Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Novohradské komentáre:

Úvod zápasu patril hosťom, ale ich sľubne sa črtaj

1. trieda dospelí:

Hr. Zalužany - Zlatno 2:1 (2:1), góly: Šatara, Čintalán - Ostrihoň (11 m), ŽK: Obročník, Bakša, Repka - Šotek, Ančo.

Po 15. min. hry domáci prevzali iniciatívu, začali si vypracovávať možnosti na skórovanie a jednu z nich v 28. min. po kope z rohu premenil Šatara, 1:0. Domáci hrali aj naďalej nátlakový futbal a 36. min. Čintalán zo skrumáže zvýšil na 2:0. V 44. min. faulovala obrana domácich útočníka hostí a z pokutového kopu Ostrihoň upravil na 2:1. Hostí, ktorí sa spoliehali na rýchle brejky môžu mrzieť 3 čisté šance, ktoré Marunčiak nevyužil. V II. polčase hra upadla do podpriemeru, hralo sa väčšinou v strede ihriska. Prítomných divákov zaujali len strelecké pokusy Šataru, Goceliaka a Čintalána, ktoré však najlepší hráč na ihrisku brankár Golian zneškodnil. Na druhej strane stojí za zmienku príležitosť Anča, ktorý však bránu domácich prestrelil. Pred 107 divákmi rozhodoval s prehľadom J. Kojnok z Poltára. - J. Markotán -

Utekáč - Biskupice 1:0 (0:0), gól Vitek, ČK: Urva (Utekáč). Vo vyrovnanom zápase zaslúžene zvíťazili domáci najtesnejším rozdielom 1:0, keď jediný gól zápasu dal v 56. min. po štandardnej situáciu hlavou Vitek, 1:0. Pred 60 divákmi rozhodoval Melicher z Lučenca.

Lovinobaňa - Podkriváň 3:2 (1:2), góly: Karman 3 - Marcinek, Hulina, ŽK: Karman, Mišík (Lovinobaňa). Domáci začali náporom, vypracovali si niekoľko gólových šancí, ktoré nepremenili. Až v 11. min. zahral hosťujúci hráč rukou v 16-ke a nariadený pokutový kop premenil Karman 1:0. Potom hostia hru vyrovnali a domáci im po hrubých chybách dovolili zvrátiť výsledok I. polčasu gólmi Marcineka a Hulinu na 1:2. V II. polčase domáci pridali na aktivite, z čoho vyplynuli šance Popoviča a Karmana, ktoré zostali nevyužité. V 60. min. opäť zastavili hostia domáceho Bottu nedovolene a z nariadeného pokutového kopu vyrovnal Karman na 2:2. Domácim sa pošťastilo streliť víťazný gól až v poslednej minúte po priamom kope Kocúra a následnej dorážke Karmana na 3:2. Pred 55 divákmi rozhodoval Budáč z Lučenca. - Barcaj -

Podrečany - Breznička 3:2 (2:1), góly: Jozefík, Mišík, Oláh - Havran, Budáč, ŽK: Šinka (Breznička). Tesný výsledok zodpovedá priebehu hry. Domáci mali miernu prevahu, viac šancí a úmerne tomu dali aj viac gólov. Hostia prevzali iniciatívu až potom, keď v 82. min. znížili na 3:2, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Domáci výkonom sklamali, chyby robili hlavne v obrane a nedokázali využiť viac gólových šancí. Pred 65 divákmi rozhodoval Ferencz z Tomášoviec. - P. a. -

Mýtna - P. Dravce 5:2 (2:2), góly: Iždinský 2, Sopóci, Caban, Uderian - Bara, Baláž, ŽK: Sopóci - Maurer, Csaba, Baláž. Domáci začali stretnutie vlažne, čo využili snaživí hostia a už v 7. min. sa ujali vedenia Barom 0:1. V 12. min. trafil Baláž z 25 m loptu, ktorá skončila v domácej sieti 0:2. Neschopnosť domácich pokračovala zahadzovaním vyložených šancí a nepremenením pokutového kopu v 26. min., keď strelu Demanka brankár hostí vyrazil. Do polčasu domáci znížili v 39. min. Iždinským na 1:2 a v 43. min. Sopóci hlavou vyrovnal na 2:2. Druhý polčas bol úplne v réžii domácich a góly zaznamenali v 57. min. Caban 3:2, Iždinský v 74. min. 4:2 a v 85. min. Uderian na konečných 5:2. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Vojtek z Oždian. - Sopóci -

Sušany - Vidiná 3:1 (2:1), góly: Lámer, Pisár, Adam - Halaj. V dusnom počasí sa hral priemerný futbal. Za zmienku stojí akcia v 69. min., po ktorej skóroval domáci Adam. Domácich môžu mrzieť viaceré nepremenené šance. Pred 20 divákmi rozhodoval Laho z Lučenca. - Slezák -

Hr. Ves - Kokava 2:2 (1:0), góly: Rončák, R. Cibuľa - R. Šuniar (11 m), A. Radič. Pred 50 divákmi rozhodoval Potocsni z Fiľakova.

II. trieda dospelí:

Boľkovce - Kokava "B" 11:1 (4:1), góly: N. Adamovič 3, Jánošík 3, Rončák 2, Kamenský 2, Erdélyi za domácich. Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí si z chuti zahrali aj zastrieľali a dosiahli vysoké víťazstvo. Pred 60 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.

Málinec - Š. Bukovinka 2:1 (1:0), góly: Čepko, Urda za domácich. Pred 80 divákmi rozhodoval Melicher z Lučenca.

Halič - Kotmanová 3:1 (1:1), góly: Ľupták, Dojčiar (11 m), Kurčík - Šatara. Po dvoch nepremenených šanciach na oboch stranách sa domáci ujali vedenia v 25. min., keď po centri Hámorníka Ľupták do prázdnej brány otvoril skóre 1:0. V 42. min. unikol Šatara a vyrovnala na polčasových 1:1. Po zmene strán sa hralo väčšinou pred bránou hostí. V 53. min. po Adamíkovom centri obranca hostí zahral rukou v 16-ke hostí a nariadený pokutový kop premenil Dojčiar 2:1. V 73. min. obrana hostí váhala s odkopom a Kurčík upravil na konečných 3:1. Pred 125 divákmi rozhodoval Ostrihoň zo Zlatna. - Dojčiar -

St. Halič - Uhorské 2:0 (1:0), góly: Repka 2. V dobrom stretnutí zaslúžene zvíťazili domáci zásluhou strelecky disponovaného Repku, ktorého 2 zásahy znamenali zaslúžené víťazstvo domácich. Pred 30 divákmi rozhodoval Goldschütter z Lučenca. - Trčan -

Rapovce - Santrio 1:2 (0:2), góly: Nemec - Matuška, Lapin, ŽK: Segeč - Kočalka. Pred 30 divákmi rozhodoval Kelemen z Pincinej. F. Kováče - Lipovany 1:3 (0:1), góly: Agócs - Vilhan 2, Matuška, ŽK: Š. Filipiak (F. Kováče). Pred 20 divákmi rozhodoval Telek z Utekáča.

III. trieda dospelí:

Mučín - Tomášovce "B" 0:1 (0:1), gól: Dobiáš. Pred 40 divákmi rozhodoval Mareček z Lučenca.

Lehôtka - V. Dravce 10:1 (4:0), góly: Fašang 3, Hámorník 2, Šperla 2, Štulajter 2, E. Botoš - Z. Knapec. Pred 50 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.

Halič "B" - Šíd 3:3 (1:3), góly: Líška, Žingor, Koštialik - Váradi, Karkusz, Kóša. Pred 86 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.

Holiša - Trebeľovce 1:0 (1:0), gól: Németh. Pred 30 divákmi rozhodoval Csík z Fiľakova.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 138

Celoplošné testovanie sa neodporúča sa tým, ktorí majú nad 65 rokov a väčšinu času sú doma

Niektoré veci sa musia ešte doriešiť, ale už je zverejnené ako bude testovanie prebiehať.

Testovanie na nový koronavírus.

Za obnoveným kultúrnym domom v Budinej má vzniknúť amfiteáter

Obľúbené folklórne podujatia sa tak budú môcť konať aj pod holým nebom.

kultúrny dom v Budinej
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?