Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Selce - Lučenec 3:1 (0:1)

Do Dolných Hámrov, kde Selce z disciplinárnych dôv

LAFC: Michalík - Ivan (83. Hudaček), Šimkovič, Mondek, Nemčík - Béreš, Drugda (74. Prepelica), Csányi, Püšpöky (74. Borgoň) - Iskra, Póch. Pred 200 divákmi rozhodoval p. Urda zo Zvolena, ŽK: Mondek, Nemčík, Iskra.

LAFC kontroval v 6. min., keď po Bérešovom úniku nik nedotiahol jeho center. V 7. min. prišiel protiútok Seliec, ale Strečokov pokus z 20 m išiel mimo. Hra sa prevaľovala od jednej brány k druhej a v 9. min. po akcii LAFCu Nemčík vystrelil z 20 m a jeho tečovaná strela skončila v bráne Seliec, 0:1. Po góle prebral LAFC iniciatívu a v 19. min. mal ďalšiu gólovú šancu, keď po narážačke Drugda - Póch - Drugda posledne menovaný zoči - voči trafil len do brankára. V 20. min. prišla čistá šanca Iskru, keď po chybe domácej obrany sa zmocnil lopty, ale trafil po individuálnej akcii len nohy brankára. Od 21. min. domáci vyrovnali hru, pokúšali sa o nebezpečné protiútoky, ktoré vyplývali z veľmi slabej defenzívy Lučenca. Rozhodnúť v 39. min. mohol opäť Iskra, keď po ďalšej chybe obrany získal loptu, ale samostatný nájazd zlikvidoval reflexívne nohou brankár. Do konca polčasu mal Lučenec viac z hry, ale jeho nemohúcnosť vo finálnej fáze ho pripravila o vyššie vedenie.

Zlom v zápase nastal začiatkom II. polčasu, keď mužstvo Lučenca išlo na ihrisko ako vymenené, v defenzívnej činnosti kopilo chyby a už v 47. min. po faule Mondeka na pravej strane zahrávali domáci trestný kop do 16-ky, tam si nabehol Kollár a hlavou vyrovnal na 1:1. V 48. min. mali ďalšiu čistú šancu hostia, keď Faškovu strelu zblízka Michalík zázračne vyrazil na roh. Lučenec sa neodkázal vymaniť z tlaku Selčanov a kopil chybu na chybu. Trest prišiel v 63. min., keď po akcii po ľavej strane Seliec domáci Kmeť sa rozhodol vystreliť z 20 m a trafil pravý dolný roh Michalíkovej brány, 2:1. Domáci mali v II. polčase viac iniciatívy i chcenia, Lučenec za druhý polčas si nezaslúži nič iné ako prehru. Naďalej katastrofálne hral v defenzíve a to nielen obrany, ale celého mužstva. Druhý polčas sa už ani nedostal k vážnejšej gólovej príležitosti. Klinec do rakvy dostal LAFC v 87. min., keď po pravej strane Selce založili brejkovú akciu, po prenesení hry Mondek dovolil zacentrovať domácemu útočníkovi a Mesík hlavou dokonal prehru Lučenca, 3:1.

R. Kaličiak (tréner LAFCu): "Hráči zjavne podcenili súpera. Namiesto polčasového vedenia 0:3 sme si hneď na úvod II. polčasu nechali streliť veľmi lacný gól, čo poznačilo vývoj II. polčasu, keď absentovala ochota pobiť sa o výsledok. Prístup hráčov k zápasu sa nedá označiť iným slovom ako katastrofálny."

Napraviť celkový dojem si môže LAFC v nedeľu, keď hostí D. Hričov. - T. Gálik - (-vč-)