Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

1. HFC – Incar Nitra 1:4 (1:0)

Rozhodca Horecký bol najslabší na palubovke

1. HFC – Incar Nitra 1:4 (1:0), E. Bari – Pavlovič 2, Čambala, Urbanovič, rozhodovali: Horecký z Čadce a Dobro zo Žiliny, diváci: 890.

Vo vyrovnanom stretnutí mali loptu častejšie na svojich kopačkách Nitranania, no paradoxne viac gólových príležitostí si vytvorili Lučenčania. Najmä domáci Bari bol v prvom dejstve na neudržanie. Zadáci hostí preto museli neraz zatiahnuť ručnú brzdu, za čo pykali v 14. min., keď po 6. faule Incaru nariadenú desiatku práve Bari s prehľadom premenil, 1:0. Tvrdosť hráčov Nitry pocítil aj kapitán Berky, ktorý kvôli zraneniu členka do zápasu už nezasiahol.

Po prestávke sa hostia v pozmenenej zostave nasťahovali na polovicu súpera. Obrana bez zraneného Berkyho začala kopiť chyby, čo využil v 22. min. Urbanovič po odvážnom sóle, 1:1. Po tomto momente sa útoky striedali na obidvoch stranách.

Jeden z hlavných arbitrov však nezvládol niekoľko sporných situácií a na ihrisku sa začalo viac rečniť ako hrať. Chladnejšiu hlavu si udržiavali hostia a oplatilo sa. Príhovory domácich k pánovi Horeckému sa skončili tromi nariadenými desiatkami, ktoré Nitranania stopercentne využili a po výsledku 1:4 si odvážali z Lučenca cenné dva body. K tým im najviac prispel veľmi slabý výkon rozhodcu Horeckého.

1. HFC Lučenec: Oravec, Páles, Pavlovič - Berky, Sudimák, Husvár, Bari, Prepelica, Mlynarčík, Csányi, Fehervári, Rutkai.

1. SC Incar Nitra: Repa, Pintér - Ondrejička, Urbanovič, Pavlovič, Čambal, Nagy, Látečka, Bochnovič, Maran, Zima, Štajer, Cibík, Hrnčár.

Miroslav Kovanič (tréner 1. HFC): Chlapci dnes podali kvalitný výkon. Nás môžu len mrzieť nevyužité šance v prvom polčase, keď sme mohli vyhrávať aspoň 3:0. Zápas mal dva kľúčové momenty, ktoré ovplyvnili výsledok. Prvým bolo zranenie nášho kapitána Mariána Berkyho a nepotrestaný likvidačný faul hráča hostí na neho. Druhým momentom bolo zastavenie Sudimáka nedovoleným spôsobom v samostanom úniku, keď opäť mal rozhodca vytiahnuť červenú kartu. Toto všetko znervóznilo dovtedy pokojný zápas.

Marian Suto (tréner Incar): Chlapci v prvom polčase podali podpriemerný výkon, no po príhovore cez prestávku ukázali, čo je v ich silách. Musím priznať, že nás dosť podržal brankár Repa. Sme však veľmi sklamaní z atmosféry v Lučenci. Usporiadatelia nás celý druhý polčas provokovali a vyvrcholilo to kopancami do našich hráčov. Ak má futsal v Lučenci takto vyzerať, tak nech sa radšej sami vyhlásia zo súťaže.

Ostatné výsledky: Across Pinerola Bratislava - Slovmatic Bratislava 2:2, Mäsomax Nitra - MPL Banská Bystrica 4:3, Nafta Malacky - RCS Košice 3:5.