Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Hajnáčka rozdrvila Lubeník, vysoká prehra Kokavčanov na domácej pôde

Ružiná – Radzovce 3:0 (0:0), Magera 2, Moravčík, divákov: 100, rozhodca: Kollár.
Do prvého polčasu nastúpili obidve mužstvá vo svižnom tempe. Šance sa striedali na oboch stranách, ale všetky ostali nevyužité. Góly priniesol až druhý polčas. Úvod vyšiel hosťom, ktorí sa už po štyroch minútach hry ujímajú vedenia, keď sa v päťke v trme-vrme najlepšie zorientoval Magera a otvoril skóre, 1:0. O dve minúty neskôr to už bolo 2:0, keď ten istý hráč krásnou lobovanou strelou zo 16-ky prekonal brankára Magyara. Hostia sa snažili o skorigovanie výsledku, avšak všetky vytvorené šance stroskotali na obrane domácich. Klinec do rakvy hostí zabil v 70. min domáci Moravčík, keď vnikol do 16-ky a umiestnenou strelou k tyči poistil víťazstvo domácich. Aj po tomto góle sa hostia ešte snažili urobiť čo-to s výsledkom, ale nedokázali premeniť vyložené šance a tak 3 body ostali zaslúžene v Ružinej.
Ružiná: Gazík - Kliment, Kucej, Fízeľ, Moravčík, Kamenský, Gondáš, Magera (Čeman), Pivka, Líška, Iždinský.
Radzovce: Magyar R. - Zdechovan, Nagy, Slovák, Bogdán, Tóth, Bozó, Gaspar Gregor, Babic, Gaspar Gábor, Mihály.

Olováry – Nenince 0:0, ŽK: - Kuzma, Zahorec, divákov: 300, rozhodca: Czima.
Do priemerného zápasu nastúpili obidve mužstvá oslabené o niekoľkých hráčov základnej zostavy. Domáci začali náporom. V 25. min pohrozil Brna, no mieril vedľa brány hostí. V 30. min po nastrelenej ruke v 16-ke hostí, ostala píšťalka rozhodcu nemá. Druhý polčas útočili hlavne domáci, vytvorili si vyložené šance, ktoré však nepremenili Brna, Ďörď, Molnár ani Varholák a tak sa zrodila bezgólová remíza.
Olováry: Geregai - Schmidt, Zatyko, Klátik, Zachar, Molnár, Černík, Bacsa, Varholák Marian, Brna, Ďörď.

Cinobaňa – Gemer 2:0 (1:0), Očovan, Filčík, ŽK: Hriň J., Deák - Gergeli Sz, Kilik, Lóczy, divákov: 150, rozhodca: Tapfer.
Hostia už zo začiatku začali predvádzať snaživý výkon. Domáci sa rozbiehali pomaly asi s vedomým, že hrajú s posledným mužstvom tabuľky. V 10. min išiel Šlichta sám na brankára, zvolil však prihrávku, ktorá nenašla adresáta. V 13. min J. Hriň zo skrumáže pred bránou hostí nastrelil tyčku. Hostia sa rozumne bránili takmer so všetkými hráčmi a snažili sa o rýchle protiútoky. V 28. min po osi Dubravec - J. Hriň - L. Hriň, posledne menovaný strieľa tesne vedľa. O minútu neskôr išiel Šlichta opäť sám na brankára, obišiel ho, prestrelil však prázdnu bránu. Hralo sa prakticky na jednu bránu, domáci však nevedeli nájsť recept na strelenie gólu. To sa im podarilo až tesne pred odchodom do šatní, keď Očovan po nevydarenom ofsajd systéme hostí obišiel brankára a vsietil do prázdnej brány, 1:0. Druhý polčas hostia znovu zamurovali svoju 16-ku, ale aj tak mal veľkú šancu rýchly Molokáč, brankár však jeho strelu kryl. Vzápätí tvrdo vystrelil neúspešne Filčík. Po úvodných 10-ich minútach druhého polčasu sa však na počudovanie domáci prispôsobili hre hostí a dlho sa nebolo na čo pozerať. Divákov vzrušila len 80. min, keď L. Hriň išiel sám na brankára, nedokázal ho však obísť a o 5 minút neskôr z vyloženej šance strieľa vedľa brány. Vzápätí Molokáč strieľa len do brankára hostí. V 90. min konečne po samostatnej akcii upokojuje domácich fanúšikov Filčík a upravuje stav na konečných 2:0.
Cinobaňa: Hrnčiar - Dubravec, Jakuba, Deák (70. Hadbavný), Fízeľ (46. Mišík), Očovan, Hriň L., Molokáč, Hriň J., Filčík, Šlichta.
Gemer: Potocký - Gergeli K., Kilik, Lukács, Árvai, Drnaj, Csapó, Lenkey, Gergeli A., Gergeli Š., Gergeli Sz. (78. Fürjes).

Vinica – Divín 2:2 (2:0), Garai, Bugyi A. - Ufrla, Dibala, divákov: 300, rozhodca: S. Oružinský.
Prvý polčas mali domáci navrch, ktorý vyhrali 2:0 gólmi Garaia a Bugyiho A. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení, v 60. min strelili gól, ktorí vsietil Ufrla. V 64. min po krásnej akcii dáva gól Dibala a vyrovnáva na 2:2. V 68. min Haranza šiel sám na brankára, no ten jeho úmysel vystihol. V 89. min mohol rozhodnúť Presperín, no nastrelil len žrď domácej brány a tak sa zrodila zaslúžená remíza.
Vinica: Doboš - Bugyi K., Cibulya, Szigmond, Kósa, Marinyec, Bugyi A., Segec, Marinec, Garai, Fodor.
Divín: Hrčák - Dobrocký (81. Klimo), Žilka, Ufrla, Jakubove, Popovič, Presperín, Furták (72. Olšiak), Haranza (87. Tomašík), Dibala, Kopor.

Kokava – H. Ves 1:6 (1:2), Severíni P. (11 m) - Fusek 2, Rončák P., Rončák J., Sendrei, Šuniar R., ŽK: Šuniar J., Bambura J. - Vengrín, Cibuľa, divákov: 100, rozhodca: Švehlík.
Už v 13. min domáci prehrávali 0:2, keď sa opäť prejavila tradičná ospalá hra Kokavy v prvých 10-ich minútach zápasu. Po 20-ich minútach prevzali iniciatívu na svoje kopačky domáci, z čoho po troch nepremenených vyložených šanciach bol faulovaný v 16-ke Severíni B., aby nariadený pokutový kop premenil Severíni P. a znížil tak na polčasových 1:2. Po prestávke sa opäť ukázala tradičná prvá 10-minútovka domácich a hostia sa po góloch Fuseka dostali do trojgólového náskoku, 1:4. Klinec do rakvy domácich zabili paradoxne Kokavskí hráči, ktorí sú na hosťovaní, Šuniar R. a Sendrei, 1:6.
Kokava: Cárach - Beracko, Oláh, Bambura J., Radič, Bystriansky, Severíni B., Šuniar J., Balog, Severíni P., Mlynarčík.
H. Ves: Ľupták - Rončák A., Horanský, Vengrín (46. Cibuľa), Kubelka, Juhaniak (81. Šuniar R.), Kurák, Rončák P. (76. Sendrei), Varga, Rončák J., Fusek.

Jesenské – M. Kameň 3:0 (2:0), Czene A., Páleš, Vraniak, ŽK: Tóth G. - Bariak, Ondrejkov, divákov: 250, rozhodca: M. Krahulec.
Domáci sa pustili do svojho súpera od začiatku zápasu a už v 1. min ušiel domáci hráč na pravej strane, nebezpečne vystrelil, jeho strelu brankár vyrazil len pred seba a Czene A. dorazil loptu do brány, 1:0. V 25. min z trestného kopu pekne trafil do pravého horného rohu Páleš, 2:0. Hostia sa nepúšťali do útokov, zamerali sa predovšetkým na bránenie. Druhý polčas začali domáci opäť útočne, vypracovali si aj gólové príležitosti, z ktorých jednu dokázali premeniť Vraniakom, 3:0. Hostia útočili, ale prakticky neohrozili bránu domácich a tak sa zrodilo povinné víťazstvo Jesenského.
Jesenské: Csízi Z. - Nagy, Tryzna, Bari (55. Tóth J.), Páleš, Vraniak (75. Molnár), Farkaš (85. Tóth G.), Singlár, Csízi P., Tóth T., Czene A.
M. Kameň: Buúš - Sýkora, Tóth, Majer, Melišík, Mesároš (78. Kalmár), Filip, Filipko, Barcaj, Ondrejkov, Bariak.

Hajnáčka – Lubeník 6:0 (2:0), Ruszó 2, Szepesi 2, Budai, Mihály (11 m), ŽK: Szókovács - Ganaj, Konček, Levický, ČK: - 64. Ganaj, divákov: 200, rozhodca: Kuzma.
Zápas začal raketovým nástupom domácich, keď už v 1. min z priameho kopu z 20-ich metrov Szepesi trafil brvno, od ktorého sa lopta odrazila do siete, 1:0. Šancu na vyrovnanie mali aj hostia, v 20.min, avšak z päťky netrafili domácu bránu. V 29. min vnikol do pokutového územia Czene st., kde bol faulovaný a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Budai na druhý gól, 2:0. Za zmienku ešte stojí únik Sendreia, ktorý dostal ideálnu prihrávku, avšak nedokázal prelobovať hosťujúceho brankára. Druhý polčas začal znovu vo svižnom tempe a v 46. min Szepesi tvrdou strelou z 25-ich metrov prekonal hosťujúceho brankára, 3:0. Domáci pokračovali v kombinačnej hre, postupne rozoberali súpera a v 52. min nádherne trafil z trestného kopu z 20-ich metrov Mihály po faule na Berkyho M., 4:0. V 77. min sa konečne dostal k slovu aj Ruszó a zaznamenal piaty gól domácich, 5:0. V 82. min prišla najkrajšia akcia zápasu, keď po ideálnej prihrávke Mihálya, Ruszó lišiacky pätičkou prekvapil hosťujúceho brankára a stanovil konečný výsledok na 6:0. Za zmienku stojí ešte šanca hostí v 88. min, avšak mladý brankár Czene zlikvidoval šancu na brankovej čiare. Celkove to bol iba priemerný zápas, keď hostia neprejavovali veľkú snahu po hre, v prvom polčase sa jej prispôsobovali aj domáci. Až zlepšeným výkonom a peknou kombinačnou hrou v druhom polčase dokázali súpera predčiť.
Hajnáčka: Czene ml. - Igo, Kalocsai (76. Lázár), Budai, Mede, Czene st. (69. Berky A.), Sendrei (36. Berky M.), Szókovács, Szepesi, Ruszó, Mihály.
Lubeník: Maričák - Medvec, Konček, Šepík, Sóváry (86. Veis), Spišák (65. Szabó), Ganaj, Levický, Kvačkaj, Hutka.
14. Gemer 22 1 7 14 19:57 10
Gemeru po skončení súťaže odpočítajú tri body.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Ani v predvečer testovania nevedia či otvoria všetky odberné miesta

Podľa všetkého budú v Hnúšti chýbať zdravotníci.

Odberné miesta sú v Hnúšti prichystané, samospráva ešte nevie či budú všetky v sobotu aj otvorené.

Prudký nárast zistených prípadov ochorenia Covid-19 zaznamenal okres Poltár

Pribudol aj ďalší rekord v rámci jedného dňa. Testy odhalili 3 363 prípadov.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Fiľakovo bude o priebehu testovania informovať online, bude vydávať aj vlastné bločky s číslami

Samospráva chce, aby plošné testovanie prebehlo čo najplynulejšie.