Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Novohradské komentáre

Ako to vyzeralo na trávnikoch regiónu?

I. trieda

Breznička - Vidiná 5:2 (3:2), góly: Šinka 3, Sýkora 2 - Kocúr 2, ŽK: Kocúr (Vidiná). V 4. min. po rohovom kope trafil Sýkora zblízka ponad bránu. V 6. min. ušiel domáci Šinka, prihral voľnému Sýkorovi a domáci viedli 1:0. V 9. min. využil prihrávku Sýkoru Šinka a bolo 2:0. V 27. min. nebezpečne vystrelil Haferník, ale jeho strelu brankár hostí vytlačil na roh. V 29. min. po faule na Kocúra v 16-ke domácich premenil sám postihnutý pokutový kop a znížil na 2:1. V 31. min. z priameho kopu ideálne trafil opäť hosťujúci Kocúr a vyrovnal na 2:2. V 36. min. sa po rohovom kope ocitol domáci Morháč pred bránou hostí a z 3 m prekopol bránu. V 41. min. opäť z rýchleho protiútoku domáci Sýkora hlavou prihral Šinkovi a ten zvýšil na 3:2. V 52. po priamom kope zvýšil na 4:2 Sýkora. V 60. min. sa Šinka ocitol sám v 16-ke hostí, ale netrafil bránu. V 75. min. po centri Havrana zvýšil Šinka svojim tretím gólom na konečných 5:2. Víťazstvo domácich je zaslúžené. Pred 60 divákmi rozhodoval Laho z Lučenca. - Šuľaj -

Radzovce/Čakanovce - Podrečany 5:0 (3:0), góly: F. Tóth 2, Mihály, Váradi, L. Tóth, ŽK: Danko, Kékety (Podrečany). Diváci videli futbal dobrej úrovne, na čom sa podieľali obidve mužstvá. Domáci rozhodli o svojom víťazstve už v I. polčase, keď gólmi Mihálya a F. Tóth 2 x vieli už 3:0 a ostali nevyužité aj ďalšie gólové šance. V II. polčase domáci kontrolovali priebeh zápasu a ešte dvoma gólmi zvýšili vedenie domácich na konečných 5:0. Pred 100 divákmi rozhodoval Ferencz z Tomášoviec. - Farkaš -

Ratka - Lovinobaňa 1:0 (0:0), góly: Linduška, ŽK: Šmidriak, Mišík, Antal (Lovinobaňa). Dôležitý zápas sa vyznačoval množstvom nepremenených šancí zo strany domácich. Zaslúžené víťazstvo potvrdil v 60. min. Linduška, keď premenil pokutový kop za úmyselné hranie rukou v 16-ke hostí. Pred 35 divákmi rozhodoval Gregor z Lučenca. - Miklóš -

Sušany - Utekáč 4:3 (3:1), góly: Vlačuha 2, Adam, Pisár - Nemčok 2, Kubinec. V obojstranne priemernom stretnutí dominovali útoky. V závere mohli domáci doplatiť na nedôslednosť v obrane. Pred 30 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec. - Slezák -

Podkriváň - Uhorské 5:0 (2:0), góly: Baláž, Kucej, Hulina, Novosad 2, ŽK: Novosad (Podkriváň). Domáci sa ujali vedenia už v 3. min. gólom Baláža 1:0. V 7. min. dal druhý gól Kucej. Do polčasu domáci pokračovali v tlaku no bez gólového efektu. V 63. min. Novosad zvýšil na 3:0 po peknej prihrávke Malatinca. V 85. min. spoza hranice 16-ky trafil horný roh brány Hulina 4:0. V závere Novosad svojím druhým gólom spečatil víťazstvo domácich 5:0. Pred 70 divákmi rozhodoval Kelemen z Pincinej.

- Kmeť -

Hr. Zalužany - Zlatno 5:0 (2:0), góly: Bakša 2, Šatara 2, Repka. Od prvej minúty zápasu prebrali réžiu zápasu do svojich rúk domáci, ktorí si vypracovali množstvo šancí, ale svojou nedôslednosťou ich nedokázali zrealizovať. Až v 26. min. Šatara a v tej istej minúte následne Bakša dostali domácich do vedenia 2:0. Aj v ďalších minútach mali domáci hru pevne v rukách. V 50. min. Bakša prízemnou strelou zvýšil náskok na 3:0. V 57. min. prvý krát, ale aj posledný hostia vystrelil na bránu domácich, ale brankár Vetrák bol pripravený. V 75. min. sa najlepšie zorientoval v 16-ke hostí Šatara a pridal svoj druhý gól 4:0. V 77. min. Repka z 25 m strelou do pravého dolného rohu nedal hosťujúcemu brankárovi šancu a uzavrel skóre zápasu na 5:0. V slušne hranom stretnutí pred 85 divákmi rozhodoval Melicher z Lučenca. - Markotán -

P. Dravce - Biskupice 0:2 (0:0), góly: Gallo, Dóša. Pred 35 divákmi rozhodoval Folk z Lučenca.

II. trieda

Trebeľovce - St. Halič 2:1 (1:0), góly: Petik 2 - Kliment, ŽK: Darányi - Vančo, Mokoš, K. Malatinec. Pred 30 divákmi rozhodoval Vojtek z Oždian.

Málinec - Hr. Ves 0:2 (0:1), góly: Kyzek, Rončák. Pred 50 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.

Santrio - Š. Bukovinka 2:0 (1:0), góly, Kováčik (11 m), Kocúr. Pred 75 divákmi rozhodoval Ambróš z Vidinej.

Kotmanová - Halič 2:1 (0:0), góly: D. Malatinec, Šatara - Kľaga. Pred 35 divákmi rozhodoval Fajčík z Lučenca.

F. Kováče - Boľkovce 3:2 (1:0), góly: Bálint, Berky, Malček - Jánošík, N. Adamovič. ČK: Imrovič (Boľkovce). V príjemnom futbalovom počasí sa hral obojstranne dobrý futbal. Skóre otvoril po samostatnej akcii Bálint 1:0. Ostatné šance v I. polčase zostali nevyužité. Potom hostia z ojedinelého útoku vyrovnali na 1:1. Po peknom centri Bálinta na 2:1 zvýšil domáci Berky. V 61. min. po samostatnej akcii domáci Malček zvýšil na 3:1. V 86. min. hosťujúci Adamovič znížil na konečných 3:2. Pred 30 divákmi rozhodoval Potocsni z Fiľakova.

Kokava „B“ - Lipovany 9:2(4:1), góly: Kľapiš 3, Badinka 3, Masár, Radič, Hronec - Rubint 2. Pred 60 divákmi rozhodoval Ostrihoň zo Zlatna.

III. trieda:

Mučín - Rapovce 1:5 (1:2), góly: Debrovský za domácich. Pred 35 divákmi rozhodoval Krokovai z Lučenca.

Halič „B“ - Holiša 3:2 (3:1), góly: Póni, Bednár (11 m), Žigo - Nagy, Berta. Pred 33 divákmi rozhodoval Folk z Lučenca.

V. Dravce - Lehôtka 0:5 (0:4), góly: Svoboda, Matúš, Botoš, Ľ. Bernát 2. ŽK: Szabó - Knapec. Pred 50 divákmi rozhodoval Gregor z Lučenca.