Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

V. liga

V. liga sk. D

Nenince – Ružiná 3:1 (0:0), Násaly 2, Berec - Pivka C., rozhodoval: Cima – Matoš, Rendla, diváci: 200.

Zápas začal viacerými šancami domácich, keď Tóth peknou hlavičkou do žrde brány. Po 5-ich minútach perfektný center od Tótha a 200%-ná šanca Kuzmu zoči-voči brankárovi zaváhal. Hralo sa na jednu bránu. V 40. min perfektný center Krivánskeho, Násaly bomba strela, presne do brankára. V 55. min rohový kop veľka kalamita pred bránou hostí a na tretí krát Berec dáva na 1:0. V 60. min Násaly po perfektnej akcii zvýšil stav na 2:0. Potom prišli Kuzmove chvíle, mal viacero čistých šancí a nedal. Už ani nepamätáme, kedy dal gól na majstrovskom zápase. V 78. min už celé mužstvo útočilo, aj obrancovia, no zabudli na zadné vrátka a Pivka znížil na 2:1. Na konci sme sa museli báť o výsledok ale dobre hrajúci Násaly v 82. min nedal šancu brankárovi a stanovil konečný výsledok na 3:1.

Nenince: Baláž - Kremničan, Máth (46. Húšteva), Očko, Tóth (75. Hajnár), Hýveš, Berec, Kálazy, Kuzma, Násaly, Krivánsky.

Ružiná: Kanát Miloš - Oláh, Baroník, Fraňo (83. Farkaš), Pivka, Iždinský, Kamenský M., Moravčík (62. Blaško), Kamenský P. (59. Gondáš), Kanát Maroš, Líška.

Dorast: Nenince - Sliač 1:3

Žiaci: K. Kosihy - Nenince 1:0

Gemer – Radzovce 2:1 (1:0), Gergeli A., Ulický - Bozó, rozhodoval: Kúšik – Vanková, Švehlík, ČK: 83. Keszi, diváci: 100.

Hostia prišli na zápas do Gemeru s úmyslom bodovať, avšak ich predstavy vyvrátil hneď v 2. min Gergeli A., ktorý po dlhej kolmej prihrávke vsietil vedúci gól domácich, 1:0. Hra potom prebiehala v strede poľa a postupne preberali iniciatívu hostia. Od 20. min boli pánmi na ihrisku a prebiehali sa v zahadzovaní šancí. V 25. min unikol po ľavej strane Zagyi, jeho prihrávka našla hlavu Boza, ktorý však triafa len do nôh brankára. Ďalšie šance nevyužil dvakrát Tóth F. Druhý polčas začali hostia s predsavzatím zvrátiť nepriaznivý stav, avšak hneď v 46. min domáci zvýšili po hrubej chybe hosťujúcej obrany a brankára Magyara Ulickým, 2:0. Hra sa potom vyrovnala a postupne preberali hru do rúk hostia. V 78. min zahrávali hostia akciu, po ktorej Bozó znižuje stav stretnutia na 2:1. Hostia potom pokračovali v nátlakovej hre a v 83. min vnikol do pokutového územia Mihali, ktorého nedovolene zastavila obrana domácich a rozhodca nariadil pokutový kop. Čo sa dialo potom nemá nič spoločné s futbalom, pretože domáci hráči napadli hlavného rozhodcu a záverom bola jeho inzultácia hráčom Keszim.

Gemer: Potocký - Lukácz, Fürjoš, Gereg, Vaš, Lázár (46. Drnaj), Ulický, Gergeli A., Drenko, Gergeli Š. (72. Árvai), Keszi.

Radzovce: Magyar R. - Zagyi (78. Nagy), Mihali, Slovák, Sojka, Tóth L., Bozó, Titton, Tóth F., Varga, Tryzna (78. Magyar Š.).

Divín – Olováry 0:2 (0:2), - Ďörď, Memečko, rozhodoval: Berta – Žiakovič, Tapfer, ŽK: Žilka, Popovič - Varholák M., diváci: 100.

Od začiatku zápasu sa domáci zahryzli do súpera a už v 8. min kopali 11 metrový kop za faul na Jakuboveho. Sám faulovaný ho však nepremenil a trafil len ľavú tyč hosťujúcej brány. V 17. min išiel sám na brankára Haranza, ale ani ten neskóroval. Pri tlaku domácich, v 22. min, hostia odkopli loptu do stredu ihriska, kde prešprintoval Ďorď stopérov domácich a strelil vedúci gól zápasu, 0:1. V 26. min zahrávali hostia priamy kop z hranice 16-ky a Memečko perfektnou strelou ponad múr upravili stav na 0:2. Od tohto momentu hra domácich stratila iskru a jednoznačne sa prejavovala skúsenosť hosťujúceho mužstva, ktoré zamurovalo priestor pred vlastnou 16-kou. Druhý polčas sa začal tlakom domácich, ale rohy, trestné kopy a centre nenachádzali hráčov Divína, ktorí dnes jednoznačne ťahali za kratší koniec. Mladší hráči nepodávajú výkony, ktoré by zodpovedali 5. lige a starší hráči sú kondične v mínuse. Jedine Žilka A. a Olšiak si zaslúžia pochvalu za prístup a predvedenú hru.

Tréner domácich, Olšiak: „To, čo som avizoval v letnej prestávke, že treba káder posilniť o minimálne dvoch skúsenejších záložníkov, sa potvrdilo. Títo chlapci nie sú schopní uniesť ťarchu zápasov. A tak výkony mužstva odzrkadľujú umiestnenie v tabuľke.“

Divín: Beran - Klimo (30. Žilka M.), Jakubove, Žilka A., Furták, Šatara (53. Presperín), Olšiak, Čeman (38. Dobrocký J.), Haranza, Popovič, Čaba I.

H. Ves – Cinobaňa 2:2 (2:1), - Očovan, Filčík, rozhodoval: P. Oružinský – Bulla, Guži

Úvod zápasu sa vydaril hosťom, ktorí sa ujali vedenia gólom Očovana, ktorý krásne obstrelil múr, 1:0. Domácim sa podarilo vyrovnať v 30. min, 1:1. Ešte do polčasu sa domáci dostali do vedenia, keď po strele Garajovi vypadla lopta z rúk a dobiehajúci hráč len dokopol loptu do siete, 2:1. Druhý polčas sa hral prakticky na jednu bránu, hostia tlačili domácich. Do šancí sa dostali najmä Jančo, Čomaj a Molokáč. Vyrovnanie prišlo v 75. min, keď Čomaj pekne posunul hlavou Filčíkovi a ten nedal brankárovi žiadnu šancu, 2:2. Po góle pokračoval tlak hostí, ale skórovať sa im už nepodarilo.

Cinobaňa: Garaj - Fízeľ, Kiš, Hadbavný, Deák - Očovan (70. Dubravec), Filčík, Pika, Molokáč, Jančo, Čomaj.

Ml. žiaci: Cinobaňa - Vinica 1:7, Tóčik.

St. žiaci: Cinobaňa - Vinica 1:4, Pisár.

Dorast: Ružiná - Cinobaňa 5:4.

M. Kameň – Vinica 2:7 (2:3), Ondrejkov, Kováč - Fodor 3, Villám 2, Vajda, Segeč, rozhodoval: Bencúr – Budinec, Kuzma, ŽK: Bariak, Ondrejkov - Budi, Kóša, diváci: 150.

Domáci už v 7. min vyhrávali 2:0, ale ako sa neskôr ukázalo nezvládli zápas hlavne psychicky. V 27. min bolo už vyrovnané a v 44. min dokonca hostia viedli 2:3. Druhý polčas bol už v réžii hostí, ktorí si vypracovali aj gólové šance, z ktorých sa im podarilo premeniť viacero. Hostia bojovnosťou predčili súpera a vyhrali 2:7. Dobrý výkon podala aj rozhodcovská trojica.

M. Kameň: Buúš - Bariak, Sýkora, Černík, Gömöry, Fajčík P., Kováč, Fajčík V., Tóth J., Ondrejkov, Filipko.

Vinica: Gyenes - Budi K. (46. Marinec L.), Zsigmond R., Brezovský, Marinec P., Cibulya K., Kóša, Segeč, Homolya (50. Vajda), Fodor, Villám (52. Zsigmond G.).

Lubeník – Kokava 1:1 (1:0), Koreň - Čombor, rozhodoval: Tršo – Adamec, Gonda, ŽK: Kvačkaj, Medvec - Gajdoš, diváci: 160.

Vo vyrovnanom zápase sa nakoniec zrodila zaslúžená remíza. Domáci sa ujali vedenia v 25. min, keď Koreň vnikol do 16-ky hostí a povedľa brankára otvára skóre, 1:0. Vyrovnanie prišlo v 65. min, keď mali hostia výhodu priameho kopu. Na centrovanú loptu si najlepšie nabehol Čomobor a vyrovnal na konečných 1:1.

Lubeník: Maričák - Medvec, Konček, Halmo, Šepík (68. Švec), Krajňák (46. Koper), Ganaj (83. Schaller), Levický, Koreň, Kvačkaj, Velk.

Kokava: Gazík - Beracko, Oláh M., Bambura J., Bambura M., Radič, Zachar, Gajdoš, Balog, Severíni, Čombor (87. Oláh Z.).

Hajnačka – Jesenské 1:1 (1:0), Szó - Páleš (z 11 m), rozhodoval: Bariak – J. Čunderlík, Sitarčík, ČK: Czene Š., diváci: 420.

V prvom polčase sa hral zaujímavý futbal, ktorý predvádzali aj domáci, ale aj hostia. V 30. min poslal domácich do vedenia Szó, 1:0. Aj po góle to bol pekný futbal, až do polčasu. Druhý polčas zbytočne znervóznil zápas hlavný rozhodca svojimi rozhodnutiami. V 85. min odpískal proti domácim pokutový kop, ktorý Páleš premenil a vyrovnal stav na 1:1. Po odpískaní zápasu bol hlavný rozhodca inzultovaný a dohrávať sa zrejme bude za zeleným stolom.

Hajnačka: Juhász - Juhaniak, Budai, Bartko, Szókovács - Czene, Mihályi, Szendrei, Csomor (30. Szó) - Ruszó, Sepesi.