Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Tomášovce - Bytča 2:0 (2:0)

V horúcom letnom počasí nastúpili v nedeľu futbali

Slovan: Vrábel - Bagi, Kandráč, Motoška - Ilko, Berky, Tomko, Paľaga, Budzák (46. Gašpár) - Doležal (80. J. Tóth), Rapi (70. Kudlák). Pred 400 divákmi rozhodoval p. Svrčina. ŽK: Motoška, Doležal, Rapi, Tomko, Kudlík. ČK: 90. min. Valo (Bytča).

Zaujímavo začal už úvod zápasu. Najprv v 4. min. poslal Tomkov center Doležal prudko do šibenice, ale hosťujúci brankár bravúrne zasiahol. Prišiel protiútok, keď „zaspala“ obrana Slovana a Hozdek v samostatnom nájazde neuspel proti Vrábelovi, pričom odrazenú polovysokú loptu pribiehajúci Bujný z metra poslal nad opustenú bránu. O minútu pustili rozhodcovia čistý ofsajd, ale dvojica útočníkov Bytče si nedokázala presne prihrať a tak hostia prepásli v krátkom slede už svoju druhú šancu na gól. Tomášovce sa pomalšie rozbiehali a až v končiacej 20. min. našli kľúč k bytčianskej bráne. Vynikajúco individuálne sa uvoľnil Rapi, vnikol do 16-stky, kde bol faulovaný a z následnej penalty Paľaga s istotou otvoril skóre zápasu, 1:0. V 23. min. dostal Doležal pekný pas, dobre vypálil, ale brankár loptu vyrazil pred Budzáka, ktorý však hlavičkoval vedľa brány. Potom prišli neúspešne zakončené akcie a strely Doležala, Budzáka, Rapiho. Viac vzruchu priniesol až záver polčasu. Najprv v 42. min. po brejku hostí stačili Šelmekovú strelu tečovať obrancovia na roh a po protiútoku sa znovu presadil aktívny Rapi, keď prudko pod brvno upravil stav na 2:0, čo bol dosť dôležitý moment pred odchodom hráčov do kabín. Po zmene strán sa hralo medzi 16-stkami, zápas stratil na tempe i kvalite. Hostia sa mohli vrátiť do zápasu v 63. min., keď Čikota z trestného kopu výborne vystrelil, tesne vedľa tyče na roh. Bravúrny Vrábel loptu vyrazil. Slovan odpovedal Bagiho strelou, no skóre sa nemenilo. V 71. min. mohol tretí gól pridať striedajúci Kudlík, ale po úniku do otvoreného priestoru technickou strelou tesne minul bránu už prekonaného brankára Bytče. O minútu opäť Kudlík v 16-stke zle spracoval pekný Berkyho pas a bolo po šanci. V zápase hostia po prestriedaní 3 hráčov viac ožili, ale svoje ťažko vytvorené príležitosti v 75. a 85. min. v gól nepremenili. Slovanu teda repete s Bytčou opäť vyšlo, víťazstvo si zaslúžil a do sezóny vykročil úspešne.

Mgr. V. Kováč (Slovan): „Napriek tomu, že zápas niesol všetky znaky z úvodu sezóny, bolo to zaujímavé stretnutie, najmä v prvom polčase s viacerými gólovými príležitosťami na oboch stranách. V druhom sme hru kontrolovali a myslím, že zaslúžene zvíťazili.“

V sobotu hrá Slovan v Lipt. Mikuláši. Vlado Červenák

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 904

Meteorologické predpovede nedávajú snehu ani vo vyšších polohách okresu Lučenec šancu na udržanie sa.

ilustračné foto - Jeden z obľúbených svahov v okolí Polichna.
Jozef Paršo, prezident Stredoslovenského futbalového zväzu.