Ďalší nevýrazný výkon a trápenie...

FUTBAL III. liga: LAFC Lučenec - Kinex Bytča 1:0 (

Zostava LAFC: Michálik- Fleško, Prepelica, Pračko, Košút(61. Lagin), Drugda, Pavlovkin, Béreš, Pušpoky, Máč, Póch

Rozhodovali: Ronec- Tokár, Koša 600 divákov

Súper zo severu Slovenska podobne ako domáci LAFC posledné tri majstrovské stretnutia nedokázal zvíťaziť a čakalo sa, že obidve mužstvá budú bojovať a snažiť sa o potrebné znovuzískanie strateného sebavedomia. Lepšie začali hostia, z ktorých Bujna už v úvodnej minúte nastrelil tyč. Odpoveď žltočervených prišla už o minútu, keď bol na hranici 16-ky faulovaný prenikajúci Pušpoky a nariadený priamy kop z Bérešovej kopačky skončil na brvne. V 12.min si Michálik ľahko poradil s Minárikovou strelou.

Dalšiu štvrťhodinu sa hral nezáživný futbal bez nápadu, s množstvom nepresností, ktorý pripomínal minulotýždenné trápenie v Revúcej. Dobre organizovaná obrana kysučanov odvracala centrované lopty do bezpečia a stereotypná hra Lučenca prítomných divákov nudila. Na konci prvej polhodiny strieľal hosťujúci Čikota nad bránku. O minútu po Bérešovom rohovom kope Pračkovu hlavičku brankár zneškodnil. Klimík v 40.min z priameho kopu strieľal pod brvno, ale Michálik bol na svojom mieste. Úvod II. polčasu vyšiel lepšie domácim, keď v 50.min Máč našiel úplne voľného Drugdu, ten si spracoval na prsiach loptu a popri vybiehajúcom brankárovi otvoril skóre - 1:0. V 61.min nedočiahol Póch hlavou na Pračkov center. Niekoľkominútové oživenie hry postupne upadlo do prvopolčasovej šablóny a neraz sa z tribúny ozval aj piskot. V 74.min mali hostia možnosť zahrávať priamy kop a následne rohový kop, ale skóre sa nemenilo. Po rýchlom protiútoku našiel Lagin Pócha, pri ktorom stáli pozorní obrancovia. O chvíľu vnikol do 16-ky Béreš a vystrelil vedľa. Po faule na Pócha videl v 76.min Takáč červenú kartu. Drugdom rozohratý nariadený priamy kop letel vedľa brány.

V 82.min odcentroval Béreš a Póch ani Pušpoky nedokázali v dobrých šanciach zakončiť. Tri minúty pred koncom posunul Póch Pavlovkinovi, ktorého tvrdá strela letela nad. V nastavenom čase domáci trestuhodne pustili do šance Minárika a Michálik zázračným zákrokom zachránil pred vyrovnaním. V podpriemernom stretnutí domáci pokračovali v nevýrazných výkonoch a v posledných šiestich stretnutiach z možných 15 bodov dokázali získať iba 4 body. Najbližšie zohrajú hráči Lučenca stretnutie v sobotu o 14.30 hod. vo Zvolene.

R. Kaličiak (tréner LAFC-u): „Bytča sa predstavila vo veľmi dobrom svetle, my sme boli po celý zápas nervózny, potrebovali sme zápas vyhrať a zamerať sa na dobrý výsledok, čo sa nám podarilo. S hrou vonkoncom nie som spokojný.“ - sz –