V rozhovore pre NoNo prednosta Strediska osobnej prepravy Lučenec, Železničná spoločnosť a. s., Vladislav Šuhaj predpokladal, že už počas tohtoročnej letnej sezóny zaistia náhradné riešenie. Doteraz si problém úschovy batožín však každý cestujúci rieši sám, pretože úschovňa na železničnej stanici je stále zatvorená. Nepomôžu vám ani na neďalekej autobusovej stanici, odkiaľ vás v tejto záležitosti nasmerujú späť na železničnú stanicu.
"Náhradné riešenie úschovy cestovnej batožiny sme zabezpečili v turistickom informačnom stredisku nachádzajúcom sa pri vestibule železničnej stanice. V priestoroch osobnej prepravy sa nám, žiaľ, zatiaľ nepodarilo z ekonomických dôvodov riešiť (upraviť okienko) úschovu a výdaj batožín," povedal pán Vladislav Šuhaj.
V turistickom informačnom stredisku na železničnej stanici v Lučenci poskytujú úschovu batožín počas pracovných dní v čase od 8:00 - 17:00 hod., v sobotu od 10:00 - 16:00 hod. a v nedeľu od 10:00 - 17:00 hod. za päť korún na hodinu. - mb -