Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V. liga

Komentáre z trávnikov

Fiľakovo - M. Kameň 5:0 (0:0)

FTC: Fazekaš (72. Sebestyén), Bari (67. Magyar), Telek, Adamec, Bobák, Kovács, Vršanský, Csomor, Nagy, R. Tóth, Šafrany (60. Schneider).

INVEX: Buúš - Klátik (24. Brna), Červoč, Kalmár, Rech, Majer, Mikula, Šár, Murín, Ďorď (71. Barcaj), Melišík. ŽK: Adamec, Tóth - Kalmár. Pred 400 divákmi rozhodoval p. Bajnok z Hliníka.

Líder súťaže privítal na krásne pripravenom trávniku technický ce-lok M. Kameňa, keď úvodný gól mal na kopačke A. Nagy, ale Buúš zachránil. V 14. min. mali opäť šancu po akcii Csomora, ktorý sa prekľučkoval, nezištne prihral Telekovi, no jeho bombu brankár vy-razil. Postupne ožili aj hostia, hra sa vyrovnala, šancu mal v 30. min. Csomor, tesne však minul brvno hosťujúcej brány. Optická prevaha trvala do konca polčasu bez gólového efektu.

Skryť Vypnúť reklamu

Druhý polčas začali domáci náporom, keď v 46. min. bol nedovo-lene zastavený Kovács a Bari premenil pokutový kop, 1:0. V 47. min. zahral priamy kop Csomor a Telek hlavnou nádherne trafil, 2:0. V 55. min. opäť Csomor zahral priamy kop a R. Tóth jemne doťukol loptu do siete, 3:0. V 58. min. mal veľkú šancu Bari, keď zblízka netrafil. Hostia boli v tejto chvíli v úlohe štatistu, lebo do-máci produkovali oku lahodiaci futbal a v 70. min. Schneider po akcii Teleka zvýšil na 4:0. V 71. min. Schneider vybojoval stratenú loptu, prihral do behu Adamcovi, ktorý zvýšil na 5:0. Hostia v 85. min. mohli znížiť Šárom, keďže išiel sám na Sebestyéna, ale ten zachránil. Sympatické na ich hre bolo, že hrali pekný útočný futbal, ale na rozbehnutých domácich to nestačilo.

Skryť Vypnúť reklamu

M. Benčok (tréner INVEXu): „Po sľubnom I. polčase sme s kvalit-ným súperom vysoko prehrali aj zásluhou našich zbytočných chýb.“

Ing. P. Kalinský (tréner FTC): „Chlapci zahrali dobre, výsledok je čiastočne skreslený nevyužitými šancami v I. polčase. Súper mal tiež niekoľko dobrých momentov.“ T. Oravec

Divín - Jelšava 6:0 (2:0)

SLOVAN: Beran - Klimo, M. Žilka, Dobrocký, Furták (68. Kopor), Kamenský, Presperín, A. Žilka (72. Janický), Haranza, Dibala, Mlynár, Čík (46. Čeman). Pred 150 divákmi rozhodoval p. Alaksa.

Po nevydarenom zápase v Kokave (oslabenej zostave) sme dnes na-stúpili kompletne. V zápase sme chceli predviesť dobrú hru, okore-nenú gólmi. Domáci kombinačnou hrou súpera pritlačili a už v 2. min. po faule na A. Žilku sa kopal pokutový kop, ktorý Mlynarčík nedal. V 12. min. po akcii Presperína si nabehol Dibala a hlavou skóroval, 1:0. Potom nasledovali nevyužité šance (Mlynarčík, Fur-ták, A. Žilka) a v 30. min. A. Žilka po akcii Mlynarčíka zvýšil na 2:0.

Skryť Vypnúť reklamu

V druhom polčase domáci tlak vystupňovali a v 47. min. po pri-hrávke Presperína Kamenský strelil na 3:0. Súpera potom domáci „rozobrali“ a s kombinačnou hrou si nevedeli hostia poradiť. V 58. min. po akcii Čemana strelil A. Žilka svoj druhý gól, 4:0. Úniky Haranzu, prihrávky Čemana a Presperína ostali nevyužité. V 80. min. prihral Čeman a prudká strela Kamenského skončila v sieti, 5:0. Gólostroj zápasu zavŕšil M. Žilka po prihrávke Kopora, 6:0.

M. Olšiak (tréner SLOVANa): „Ďakujem chlapcom za predvedený výkon. Konečne priniesli radosť na ihrisko pod divínskym hradom, za čo im diváci nakoniec schuti zatlieskali. Súpera sme nepustili do akcie počas celého zápasu.“

Dorast, IV. liga: Divín - H. Nemce 9:0, góly: Čaba 3, Štengl 2, Gá-bor, Tomašik, Trebuľa, Oláh, žiaci: Divín - Podkriváň 7:0, góly: Ďurica a Marko 2, Šuška, Martin Marko, Kelement. P. Olšiak

Mýtna - Cinobaňa 3:0 (1:0)

DRUŽSTEVNÍK: Skrutek - Uderian, Nemeček, Demanko, Sopóci, Demanko st., Budáč, Paľaga, Gondáš, Iždinský, Malček, striedali: Dobrocký, Vetrák, Adamík.

SZ: Hrnčiar - Dubravec, Fízeľ, Kopor, Deák, Molokáč, Hriň, Očo-van, Jozaf, Pika, Čomaj, striedali: Berky, Jakuba, Šlichta. ŽK: De-manko - Dubravec, 150 divákov.

Domáci nastúpili s odhodlaním zápas vyhrať. Všetko tomu podria-dili, avšak do gólovej šance sa dostali až v 26. min., keď unikol Malček a krížnou strelou trafil tyč Hrnčiarovej brány. Hostia ohroz-ili domácu bránu peknou Jozafovou strelou, keď lopta tesne minula bránu. V 39. min. po rohovom kope domácich a zlom vybehnutí Hrnčiara sa domáci ujali vedenia Nemečekovým gólom, 1:0.

V druhom polčase hostia hru vyrovnali. V 60. min. však po nedo-rozumení hosťujúcej obrany zvýšili Mýtňanci na 2:0 gólom Ude-riana. V 80. min. išiel sám na bránu domácich Jakuba, obrana hostí ho stiahla, rozhodca však dal len ŽK. Z trestného kopu trafil Očo-van len brvno domácej brány. V 85. min. po hrubej Pikovej chybe zvýšili domáci Adamíkom na konečných 3:0. Hráči Mýtnej si za dobrý a bojovný výkon zaslúžili víťazstvo. Hostia však sklamali.

P. Sopóci (vedúci mužstva DRUŽSTEVNÍKa): „V dôležitom derby stretnutí podali chlapci bojovný výkon, ktorý sa nedá porovnať s ich hrou na ihrisku súperov a zaslúžili si vďaka bojovnosti 3 body.“

L. Hriň (asistent trénera SZ): „Po veľmi slabom výkone sme zaslú-žene prehrali. Gratulujem domácim k víťazstvu.“ L. Hriň

Ružiná - Kokava 1:0 (0:0)

BANÍK: Prepelica, Baroník, P. Žigo, Kanát (Gondáš), Fízeľ, J. Ži-go, Kelement, Ufrla (65. Agócs), Krnáč, M. Líška, R. Líška

ŠTART: Dečeko - Beracko, M. Oláh, J. Bambura, Trhan, Radič, Severíny (82. M. Bambura), Katreniak, Sendrei, A. Šuniar, R. Šu-niar (Čomor), ŽK: Ufrla - Sendrei, Trhan. Pred 150 divákmi rozho-doval Krahulec z Brezna.

Domáci zohrali zápas „pravdy“, kde ide o záchranu v súťaži. Úvod patril hosťom, keď A. Šuniar vyskúšal Prepelicu. V 8. min. bol v šanci R. Líška, no nepremenil. V 15. min. potiahol útok Baroník, no center Ufrla nevyužil. V 22. min. Krnáč v snahe odcentrovať tesne minul. V 25. min. A. Šuniar nebezpečne zakončil útok hostí. V 36. min. Ufrla odcentroval no Krnáč v poslednej chvíli loptu vy-kopol. V 55. min. tvrdo tesne nad zakončil P. Žigo. V 74. min. po centri z pravej strany M. Líška z 5 m premenil 1:0. V 76. min. po faule na R. Líšku sa kopal pok. kop, ale M. Líška Dečeka nepreko-nal. V 80. min. bol v šanci A. Šuniar no Prepelica bol pozorný.

J. Krnáč (hrajúci tréner Ružinej): „Dnes sme potrebovali body ako soľ. Veľká snaha nám zväzovala nohy a šance sme zahadzovali. Myslím si, že za výkon sme si víťazstvo zaslúžili.“

I. Macek (tréner Kokavy): „Na horúcej pôde v Ružinej sme chceli podať aspoň taký výkon, ako v posledných kolách. Vlastnou vinou a nepremieňaním šancí sme prišli o bod. Domáci ukázali väčšiu snahu a chuť bojovať. Zaslúžene získali 3 body, aj keď zápas bol remízový.“ - Ing. Baline -

Poltár - Jesenské 3:0 (2:0)

SKLOTATRAN: Slaniniak - Ľ. Nociar, Radič, Tisoň, Kováč (87. A. Rončák), Turic (69. Janiš), Kalocsai (63. Marcinek), Kurčík, Holas, P. Rončák, Stanko. ŽK: Kalocsai, Kurčík, A. Rončák. Pred 250 divákmi rozhodoval Debnár zo Strelníkov.

Na kvalitnom trávniku obidve mužstvá predvádzali divákom rýchly technický futbal. Domáci pohrozili v 2. min. po úniku Stanka, Tu-ric v čistej šanci z uhla prestreli. V 11. min. Kalocsai našiel pasom P. Rončáka, ktorý z hranice 16-ky preloboval Cziziho 1:0. V 20. min. po peknej individuálnej akcii Stanko našiel úplne voľného Kalocsaia, ktorý nechytateľne zvýšil na 2:0. V 30. min. mohli do-máci zvýšiť, no prízemná strela Holasa opečiatkovala žrď. Hostia ani po obdržaných góloch nezložili zbrane, nebezpeční boli Farkaš so Šuhajdom, no obrana hrala vynikajúce. Slaniniak bol bez práce.

Úvod II. polčasu patril hosťom. Rýchlonohý Šuhajda krížnou stre-lou ohrozil domácu bránu. V 58. min. P. Rončák potiahol akciu, no jeho strela z 20 m tesne minula bránu. V 73. min. striedajúci Janiš obišiel Páleša a naservíroval loptu osamotenému Marcinekovi, ktorý z 5 m zvýšil na 3:0. V 83.min. po dlhom výkope Slaniniaka a chybe Jakaba sa lopta dostala k Janišovi, ktorý trafil žrď. V 86. min. po rohu Stanka a hlavičke Marcineka mali hostia šťastie, keď Czinimu tretí krát pomohla žrď. Korektne hrajúci hostia chceli sko-rigovať, no perfektne fungujúca obrana domácich im počas celého zápasu nič nedovolila! Brankár Slaniniak si udržal čisté skóre už 270 minút.

R. Kaličiak (tréner Poltára): „Po vynikajúcom výkone sme kvalit-nému súperovi uštedrili prehru rozdielom triedy. Našim hráčom sa za takýto výkon môžem len poďakovať.“

IV. liga dorast: Poltár - D. Hámre 5:2 (1:2), góly: T. Beňa 3, M. Vargic, Pagáč. - Ing. Ľ. Garaj -

Hajnáčka - Sklabiná 10:0 (7:0)

INTER: Szabo(77. Lazar), Václavík, Agocs, Mede, Czene, Ruszó (64. Sendrei), Juhaniak, Bartko, Szókovacs (69. A. Berky), M. Ber-ky, Szepeši.

SKLABINÁ: Baláž - Ďurica, Bolibruch, Rusňák, Kočí, Kováč (34. Kalmár, Maslaňák, Kiššimon, Tuhársky (40. Žingor), Bakoš, Čer-nák. Pred 180 divákmi rozhodoval Kacz z Hliníka.

Ďalšie dobré stretnutie zo strany domáceho mužstva a zaslúžené ví-ťazstvo rozdielom triedy. Góly v I. polčase: 8. - 10. min. Ruzso 2:0, 20. - 23. min. Szepeši 4:0, 29. min. M. Berky, 30. min. Czene, 32. min. Berky.

Domáci do II. polčasu nastúpili sebavedome, mohli zvýšiť z pokutového kopu, ale Ruszó prekopol. V 56. min. si hráč hostí Ďurica dal vlastný 8:0. Na 9:0 upravil Szepeši v ten istý hráč v 89. min. stanovil výsledok na 10:0.

L. Danyi (tréner Hajnáčky): „Pred derby stretnutím v Jesenskom to bola dobrá príprava. Som spokojný s výkonom celého mužstva, hrali sme dobre.“

p. Hararsin (Sklabiná): „Hrali sme odovzdane, chýbali nám hráči, gratulujem domácim.“

Nenince – Balog nad Ipľom 5:0 (3:0)

Nenince: Geregai – Kremničan, Ľ. Kálazy, M. Kálazy, Híveš, Kri-vánsky, Nászaly, Máth, Tóth, Hajnár, Kuzma.

G: Tóth 2x, Nászaly, Hajnár, Kuzma.

Domáci mali počas celého zápasu jasnú prevahu a boli jednoznačne lepším mužstvom. Už v 15. minúte vyhrávali 2:0 po dvoch góloch Tótha, ktorý najprv strelou z rohu 16-stky prekonal hosťujúceho brankára a potom po centri Nászalyho. Do polčasu sa ešte presadil Nászaly, keď bombou zo 16-stky po tretí krát prekonal hosťujúce-ho brankára a bolo 3:0. Aj keď bolo o zápase prakticky rozhodnuté, pretože hostia sa dostávali na polovicu domácich len sporadicky, domáci aj druhý polčas hrali svoju hru a snažili sa dať ešte nejaký gól. Podarilo sa to Hajnárovi, keď centrovaná lopta vypadla hosťu-júcemu brankárovi z rúk a Hajnár ju dorazil do siete na 4:0. Záve-rečný gól zápasu dal po centri hlavou Kuzma. Domáci boli v tomto zápase lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Baločania, ktorí sa touto prehrou prepadli ku dnu tabuľky musia poriadne zabrať, aby sa nepotopili do bahna vypadávajúcich. -mp-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 3. Päť chýb pri zateplení strechy
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. Úprava osobného motorového vozidla
 5. Important information for Brazilians living in Slovakia
 6. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 7. Vitajte v postapokalyptickom svete
 8. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. Päť chýb pri zateplení strechy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 881
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 710
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 495
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 544
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 819
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 720
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 601
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 373
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 176
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 161
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

O testovaní nemáme takmer žiadne informácie, tvrdí primátor Revúcej

Okrem jedného e-mailu od zástupcu Ozbrojených síl (OS) SR nemá samospráva mesta Revúca žiadne relevantné informácie o nadchádzajúcom plošnom testovaní na ochorenie COVID-19.

Ilustračné foto.
Kalendár Zrniečka Gemera - Malohontu sa rodil mesiace, no výsledný efekt stojí za to.
Ilustračné foto.

Celoplošné testovanie sa neodporúča tým, ktorí majú nad 65 rokov a väčšinu času sú doma

Niektoré veci sa musia ešte doriešiť, ale už je zverejnené ako bude testovanie prebiehať.

Testovanie na nový koronavírus.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Sedemnásťročného chlapca zavalil strom

Leteckých záchranárov zo Žiliny privolali dnes dopoludnia na pomoc 17-ročnému chlapcovi, ktorého v lesnom teréne v katastri obce Zákopčie zavalil strom.

Už ste čítali?