Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

I. tr. dospelí - 4. 8. 2002, I. kolo

Futbal

Utekáč - Podkriváň 5:1 (3:0). Góly: Kubinec, Kantor, Horčík, Baláži - Kucbeľ. ŽK: Vítek, Kantor - Hukel, Baláž. Pred 135 divákmi rozhodoval s prehľadom Laho z Lučenca.

Kokava - Biskupice 4:2 (1:1). Góly: R. Šuniar 2, P. Severíni, B. Severíni - Dóša, Šandor (11 m). ŽK: Bambura, Šándor. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval J. Kojnok z Poltára.

Po vypadnutí z V. ligy pod vedením nového trénera začali domáci dosť nevýrazne, čo využili hostia, keď v 25. min. z priameho kopu otvoril skóre Dóša 0:1. V 30. min. gólovú hlavičku Gajdoša brankár hostí s námahou vyrazil. V 35. min. po prihrávke B. Severíniho vyrovnal na 1:1 P. Severíni. V 40. min. strela P. Severíniho trafila pravú tyč brány hostí. Domáci začali II. polčas náporom, keď šancu Trhana v 47. min. ešte nevyužili, ale proti strele R. Šuniaka v 48. min. už brankár hostí nemal šancu 2:1. V 52. min po akcii B. Severíni a M. Bambura zvýšil R. Šuniar na 3:1. V 55. min. po prihrávke Trhana Gajdoš z 5 m prestrelil. Domáci zvýšili na 4:1 v 67. min. po prihrávke R. Šuniara, B. Severínim. Po tomto góle sa domáci uspokojili, čo využili hostia v 78. min., keď z pokutového kopu Šándor znížil na 4:2. Domáci mohli prikrášliť výsledok v 90. min., ale gólovú strelu Katreniaka vyrazil brankár hostí. Bystriansky

Sušany - P. Dravce 2:3 (1:2). Góly: Végh, Lámer - A. Baláž 2, Botoš. Pred 30 divákmi rozhodoval Agócs z F. Kováčov.

V úvodnom zápase prevládal na oboch stranách nervozita. Tri body si odnášajú šťastnejší hostia. Slezák

Hrnčiarska Ves - Breznička 5:0 (2:0). Góly: R. Cibuľa 3, Národa 2. Pred 70 divákmi rozhodoval Kelemen z Pincinej.

Hrnčiarske Zalužany - Mýtna 2:2 (1:0). Góly: Bakša, Markotán - Iždimský, Golian. ŽK: Bakša - Gondáš, Sopóci, S. Demanko. ČK: Ľ. Demanko (Mýtna). Pred 55 divákmi rozhodoval Ľ. Kojnok z Poltára.

Stretnutie priemernej úrovne, v ktorom domáci mali bližšie k víťazstvu. Hostia herne ako aj vystupovaním sklamali. J. Markotán

Podrečany - Zlatno 3:1 (1:0). Góly: Bódik, Oláh, Mišík - Murín. ŽK: Rapčan, Račko(Zlatno). Pred 85 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.

Prvá polhodina patrila jednoznačne domácim, ktorí nepustili hostí za polovicu ihriska. Z veľkej prevahy vyťažili len 1 gól, ktorý dal v 7. min. Bódik prudkou strelou z 25 m, 1:0. V závere polčasu hostia hru vyrovnali a vypracovali si aj šance. V II. polčase si prevahu s množstvom šancí vypracovali domáci, ale v 55. min. Murín z trestného kopu vyrovnal na 1:1. Už v 56. min. domáci späť viedli. Po narážkach sa Oláh prekľučkoval až pred brankára hostí a skóroval 2:1. Tretí gól domácich pridal v 78. min. Mišík, 3:1. Ďalšie šance už ani domáci, ani hostia nevyužili, a tak sa zápas dobrej úrovne skončil zaslúženým víťazstvom domácich. P. a.

Lovinobaňa - Vidiná 1:1 (0:0). Góly: Karman - Rekšák. V slušne hranom zápase rozhodoval Ferencz z Tomášoviec.

V prvom majstrovskom futbalovom zápase nového ročníka domáci odohrali nešťastný zápas. Nevyužili množstvo gólových šancí, hlavne v I. polčase. Ujali sa vedenia v 76. min. Karmanom z pokutového kopu 1:0. Hostia vyrovnali v 83. min. Rekšákom na konečných 1:1. Barcaj

II. tr. dospelí- 4. 8. 2002, I. kolo

Rapovce - Kokava „B“ 7:2 (3:0). Góly: Majoroš 3, Novák 2, R. Nemec, P. Nemec - za domácich. Pred 30 divákmi rozhodoval Vojtek z Oždian.

F. Kováče - Š. Bukovinka 0:1 (0:1). Góly: vlastný Filipiak. ČK: Zsáli (F. Kováče). Pred 30 divákmi rozhodoval Mareček z Lučenca.

Boľkovce - Kotmanová 4:2 (3:2). Góly: N. Adamovič 3, A. Kelemen za domácich. Pred 80 divákmi rozhodoval Budáč z Lučenca. Hostia v zápase 2 krát viedli, ale strelecky disponovaný N. Adamovič dotiahol zápas do víťazného konca svojimi tromi gólmi. Menyhert

Lipovany - Santrio 1:2 (1:0). Góly: Rubint - Badinka 2. Pred 30 divákmi rozhodoval Ostrihoň zo Zlatna.

Málinec - Uhorské 3:2 (2:2). Góly: Čepko, Najmajer. P. Melich - Leporis, Krňan. Pred 80 divákmi rozhodoval Laho z Lučenca.

Halič - St. Halič 2:0 (1:0). Góly: J. Hámorník, Póni (11 m). ŽK: J. Hámorník, Póni. V bojovom stretnutí pred 131 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.

V slnečnom počasí videla pekná návšteva tvrdý derby zápas priemernej úrovne. Vo 4. min. po Póniho dlhom centri sa pred bránou v skrumáži najlepšie zorientoval J. Hámorník a jeho strelu obranca hostí stojaci na čiare zrazil pod brvno - 1:0. Po štvrťhodine prevzali iniciatívu futbalovejší hostia a tak viac práce mal domáci brankár Ivan. Aj po zmene strán bolo viac vzruchu pred domácou bránou. Po Klimentovom priamom kope a závare vykopával z čiary domáci Zvara ml., neskôr v dvoch šanciach v priebehu troch minút minul Ivanovu bránu dvakrát Vančo. V 74. min. po faule na Klagu poistil vedenie z pokutového kopu Póni - 2:0. Pre hostí je výsledok krutý, futbal sa však hrá na góly. - DD -