Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Lučenský „benč“

Dňa 25. mája 2002 sa uskutočnil už III. ročník súť

Súťažilo sa v jednej hmotnostnej kategórii žien a v jednej kategórii mužov. Výkony v tlaku boli vynásobené koeficientom telesnej hmotnosti pretekára/ky a výsledné body určili poradie súťažiacich. Hodnotilo sa podľa Schwartzových tabuliek. Ženská aj mužstvá súťaž bola pre neregistrované pretekárky a pretekárov. Sme radi, že štartovali pretekári aj z iných oddielov (Fiľakovo, Kalinovo, Lovinobaňa). Boli by sme radi väčšiemu záujmu zo strany žien. Štartovali len pretekárky z Prvého kulturistického oddielu Lučenec a z Pro body Fitness Lučenec. Súťaže sa zúčastnilo spolu 26 štartujúcich: 11 žien a 15 mužov. Je to solídna účasť, aj keď mohla byť aj vyššia, pretože medzi divákmi bolo veľa ďalších silákov, ktorí sa z nezistených dôvodov súťaže nezúčastnili. Prihlásených bolo pôvodne 13 žien a 27 mužov, spolu 40. Z 26 štartujúcich bolo 9 žien z Prvého kulturistického oddielu Lučenec, 2 ženy a 7 mužov z Pro body Fitness Lučenec, 3 muži z Kalinova, 2 muži z FTC Fiľakovo, 1 muž z Lovinobane a 2 muži z Lučenca, ktorí nemali oddielovú príslušnosť.

Kategória žien mala dobrú úroveň, i keď nový rekord súťaže nepadol (starý z roku 2001 - 62,5 kg Beata Schullerová), ale vyrovnanosť pretekárok bola väčšia, pretože až 4 pretekárky dosiahli 50 kg a viac. Je to zásluhou nových pretekárok, ktoré štartovali prvýkrát. Pretekárky boli odmenené vecnými cenami na prvých šiestich miestach. Pretekárka s najlepším výkonom v tlaku bola tiež odmenená vecnou cenou, ktorú získala Beata Schullerová za výkon 59,5 kg. Poradie na prvých miestach bolo nasledovné: 1. Beata Schullerová (PKO) 59,5 kg - 46,344 bodov, 2. Eva Korimová (PKO) 58 kg - 43,088, 3. Blanka Kapráľová (PKO) 54,5 kg - 40,602, 4. Jarmila Španielová (PBF) 50 kg - 40,300, 5. Perla Tanóczkyová (PKO) 42,5 kg - 37,034, 6. Melinda Tóthová (PKO) 40 kg - 33,380.

Kategória mužov mala tiež dobrú úroveň. Na hmotnosti činky 170 kg boli až tri pokusy, škoda, že neplatné. Aj v kategórii mužov bol odmenený najlepší výkon v tlaku, cenu získal Vladimír Štefančík z Kalinova. Jeho výkon bol 165 kg. V kategórii mužov štartovali aj 5 juniori. Najlepší junior bol tiež odmenený vecnou cenou, ktorú získal Vlastimil Hronec z Lovinobane za výkon 130 kg a 69,368 bodov (celkovo 7. miesto). Súťaž mužov nedokončili 2 pretekári, ktorí nezvládli svoje základné váhy. Môžeme to pripísať neskúsenosti pretekárov súťažiť (juniori). Roman Gyürüsi z Fiľakova si vytvoril na 4 pokus osobný rekord 140 kg. Tento pokus sa do súťaže nezapočítal. Poradie mužov na prvých miestach bolo nasledovné: 1. Vladimír Štefančík (Kalinovo) 165 kg - 93,093 bodov, 2. Ján Pecúch (PBF) 140 kg - 88,214, 3. Štefan Bohinský (PBF) 150 kg - 83,745, 4. Milan Greč (Kalinovo) 140 kg - 83,348, 5. Vladimír Sykora (Lučenec) 150 kg - 83,295, 6. Roman Gyürüsi (FTC Fiľakovo) 130 kg - 81,549.

Na záver by sme radi poďakovali sponzorom, vďaka ktorým sa táto súťaž mohla uskutočniť a mohli byť rozdelené vecné ceny v celkovej hodnote viac ako 15 000 Sk. Ďakujeme organizáciám ako aj jednotlivcom: MLO Banská Bystrica, ERI reklamná agentúra Lučenec, Cyklosun s.r.o. Spišská Nová Ves, Slovenské združenie telesnej kultúry Lučenec, Total sport Hnúšťa, Promil Žilina, Universal Šahy, YMAX Lučenec - práčovňa, Erotický salón Paradiso - Ján Danko, Glantz butik - Eleonóra Koroncziová, Jedáleň Lucky - Lucián Jaško, Panda butik - Melinda Tóthová, Snack bar Tatran - Erik Susztay, Beata Schullerová, Ivona Kamenská, Jozef Deman, Pavel Jackuliak, Marian Kamenský, Ing. Peter Baláž - Fiľakovo, Jozef Princz, Miroslav Drugda a Magda Tamášová. Všetkým sponzorom ešte raz ďakujeme. Jozef Deman

Text pod foto: Zľava stojaci: Ján Pecúch (2), Štefan Bohinský (3), obaja Pro body Fitness Lučenec a víťaz Vladimír Štefančík, Kalinovo. Zľava v pokľaku: Eva Korimová (2), víťazka Beata Schullerová a Blanka Kapráľová (3), všetky Prvý kulturistický oddiel Lučenec.