Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

V. liga sk. D

Jesenské – Lubeník 9:0 (4:0), Kočiš 2, Farkaš 2, Páleš 2 (1 z 11 m), Šuhajda, Czene A., Bari, rozhodovali: Pšida – Hroncová, J. Krahulec, ŽK: Pál, diváci: 150.

Už v 1. min sa Jesenské ujalo vedenia gólom Kočiša, 1:0. Domáci hrali útočný, agresívny futbal, čo sa prejavilo aj na výsledku. V 15. min po krásnej spolupráci Kočiša so Šuhajdom, posledne menovaný zvýšil na 2:0. Hostia sa len sporadicky dostávali pred 16-ku domácich, ale bez efektu. V 21. min po pravej strane krásne ušiel Šuhajda, zacentroval a Kočiš zvýšil na 3:0. V 30. min po hraní rukou v 16-ke hostí odpískal rozhodca pokutový kop, ktorý Páleš premenil, 4:0. V druhom polčase Jesenské prestriedalo pokračovalo vo svojom veľmi dobrom výkone. V 61. min Czene A. po krásnej strele zo 14-ich metrov zvýšil na 5:0. V 65. min kopal priamy kop Farkaš, ktorý tečoval do brány hostí Bari, 6:0. V 70. min krásne unikol Farkaš a strelil na 7:0. V 74. a 83. najprv Páleš a potom Farkaš zvýšili na konečných 9:0.

Jesenské: Czene N. - Molnár, Tryzna, Bari (70. Nagy), Páleš, Vraniak (65. Šinglár), Czene A., Pál, Czízi, Šuhajda, Kočiš (46. Farkaš).

Lubeník: Vais - Spišák, Konček, Halmo (46. Sővari), Capík, Kopper (62. Krajňák), Ganaj, Levický, Švec, Kvačkaj, Velk.

Kokava – M. Kameň 0:1 (0:1), - vlastný (Bambura J.), rozhodovali: Rendla – Žiakovič, Tapfer, ŽK: Bambura M., Oláh M. - Ondrejkov, Černík, Rapčan, ČK: - 65. Rapčan, diváci: 100.

Pred začiatkom zápasu sa uvažovalo o spôsobilosti terénu pre sústavný dážď, no napokon sa zápas odohral. Do 10. min mala hra rýchly spád, ktorý umožňoval terén. Hra sa prelínala, hostia v prvých 10. min hrali vyslovene na brejky, z čoho pri jednom zo závarov pred domácou bránou si v 12. min vsietil J. Bambura vlastný gól, 0:1. Od tohto momentu až do polčasu hostia len sporadicky ohrozovali bránu domácich a Kokavčania hrali celý čas naplno. Aj v druhom polčase mali domáci navrch, ale bez gólového efektu. Posledných 10 minút sa k hráčom v poli pripojil aj domáci brankár Gazík, avšak stav sa nezmenil.

Kokava: Gazík - Beracko, Oláh, Bambura J., Bambura M., Trhan (72. Radič), Severíni B., Gajdoš, Balog, Severíni P., Čombor (46. Katreniak).

M. Kameň: Buúš - Sýkora, Mikula, Ondrejkov, Fajčík V., Bariak, Tóth, Filipko, Černík, Fajčík P., Kováč (60. Rapčan).

Vinica – H. Ves 2:2 (1:0), Marinec P., Kóša - Rončák P., Fusek, rozhodovali: Matoš – Cima, Berta , ŽK: - Sendrei, Rončák J., Vojtek, diváci: 200.

V dobrom zápase na veľmi ťažkom teréne - keď domáci od rána s ponorkou čerpali vodu z ihriska a z toho dôvodu ešte na dorastenecký zápas bol nespôsobilý terén - sa zrodila remíza 2:2. Domáci zahodili veľa šancí a nastrelili 3 žrde Villámom, Marincom a Zsigmondom. Okrem toho za stavu 2:2 nepremenili domáci diskutabilný pokutový kop. Bola to už tretia zahodená penalta zo strany Vininčanom. Hostia za stavu 0:0 tiež nastrelili žrď. Rozhodcovská trojica napriek tomu, že mali značne sťaženú situáciu na veľmi ťažkom teréne, sa svojej úlohy zhostili veľmi dobre.

Zdeno Matej, tréner Hr. Vsi: „Nakoľko mužstvo prešlo ťažkými zápasmi, kde sa trošku otriasla psychika hráčov, sa nakoniec zmobilizovali a v Neninciach zahrali vynikajúci zápas. Pôsobili sme lepšou morálkou a boli sme lepší aj po kondičnej stránke. V 70. min sme viedli 1:2 po krásnej strele J. Fuseka, v 85. min rozhodca nariadil pokutový kop, kde domáci hráč fauloval brankára, ale verdikt rozhodcu bol opačný. Tento sa im nepodarilo premeniť. Za tento výkon chcem pochváliť aj hosťujúceho brankára, ktorý mužstvo v najťažších chvíľach mužstvo podržal. S výkon celého mužstva som bol maximálne spokojný a prajem chlapcom nech im ostane ďalší štýl do budúcich zápasov.“

Vinica: Gyenes - Brezovský, Segeč, Zsigmond R., Marinec P., Homolya V. (46. Marinec L.), Budi K. (46. Vajda), Kóša (65. Cibulya), Fodor, Budi A., Villám.

H. Ves: Uhlár - Rončák J., Rončák A., Vengrín (88. Ostrihoň), Sendrei (68. Vývlek), Národa (79. Víťaz), Vojtek, Juhaniak, Rončák P., Cibuľa, Fusek.

Cinobaňa – Divín 3:0 (0:0), Fízeľ, Molokáč, Očovan, rozhodovali: Kollár – Kúšik, Hlaváčik, ŽK: Molokáč, diváci: 150.

Na premočenom teréne sa hra vyvíjala na oboch stranách viac bojovne ako technicky, ale boli to domáci, ktorí nevyužili šance Deáka, Molokáča, Čomaja a Očovanove brvno. Hostia pohrozili ku koncu polčasu peknými akciami, keď mohli skórovať Jakubove, Čaba a opäť Jakubove. Druhý polčas začali lepšie domáci a v 60. min po rohovom kope Molokáča peknou hlavičkou otvára skóre hrajúci tréner Fízeľ, 1:0. V 72. min znova domáci po nahrávke Hadbavného si loptu prebral Molokáč, unikol po ľavej strane a zvýšil na 2:0. Domáci pokračovali v tlaku a v 81. min po prihrávke Hadbavného sa Očovan pekne uvoľnil a vsietil tretí gól domácich, čím stanovil konečný výsledok na 3:0.

Cinobaňa: Garaj - Dubravec, Kiš, Deák, Fízeľ, Fábry ml. (57. Mišík J.), Molokáč (79. Šlichta), Očovan, Pika, Hadbavný, Čomaj (84. Talán).

Divín: Beran - Dobrocký, Jakubove, Klimo, Furták (59. Čaba J.), Šatara, Presperín, Čeman (75. Boháč), Olšiak, Popovič, Čaba.

St. žiaci: Kokava - Cinobaňa 3:1, - Korim

Ml. žiaci: Kokava - Cinobaňa 1:4, - Tóčik T. 2, Palík M., Gereg

Olováry – Gemer 3:1 (2:1), Varholák Marián, Slávik, Brna, rozhodovali: Adamec – Gonda, S. Oružinský, ŽK: Príbeli, Minárik, diváci: 100.

V 2. min po akcii z ľavej strany a po prihrávke Slávika otvára skóre stretnutia Varholák Marián, 1:0. Domáci si od začiatku zápasu vytvorili územnú prevahu, mali aj šance, no brankár hostí chytil aj nemožné. V 35. min po prihrávke Györgya nedal Slávik žiadnu šancu brankárovi, 2:0. Celý polčas boli hostia pod tlakom, no v 40. min prišla chyba v obrane domácich a hostia krásnou nechytateľnou strelou znížili na 2:1. Druhý polčas sa hral prakticky na jednu bránu a hostia sa zamerali viac-menej na bránenie výsledku. Domáci si vypracovali množstvo šancí, nastrelili niekoľko tyčí a hostia museli hasiť aj na bránkovej čiare. Bodka za stretnutím prišla v 85. min, keď Brna po vyrazení lopty brankárom ju len dokopol do brány a stanovil tak výsledok stretnutia na konečných 3:1.

Olováry: Geregai - Koncz, Kelemen, Nemčok, Príbeli, Varholák Marián, Slávik (85. Minárik), Bača, Klátik, György (75. Brna), Rech.

Radzovce – Nenince 3:2 (1:1), Kalocsai Ľ. (11 m), Tóth F., Tryzna - Kálazy 2, rozhodovali: Malček – Dado, Konček, ŽK: Kalocsai Ľ. - Berec, Krivánsky, ČK: 23. Hýveš M., diváci: 120.

Diváci, ktorí prišli na zápas v Radzovciach nemusia ľutovať, pretože videli dramatický súboj dvoch vyrovnaných súperov. Zápas začal náporom domácich, avšak nebol úspešný. V 15. min po chybe na ľavej strane obrany založili hostia rýchly protiútok, z ktorého sa ujali vedenia gólom Kálazyho, 0:1. Domáci hneď po góle založili útok, Zdechovan vnikol do 16-ky, kde bol tvrdo atakovaný, avšak píšťalka rozhodcu ostala nemá. V týchto fázach hry mal najväčšie šance Tryzna, ktorý trikrát v 16-ke namiesto prihrávky na voľného spoluhráča volil strelu na bránu, avšak neúspešne. Domáci sa dočkali v 23. min, keď Slovák vnikol do pokutového územia, bol nedovolene atakovaný hosťujúcim obrancom, za čo rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý na dvakrát Kalocsai Ľ. premenil, 1:1. V 33. min domáci založili kolmú akciu, keď vysunuli Boza, ktorého nedovolene zastavil posledný hráč hosťujúceho mužstva Hýveš, za čo dostal červenú kartu a nariadený trestný kop Tóth F. strieľa vedľa. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Boli to však znovu hostia, ktorí udreli a na začiatku druhého polčasu sa ujali vedenia znovu po chybe na ľavej strane obrany, 1:2. Po vystriedaní Zagyiho nastalo v mužstve zlepšenie, najmä oživenie v útočnej fáze a po jednom z mnohých rohových kopov, v 65. min Tóth F. nádherným volejom pod brvno vyrovnal skóre zápasu na 2:2. Domáci pokračovali v nasadenom tempe, hostí úplne priklincovali vo vlastnej 16-ke a v 71. min po zlom výkope získal loptu Tryzna, ktorý vnikol do pokutového územia a vedľa bezmocného brankára otočil skóre zápasu v prospech domácich, 3:2. Zápas nakoniec doviedli do víťazného konca, hlavne kvôli nasadeniu a bojovnosti v posledných 20-ich minútach.

Radzovce: Magyar R. - Zdechovan (89. Magyar Š.), Kalocsai Ľ., Slovák, Sojka, Tóth L., Bozó Š. (63. Zagyi), Tóth F., Titton, Varga, Tryzna (83. Nagy).

Nenince: Bevís - Kremničan (80. Húšťava), Máth, Očka, Hýveš M., Hýveš T., Berec, Kálazy, Kuzma (66. Hajnár), Násaly, Krivánsky.

Ružiná – Hajnačka 1:3 (0:1), - Mihály, Sepeši, Tóth, rozhodovali: Ligač – Guži, Švehlík.