Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

IV. liga - JUH

Ľ. Šimkovič: Kérymu viať brada nebude

Selce – Tomášovce 0:3 (0:1), Motoška, Csányi, Drugda, ŽK: Rusko, Kmeť, Pažout, Lešták – Skopal, Drugda, ČK: Rusko po 2 ŽK, divákov: 250, rozhodoval: Hnilica.

Už 5. min. sa do šance dostal Rapi, ale nastrelil len ruky brankára Pažouta. O 5. min. neskôr po prekrásnej prihrávke Drugdu zakončoval Ľupták tesne vedľa. Z domácich najskôr Caban a po ňom Jobko neprekonali výborne chytajúceho Skopala. Gól prišiel štrnásť minút pred polčasom. K priamemu kopu asi z 25-tich metrov sa postavil Motoška a jemu vlastnou delovkou trhal sieť, 0:1. V druhom polčase zahrával strelec prvého gólu opäť priamy kop. Tentokrát len tesne minul vinkeľ domácej brány. Domáci odpovedali na šance Slovana, ale strelu Uhliara z diaľky Skopal zneškodnil. V 60. min. sa Doležal už po niekoľkýkrát v stretnutí rútil sám na brankára, ale ten jeho úmysel opäť vystihol včasným vybehnutím. V 65. min. zahrával Paľaga priamy kop, lopta sa od múra odrazila pred úplne voľného Csányiho, ktorý s prehľadom strelil druhý gól. V posledných sekundách prikrášlil po rohu tretím gólom zaslúžený triumf Drugda. Dorast: Tomášovce – Detva 2:2.

Tomášovce: Skopal – Haferník, Motoška, Ilko, Csányi, Ľupták, Kamenský (82. Randlísek), Drugda, Paľaga (72. Jozefík), Doležal, Rapi (89. Ľalík).

V. Krtíš – Hliník 2:1 (2:1), Maslaňák, Ďurčok - Demko, ŽK: Demko, divákov: 350, rozhodoval: Paňko.

Na veľmi ťažkom rozmočenom teréne udávali tempo od začiatku baníci. Prišla 32. min. a Berky uvoľnil Maslaňáka. Ten nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi, 1:0. Už o tri minúty to bol opäť Berky, ktorý tentokrát poslal do šance Ďurčoka, pre ktorého už nebol problém popri vybiehajúcom brankárovi Hliníka rozvlniť sieť, 2:0. Prišla však 42. min., kedy po rohu a zlom vybehnutí Holuba znížil Demko. Druhý polčas sa začal prevahou Veľkého Krtíša. Podobne ako v prvom polčase aj v tejto časti hry hostia postupne vyrovnali hru a vypracovali si aj gólové šance. Ponúknuté šance V. Krtíša zahodili Maslaňák, Chromek a Berky. Poslednú možnosť mal Veľký Krtíš tesne pred koncom. V samotnom závere sa rútili štyria domáci na obrancu Hliníka, ale namiesto prhrávky volili zakončenie, ktoré im už nevyšlo.

V. Krtíš: Holub – Pavlov, Ubertáš, Kroták, Šiket, Havrila (J. Horn), Berky, Chromek, Krnáč, Maslaňák (K. Horn), Ďurčok (Gemer)

Fiľakovo – Poltár 1:0 (0:0), 75. Z. Végh, ŽK: Bari, Šimkovič, Telek, R. Tóth, J. Tóth – Turic, Dacho, Kurčík, Kelement, ČK: Fusek, divákov: 200, rozhodoval: Fábry.

Hostia sa prezentovali tvrdou hrou, keď už v 8. min. odstúpil pre zranenie T. Felšö. V 13. min. po ľavej strane unikol P. Iskra a nikým nekrytý Marcinek hlavou zblízka netrafil bránu. Domáci odpovedali o štyri minúty, kedy Cs. Tóth vyskúšal reflex Slaniniaka. Hostia pohrozili v 23. min. Kurčíkom. V rozpätí 31. a 32. min. prihrávku Sáfrányiho zneškodnil Slaniniak a potom Z. Végh strelil tesne vedľa. Úvod druhej časti hry sa niesol v znamení prevahy domácich. A. Nagy z hranice malého vápna netrafil odkrytú bránu hostí. V 49. min. bomba Végha tesne minula bránu Poltára a hlavička Cs. Tótha išla tiež mimo. Na tvrdú hru doplatil Fusek, ktorý musel ísť v 70 min. pod sprchy, keď udrel do tváre Teleka. Pätnásť minút pred koncom ušiel po pravej strane A. Nagy, prihral do behu Véghovi, ktorý nedal Slaniniakovi šancu, 1:0. Do konca už Fiľakovo umnou hrou udržalo cenné tesné víťazstvo.

Fiľakovo: Bahleda – Bari, Šimkovič, Magyar, R. Róth (84. J. Tóth), Felšö (8. Segeč), Cs. Tóth, Telek, Nagy, Végh, Sáfányi

Poltár: Slaniniak – Marcinek, Stanko (57. Fusek), Iskra, Holas, Turic, Dacho, Kurčík, Nociar, Beňa, Radič (46. Kelement).

Tornaľa – Kalinovo 3:0 (2:0), Váradi 3, ŽK: Pav. Ďuriško, rozhodoval: Pav. Turňa.

Už v 10. min. otvoril skóre Váradi. Po polhodine hry domáci opečiatkovali tyč Ďuriška, ale následne to bol opäť Váradi, ktorý zvýšil na 2:0. V poslednej minúte polčasu opäť zazvonila tyč brány Kalinova. Po polčase boli hostia aktívnejší, ale svoje šance nerpemenili Lörinčík a hlavne Strmeň, ktorého možnosť vykopával obranca z bránkovej čiary. Naopak sedem minút pred koncom využil gólovú šancu Váradi a dosiahol hetrik.

Milan Merčiak (tréner Baníka): Ani sme nehrali tak zle, ako ukazuje konečný výsledok, ale naše hrubé chyby súper okamžite potrestal.

Kalinovo: Pet. Ďuriško – Végh, Filipiak, Končoš, Strmeň, De Freitas (Banga), Lörinčík, Kratochvíl, Pav. Ďuriško, Melich, Štefánik (Hazucha).

Hrochoť – D. Strehová. Nehralo sa pre nespôsobilý terén. Stretnutie sa odohrá 9.11.2003.