Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Novohradské futbalové komentáre

I. trieda dospelí: Uhorské - Ratka 2:1(0:1), góly

Zápas sa od svojho začiatku vyvíjal v prospech domácich, ktorí mali nad svojim súperom miernu hernú prevahu. Skóre zápasu však v 40. min. otvoril po rohovom kope hlavičkou kapitán hostí Linduška 0:1. V 70. min. sa situácia opakovala, ale na strane domácich. Po rohu najvyššie vyskočil Kurčík a vyrovnal na 1:1. Víťaznou bola pre domácich posledná minúta, keď po priamom kope Lašák zmenil smer lopty a vsietil druhý gól. Pred 35 divákmi rozhodoval Havran z Lučenca. - Slavkovský -

P. Dravce - Breznička 3:1 (2:0), góly: Kučera, R. Berky, Horniak - Sýkora, ŽK: Botoš (P. Dravce). Pred 45 divákmi rozhodoval Fajčík z Lučenca.

Vidiná - Sušany 1:1 (0:0), góly: Urbančok - Lipták. Domáci od začiatku zápasu zatlačili hostí do defenzívy, ale Sopúch v 5. min. a Kocúr v 6. min. netrafili bránku hostí. V 21. min. na Kocúrov rohový kop nabehol Kanda, no jeho hlavičku brankár hostí Antal zlikvidoval. V 27. min. Vlačuhov rohový kop domáci brankár Major vytlačil na roh. V 33. min. Kocúrov trestný kop z 30 m Antal reflexívne vyrazil na roh a v 35. min. ďalší Kocúrov trestný kop z 35 m hosťujúci brankár Antal opäť vyboxoval do poľa. V 56. min. hosťujúci Lipták z 25 m ponad brankára Majora otvoril skóre a hostia viedli 0:1. V 67. min. na dlhú loptu nabehol Hanes a jeho spätnú prihrávky zužitkoval Urbančok a vyrovnal na 1:1. V 75. min. po trestnom kope Kocúra sa opäť vyznamenal Antal. V 83. min. Vlačuhovu strelu z 11 m domáci brankár Major zrazil na roh. V 90. min. Budinec zblízka trafil tyč brány hostí. Pred 35 divákmi rozhodoval Kelemen z Pincinej. - By -

Biskupice - Lovinobaňa 4:0 (1:0), góly: Mede 2, Kalocsai 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicher z Lučenca.

Utekáč - Hr. Zalužany 1:1 (1:0), góly: Kantor - Čintalán, ŽK: Hazlinger - Čintalán. Pred 80 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.

Podrečany - Podkriváň 6:1 (1:1), góly: Mišík, 4, Jozefík, Vrbiniak - Vyletel. Na šmykľavom teréne za občasného dažďa predviedli obidve mužstvá futbal dobrej úrovne. Hostia boli v I. polčase technickejší, domáci rýchlejší, ale zbrklí v koncovke. V zahadzovaní šancí vynikal hlavne Mišík. Hostia sa ujali vedenia 0:1 gólom Vyletela z priameho kopu. Z pokutového kopu vyrovnal Jozefík na 1:1. V II. polčase za neustálej prevahy domácich prelomil streleckú smolu Mišík a svojim klasickým hattrickom zvýšil vedenie domácich na 4:1. Piaty gól pridal Vrbiniak a posledný dal opäť Mišík na konečných 6:1. Pred 90 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec. - Pa -

Zlatno - Radzovce/Čakanovce 2:1 (0:0), góly: Kapusta, Ančo - Mihály. Úvod zápasu bol vcelku vyrovnaný a po celý I. polčas dominovali viac-menej obrany. Za zmienku stojí žrď Murína v 40. min. zápasu a Tóthova strela v 42. min., keď zo 16 m netrafil prázdnu bránu domácich. Do II. polčasu lepšie nastúpili hostia, keď už v 47. min. musel domáci Golian akrobaticky zlikvidovať strelu z 5 m. V 52. min. už však nestačil na strelu Mihálya z bezprostrednej blízkosti 0:1. Domáci sa prebrali a v 67. min. Kapusta po prihrávke Marunčiaka vyrovnal na 1:1. O víťazstve domácich rozhodol v 80. min. nádhernou strelou Ančo, keď jeho strela sa odrazila od brvna a skončila v sieti 2:1. Predovšetkým II. polčas musel uspokojiť kvalitou i náročného diváka, k čomu prispeli obidve mužstvá. Pred 63 divákmi rozhodoval Ambróš z Vidinej. - Marunčiak -

II. trieda dospelí:

Hr. Ves - Santrio 3:0 (0:0), góly: R. Cibuľa 2, Vojtek. Pred 50 divákmi rozhodoval Gregor.

Trebeľovce - Málinec 2:3 (1:1), góly: Baláž, Petik - Melich 2, Oláh, ŽK: Baláž (Trebeľovce), ČK: Oláh (Málinec). Pred 30 divákmi rozhodoval Folk z Lučenca.

St. Halič - Lipovany 6:1 (4:0), góly: Repka 2, Krajinčák 2, Kliment, vlastný - Moravčík. Na rozmočenom teréne zvíťazili jasne lepší domáci, keď po pekných kombinačných akciách rozhodli zápas už v I. polčase. Druhý polčas už bol vyrovnanejší, ale hosťom sa podarilo len skorigovať výsledok. Pred 30 divákmi rozhodoval Kelemen z Pincinej. - Trčan -

Boľkovce - Kokava „B“ 11:1 (6:1), góly: N. Adamovič 4, Rončák 3, Kamenský 2, Jánošík, Imrovič - Balog. Pred 40 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.

Halič - F. Kováče 4:0 (1:0), góly: Poltársky 2, Kľaga 2. Úroveň I. polčasu poznačila búrka a silný dážď. Na šmykľavom teréne mali prvú čistú šanci hostia, no v poslednej chvíli zachránil domáci Košičiar. V 18. min. Poltárskeho rohový kop skončil v bránke hostí 1:0. V 35. min. hlavičkoval Kľaga do brvna. Po zmene strán mali domáci jasnú prevahu a z množstva šancí vyťažili len 3 góly. V 59. min. Poltársky z 15 m zvýšil na 2:0. V 66. min. Košičiarovu prihrávku poslal do siete Kľaga 3:0. V 89. min. Kurčík vysunul Kľagu, ktorý uzavrel skóre na konečných 4:0. Pred 41 divákmi rozhodoval Ambróš z Vidinej.

Š. Bukovinka - Kotmanová 1:1 (0:1), góly: J. Ľupták - Malatinec, ŽK: Gombala (Kotmanová). Pred 25 divákmi rozhodoval objektívne Agócs z F. Kováčov.

III. trieda dospelí:

Holiša - V. Dravce 5:1 (2:0), góly: Botoš 2, Berky 3 za domácich. Pred 20 divákmi rozhodoval Görcsi z Rapovciec.

Rapovce - Halič „B“ 5:1 (3:0), góly: Stieranka, Nemec, Majoroš, Novák, Gaál - Kocúr. Pred 30 divákmi rozhodoval Laho z Lučenca.

Šíd - Mučín 3:0 kontumačne. Hostia na zápas nepricestovali.