Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Majstrovstvá SR žiactva v atletike

Tri medaily atlétov JUMP Clubu

Majstrovstvá SR staršieho žiactva v atletike 8. - 9. septembra v Košiciach ukázali silu skokanov JUMP Clubu v Lučenci. Prvýkrát sa dostali na stupeň víťazov, dvaja získali reprezentačný dres a prvý raz v živote budú reprezentovať naše mesto a SR v medzištátnom stretnutí proti Českej republike dňa 15. septembra v Hodoníne. Správna rada JUPM Clubu očakáva, že budú vzorne reprezentovať SR, mesto Lučenec a klub a svojimi výkonmi prispejú k dobrému umiestneniu družstva SR.

Druhý titul majstra SR v kategórii žiactva v dvojročnej histórii klubu, po štvornásobnom majstrovi SR v skoku do výšky Michalovi Kabelkovi, získal Peter Alštock (absolvent ŠT L. Novomeského) v skoku do výšky. Majstrovský titul si vyskákal s prehľadom výkonom 180 cm. Týmto výkonom získal reprezentačný dres a zaradenie do Centra talentovanej mládeže. Najväčším súperom mu bol klubový kolega Martin Micháľ, ZŠ Novomeského, ktorý prekvapil všetkých súperov okrem Petra. Výšku 169 cm skočil na prvý pokus a vyskákal si striebornú medailu a reprezentačný dres. Veľmi pekné mal aj pokusy na výške 173 cm.

Bronzovú medailu získal Matej Folk, ZŠ Novomeského, v skoku do diaľky, ktorý vo vyrovnanej súťaži 31 členného pretekárskeho poľa skočil 571 cm. Reprezentačný dres mu ušiel o 4 cm, keď ho v poslednej sérii pokusov odsunul na tretie miesto pretekár z Bratislavy. K výsledku mu blahoželáme a prejeme mu v mieste nového pôsobenia v Športovom gymnáziu v Banskej Bystrici veľa športových úspechov.

Nesklamala ani Anna Košičiarová, ZŠ Lovinobaňa, ktorá vo svojich prvých veľkých pretekoch skončila na 24 člennom pretekárskom poli na 9. mieste výkonom 460 cm. Nedarilo sa Alene Sopúchovej, ktorá v behu na 60 m pokazila štart a časom 9,14 s nepostúpila do medzibehov. Svoju chybu môže napraviť v budúcom roku, lebo staršou žiačkou je len prvý rok. Vystúpenie mladých atlétov JUMP Clubu možno hodnotiť známkou výborne, lebo v minulom roku získali v tejto vekovej kategórii striebro a bronz.

Atléti JUMP Clubu radi uvítajú medzi sebou nových členov, ktorí majú záujem o šprinty, skoky a bez cez prekážky. Tréningy bývajú v dňoch pondelok - streda - piatok od 16:00 do 18:00 hod. Prihlásiť sa môžete v CVČ Magnet, Ul. mieru 45, č. t. 433 37 97 alebo na tréningu u predsedu klubu - trénera I. triedy Mgr. Daniela Pauka. Mgr. Daniel Pauko