Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Zápas dvoch rozdielnych polčasov

Tomášovce - Čadca 4:0 (0:0)

Slovan: Vrábel - Bagi, Motoška, Kandráč (46. Pračko) - Berky, Tomko, Ilko, Budzák (63. Kudlík), Paľaga - Doležal, Rapi. Pred 600 divákmi rozhodoval p. Ambróz.

V teplom letnom počasí sa Slovan ťažko rozbiehal, čo poznačilo priebeh celého prvého polčasu. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, v priemernom tempe. Domáci nedokázali hostí výraznejšie pritlačiť a tak bolo i čistých gólových šancí veľmi málo. V úvodnej 20-minútovke po 2x vystrelili len Berky s Rapim, ale zakončenie nebolo presné. Prvá šanca, ktorá sa dá nazvať gólová prišla v 29. minúte, keď hosťom nevyšla ofsajdová pasca, ale Tomkov lob s prehľadom kryl brankár. V závere polčasu Slovan pridal na obrátkach, ale dve sľubné Doležalové šance opäť likvidoval pozorný brankár. Po zmene strán oživil hru Slovana príchod Pračka na ihrisko. V 47. min. pálil Tomko tesne nad. O minútu krásny Pračkov center opäť našiel aktívneho Tomka, no ten nezakončil. V 51. min. po rohu sa lopta v skrumáži dostala k vzdialenejšej žrdi, ale Motoškovi v páde chýbali centimetre. V 53. min. po centri z pravej strany hlavičkoval zblízka voľný Rapi, ale nepresne v dobrej príležitosti. Hostia odpovedali už len zriedkavo a nie príliš nebezpečne. Slovan išiel zaslúžene do vedenia v 58. min. keď po akcii Pračka s Paľagom usmernil loptu v malom vápne pred brankárom do siete Tomko, 1:0. Hostia sa z inkasovaného gólu nestačili ani spamätať a o 2 minúty opäť dostali gól. Na pravej strane sa uvoľnil Rapi, zacentroval na Tomka, ktorého zadák Čadce pri prieniku fauloval a z následnej penalty Paľaga upravil na 2:0.

Hosťom sa takmer podarilo znížiť už v 61. min., keď Balážovú strelu smerujúcu do brány už prekonaného Vrábela vykopával Motoška obetavo z bránkovej čiary. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo opäť a Slovan v 63. min., teda v rozpätí 5 minút tretím gólom rozhodol o výsledku. Jeho autorom po rohu Tomka a teči bol kuriózne najnebezpečnejší útočník Čadce Baláž, 3:0. Slovan bol naďalej pri chuti a mal aj ďalšie šance. V 65. min. sa nepresadila dvojica Kudlík - Doležal a v 73. min. po Kudlíkovej prihrávke bombu Berkyho zo 16-stky výborne vyrazil brankár. V 80. min. vyrážal napriek obdržaným gólom spoľahlivý gólman hostí aj tvrdú Motoškovú strelu z trestného kopu.

Záverečný účet stretnutia vystavil aktívny Tomko v 85. min., keď vbehol s Kudlíkom do otvorenej obrany a chladnokrvne nedal brankárovi šancu, 4:0.

V zápase dvoch rozdielnych polčasov Slovan zaslúžene porazil svojho súpera.

Mgr. V. Kováč (Slovan): „Bolo to stretnutie, kde v 1. polčase sme nepodali optimálny výkon, v druhom sa naša hra zlepšila, vypracovali sme si mnoho gólových príležitostí, takže celkový dojem zo zápasu bol uspokojivý.“

V stredu hrá Slovan odložený zápas v Lipt. Mikuláši a v sobotu na pôde Turč. Teplíc. Vlado Červenák

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 613

V Klenovci aj Ožďanoch ide zatiaľ všetko podľa plánu.

53m
Martin Tannhauser.

Hosťom v našej rubrike bol futbalista MŠK Novohrad Lučenec.

4 h
Za vznikom Centra rozvoja inovácií stoja Daniel Kojnok st. (vľavo) a Daniel Kojnok ml. (vpravo).Medzi nimi prototyp výdajného boxu, ktorý má šancu zlepšiť dodáva  a preberanie zásielok.

Daniel Kojnok: Čakajú nás dve rozhodujúce výzvy.