IV. LIGA - JUH

Futbalová streda riadne premiešala dno tabuľky

Poltár - Kalinovo 2:1 (2:1)

Góly: Marcinek 2 - Tomašovič, ŽK: Čipčala, rozhodoval: Korista diváci: 850.

Už úvod zápasu potvrdil pravidlo, že derby nemá svojho favorita. V 2. min. domácich šokoval Tomašovič, ktorý využil zaváhanie obrany Poltára, 0:1. Sklotatranci sa však rýchlo spamätali a odpovedali náporom na Kulichovu bránu. Ten za pomoci svojich spoluhráčov odolával, ale v 12. min. práve po hrubej chybe kalinovského brankára a následnej dorážke Marcineka do prázdnej brány sa opäť začínalo odznovu, 1:1 . Domáci neupustili z aktivity, čo sa im vyplatilo v 21. min., keď po zaváhaní Končoša s Melicherom sa ocitol zoči - voči Kulichovi Marcinek a ten opäť nezaváhal, 2:1. V 31. min. sa o takmer rozhodujúci úder domácich mohol postarať Stanko, ale jeho pohotovú strelu z desiatich metrov Kulich reflexívne vyrazil. Hostia sa po tomto momente postupne vymanili spod tlaku. V 34. min. mohlo byť dokonca vyrovnané, ale po Véghovej individuálnej akcii a následnej strele zazvonila, na šťastie pre domácich, iba žrď Vrábeľovej brány. V zostávajúcich minútach pred odchodom do šatní patrilo slovo opäť Kalinovčanom, no ani De Freitas a následne ani Segeč nedokázali z dobrých pozícií prekonať pohotového Vrábeľa. Po zmene strán tempo hry upadlo, domáci sa zamerali na udržanie jednogólového náskoku a keďže ani hostia vpredu toho veľa nevymysleli, Poltárčania si pripísali cenné tri body a po výsledku 2:1 sa dostali v tabuľke pred svojho rivala.

Poltár: Vrábeľ - Nociar, Radič, Kurčík, Ivanič - Kelement, Mesároš, Turic, Holas - Marcinek, Stanko

Kalinovo: Kulich - Končoš, Melicher, Tomašovič, Segeč - Végh, Štefánik, Čipčala, Fungáč - Ďuriško, De Freitas

Miroslav Kéry (tréner Poltára): „V prvom polčase to bol z našej strany dobrý bojovný výkon, ktorým sme dokázali otočiť nepriaznivý stav. Po prestávke Marcinek kvôli zdravotným problémom trochu kondične odpadol, čo sme pocítili najmä na našom útočnom prejave.“

Roman Kaličiak (tréner Kalinova): „Takto sa nehrá v 6-bodovom zápase. O dobrý výsledok sme prišli sami po vlastných hrubých chybách a v podstate sme dnes skórovali iba my. Je však veľkou škodou, že to bolo viackrát do vlastnej siete.“

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 5 850

Nový primátor Hnúšte Roman Lebeda chce, aby sa vzdelaní a šikovní ľudia vrátili do svojho rodiska.

Budovu okresného dopravného inšpektorátu vo Veľkom Krtíši zrekonštruujú za 375-tisíc eur

Objekt bude kompletne zateplený, zrekonštruujú vykurovanie, vymenia osvetlenie a pribudne vybavenie pre imobilných občanov.

ilustračné foto

Fiľakovská samospráva sa obáva rozhodnutia o plošnom testovaní, viac ju zaujíma očkovanie

Za efektívnejšie považujú dlhodobejšie otvorenie viacerých mobilných odberových miest v meste .

ilustračné foto - Budova mestského úradu vo Fiľakove.

Meteorologické predpovede nedávajú snehu ani vo vyšších polohách okresu Lučenec šancu na udržanie sa.

ilustračné foto - Jeden z obľúbených svahov v okolí Polichna.