Tréner Lavrík aj napriek výhre nie je spokojný s disciplínou

Po rozpačitých jarných výkonoch necestoval Lučenec

Bytča - Lučenec 1:2 (1:1)

LAFC: Michalík - Fleško (65. Zachar), Borgoň (81. Pavel Iskra), Prepelica, Mondek, Hudaček, Püšpöky, Béreš, Tyčiak, Peter Iskra, Šimkovič. ŽK: Fleško. Pred 200 divákmi rozhodoval p. Kubačka.

Úvod zápasu bol opatrný z obidvoch strán, ale prvú šancu mali domáci po trestnom kope z ľavej strany, keď rýchle rozohrali trestný kop a domáci Hozdek vnikol do 16-stky, ale jeho strela o centimetre minula ľavú tyč Michalíkovej brány. Po tomto momente Lučenec prevzal iniciatívu, mal viac z hry a loptu častejšie na svojich kopačkách. Sľubné akcie však nedotiahol do finálovej fázy. Ďalšie varovanie prišlo v 11. min., keď v nápore Lučenca chybovala obrana LAFCu a domáci Durdík krížnou strelou z 15 m do ľavého dolného rohu otvoril skóre, 1:0. Hostia sa po góle otriasli a vyrovnanie mal v 16. min. na kopačke Iskra, keď po samostatnom úniku a vniknutí do 16-skty strieľal prudko nad. V týchto chvíľach mal Lučenec prevahu, Iskra bol nebezpečný pre obranu súpera a v 23. min. znovu po samostatnom úniku bol faul naňho, ale rozhodca nepískal. Domáci kontrovali v 25. min., ale strelu Konečného Michalík kryl. V 26. min. Lučenec rozvinul kombinačný útok, lopta sa dostala k Püšpökymu, ktorý nečakane z 20 m vystrelil a lopta skončila v ľavom dolnom rohu brány Bytče, 1:1. V 32. min. mal ďalšiu šancu Lučenec, ale Šimkovičovu strelu brankár kryl. Do konca polčasu už LAFC kontroloval hru a domácich nepripustil do vážnejšieho ohrozenia Michalíkovej brány.

Druhý polčas domáci opäť začali veľkou šancou, ale Šelmekovú strelu z uhla Michalík kryl. Hneď z protiútoku prišla kombinácia LAFCu po pravej strane, aktívne hrajúci Püšpöky sa zbavil domáceho obrancu, v 16-stke nezištne prihral nabiehajúcemu Fleškovi, ktorý šancu bezpečne premenil a získal Lučencu sľubné vedenie, 1:2. Domáci po góle pridali na iniciatíve, ale nedokázali si vypracovať súvislý tlak ani šance. Lučenec nebezpečne kontroval a v 76. min. mal ďalšiu šancu Peter Iskra. Jeho strelu obrana stačila tečovať na roh. Od 80. min. domáci vsadili všetko na jednu kartu, zatlačili hostí do defenzívy, ale pozorná obrana na čele s veľmi dobre chytajúcim Michalíkom všetky šance zmarila. V nastavenom čase v 91. min. mala Bytča najväčšiu šancu na vyrovnanie, keď Michalík najprv kryl Šelmekovú strelu a dorážku Hozdeka priam zázračným zákrokom vytlačil na roh.

J. Lavrík (tréner LAFCu): “V tomto zápase sme podali podobný výkon ako doma proti Tornali. S hrou mužstva až na úvodné minúty som bol ako tak spokojný, vypracovali sme si viac gólových šancí ako domáci. V druhom polčase sa zopakoval výkon s Tornaľou, keď sme hrali miestami nedisciplinovane i naivne. Z toho vyplynul tlak domácich a nebyť brankára Michalíka, v posledných minútach by sme boli prišli o víťazstvo. Máme aj napriek výhre čo naprávať, a to hlavne disciplínu na ihrisku.” T. Gálik (vč)