svoje odvážne sólo zakončil nepresnou strelou. Skúsenosť v kádri Liptákov sa postupne prejavila vo väčšej aktivite a v jednoduchšom prechode do útoku. V 82.min bola korunovaná peknou akciou, po ktorej Sedlák dostal hostí do vedenia 2:3. Domácim patrí uznanie za bojovnosť až do konca a ich snahu zúročil vo vyrovnávajúci gól striedajúci Mikloš – 3:3. Za predvedený výkon si obidve mužstvá remízu zaslúžili. V budúcom kole nastúpia hráči LAFC-u v sobotu o 14.00 hod v Turčianskych Tepliciach.

R. Kaličiak (tréner LAFC-u): „Zápas sme si zdramatizovali sami. Namiesto toho, aby sme viedi 2:0 sme si nechali streliť hlúpy vyrovnávajúci gól a súper sa dostal na koňa. Nakoniec aj po hrúbkach, po ktorých sme dostali góly sme dokázali zápas dotiahnuť do remizového konca, začo chcem hráčov pochváliť.

LAFC: Michálik- Schmidt, Pavlovkin, Prepelica, Pračko, Béreš, Drugda, Pušpoky, Košut, Máč(82.Mikloš), Lagin - sz -