Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

1. HFC „majstrom“ spomedzi mužstiev malého futbalu

Lučenskí futsalisti nakoniec predsa len siahli na medaily. Bronz je pre 1.HFC po zlúčení futsalu so sálovkou určite veľkým úspechom. Okrem toho Lučenčania získali tzv. malý titul. Z mužstiev malého futbalu, s ktorými vstupovali do novej súťaže totiž skončili najlepšie a nechali za sebou ešte vlani najväčších súperov Dubnicu a Izolex. Nečudo, že v klube panuje spokojnosť, veď ešte v polovici súťaže to s Lučenčanmi vyzeralo všelijako.

Už prvý zápas sezóny 2003/04 neveštil nič dobré. 1. HFC začal najhoršie, ako mohol. Okrem toho, že podľahol Incaru na domácej palubovke, po divokom závere a rozbitom aute rozhodcu schytali Lučenčania od disciplinárky exemplárne tresty. Najtvrdším z nich bol zákaz vstupu lučenských divákov na štadión. Nasledovalo niekoľko ďalších zaváhaní a po polovici sezóny sa v 1.HFC hovorilo už len o strede tabuľky. Vedenie sa však rozhodlo konať. Najprv si balil kufre tréner Miroslav Kovanič. Toho nahradil Ivan Závracký, ktorý mal byť len dočasným riešením, no ako sa nakoniec ukázalo, spolu so svojimi zverencami ostal až do konca. Lučenčania totiž od zápasu s Dubnicou chytili druhý dych. Čo bolo príčinou výkonnostného zvratu a rýchleho postupu 1.HFC v tabuľke nahor, to sme rozobrali v našom krátkom rozhovore s trénerom Ivanom Závrackým, ktorý nám popritom v skratke zhodnotil výkony a pozíciu, akú jednotliví lučenskí hráči zastávali v tíme.

Skryť Vypnúť reklamu

Mužstvo ste prebrali v kritickej situácii, vlastne, aby sme boli presnejší, s cieľom nejako dohrať sezónu. Okrem toho ste k mužstvu prišli v podstate so zámerom dočasného suplovania na poste trénera. Nakoniec ste ostali. Prečo?
- Nemyslím si, že som mužstvo prebral v kritickej situácii. Veď Miro Kovanič s mužstvom dokázal na jeseň doma stratiť body iba s neskorším majstrom Incarom Nitra. Odviedol kus práce. Problém vidím iba v tom, že sme nezískali body na súperových palubovkách, aj keď sme viac stretnutí odohrali s mužstvami hornej polovice tabuľky. Na dočasnom suplovaní sa zhodlo vedenie a nakoľko mužstvo poznám už niekoľko rokov, ich ponuku som prijal. Dohoda znela do konca sezóny.
Cieľ skončiť do 6. miesta ste splnili nad rámec. Nad tretím miestom
po polovici súťaže neuvažovali ani tí najväčší optimisti. Priznajte sa, s
akým umiestnením ste rátali vy?
- Teraz to môžem prezradiť. Už po prevzatí bolo mojim cieľom umiestnenie do tretieho miesta, inak by táto práca nemala zmysel. Koniec koncov myslím si, že 1. HFC má svojou kvalitou na medailové miesto. Samozrejme by sa tento úspech nedal dosiahnuť bez fungovania toho pomyselného trojuholníka (funkcionár -hráči - tréner). Musím predovšetkým poďakovať p. Pretákovi a p. Sabolíkovi, ktorí v týchto neľahkých časoch zabezpečovali chod klubu, no v konečnom dôsledku všetko odohrali na palubovke samotní hráči a boli skvelí. Záverom chcem poďakovať aj skvelým divákom, ktorí nás chodili podporiť a fandia 1. HFC.

Skryť Vypnúť reklamu

Po vašom príchode mužstvo dokázalo odrazu zdolávať takých súperov ako sú
Dubnica, Izolex, RCS a ďalších. Kde hľadať taký výkonnostný zvrat?
- Týchto súperov sme predovšetkým zdolali v domácom prostredí, čiže nebol tam nejaký veľký výkonnostný zvrat. Chlapcom som zdôrazňoval, že pri poctivej tréningovej práci a zodpovednej príprave na každé stretnutie je v silách tohto kolektívu zdolať ktoréhokoľvek súpera z našej ligy. Mojim zámerom bolo presvedčiť chlapcov, že futsal je kolektívny šport a ak zaberú tzv. hviezdy, aj tí, ktorých výkonnosť ešte nie je na tej kvalitatívne najvyššej úrovni v prospech kolektívu, výsledky sa musia dostaviť, najmä na súperových palubovkách. Myslím si, že práve tieto výsledky a body nás vyniesli na tretiu priečku.

Skryť Vypnúť reklamu

Vaši zverenci boli na domácom ihrisku naozaj silní a dokázali získať cenné skalpy všetkých, okrem Incaru. Bol úradujúci majster naozaj
v tejto sezóne až taký suverénny a nepremožiteľný?
- Incar Nitra je naozaj jedno veľmi kvalitné a silné mužstvo, so všetkým, čo k tomu patrí. No nie je neporaziteľný. Pre chlapcov to už nie je neznáme mužstvo a verím, že v novom ročníku to budú vyrovnanejšie stretnutia, ak nie víťazné.

Sezóna je za nami. Čo ďalej? Uvidíme vás na poste trénera 1.HFC aj v
nasledujúcej sezóne?
- Na odpoveď je ešte priskoro, všetko ukáže čas.

Hodnotenie hráčov očami trénera

Miroslav Oravec:
Spoľahlivý brankár, víťazný typ, pre kolektív veľmi potrebný. Jeho slabou stránkou je zakladanie protiútokov (práca s loptou a vyhadzovanie). Mužstvo niekoľkokrát podržal a svoje miesto brankárskej jednotky si zastal k spokojnosti. Jeho práca počas celej sezónny bola kvalitná a som rád, že som ho dávnejšie oslovil a pritiahol do kolektívu 1.HFC. Nakoniec mu prajem skoré uzdravenie.

Michal Prepelica:
Skromný chlapec. Príkladný v plnení tréningových a zápasových povinností. Obranca na svojom mieste. Spoľahlivo si plnil úlohu obrancu a svojou rýchlosťou bol hrozbou pre súperových brankárov. Počas celej sezóny podával vyrovnané výkony a je to jeden z najkvalitnejších obrancov v lige.

Štefan Sudimák:
Zvolenský legionár, zabávač mužstva, ktorý svojou rýchlosťou, dravosťou a strelou patril k oporám. Niekedy to síce prehnal so svojou výbušnou povahou, ale aj takýto typ potrebuje každé mužstvo. Úlohu tvorcu hry a zakončovateľa si plnil počas celej sezóny a hlavne na súperových palubovkách bol na neudržanie.

Jozef Husvár:
Druhý legionár v našom mužstve, hráč so skúsenosťami z reprezentácie, kvalitný a niekedy nevyspytateľný útočný typ. Opäť raz náš najlepší strelec. Gratulujem. Škoda, že sa po príchode do Rim. Soboty nemôže venovať viac tréningu aj pri veľkom futbale, hlavne kvôli kondícii. Tento nedostatok však Jožko nahrádzal bojovnosťou a spolu s Marošom, Štefanom a Mišom tvorili počas celej sezóny jednu z najzohratejších štvoríc v ligovej súťaži.

Csaba Csányi:
Hráč s profesionálnymi skúsenosťami, ktoré prenášal na mužstvo. Výborný a skúsený futsalista, ešte lepší spevák. S Daliborom opäť jedna kvalitná dvojica zadných radov. Počas celej sezóny podával kvalitné výkony, je to jeden z hráčov, na ktorého som sa mohol spoľahnúť.

Dalibor Strmeň:
Bojovník na pohľadanie, dobrý chalan, výborný obranca s tvrdou strelou, zabávač mužstva, miestami trošku impulzívny. Úlohu ofenzívneho obrancu plnil počas celej sezóny na výbornú. Škoda, že nemohol byť pri záverečnom hvizde stretnutia s Košicami. Prajem mu skoré uzdravenie.

Attila Fehérvári:
Jeden z najmladších v kolektíve, snaživý typ, rýchly, ale miestami náladový. Zo začiatku sezóny trošku zakríknutý, ale v jarnej časti súťaže už svojimi výkonmi začal napĺňať moje predstavy. Zlepšené výkony ho vyniesli do reprezentačnej 21 -ky. Ak bude naďalej na sebe poctivo pracovať, má pred sebou perspektívnu futbalovú budúcnosť.

Marcel Mlynarčík:
Marcel v odvetnej časti súťaže dokazoval, že sa vie o miesto v zostave riadne pobiť, bojoval, strieľal góly a s Attilom bol pre mňa príjemným prekvapením. Menší jeho nedostatok vidím v kondičnej príprave. Verím, že svojou srdnatosťou a ľavačkou bude aj v budúcnosti prínosom pre mužstvo.

Peter Koreň:
Peťa som oslovil ako kamaráta a hráča, ktorý pri futsale v 1. HFC účinkoval. Je pravdou, že je to typ hráča trošku náladového, ale to, čom som od neho vyžadoval, splnil do bodky. Mužstvu v zložitých chvíľach neraz pomohol a je len na ňom, aká bude jeho futsalová budúcnosť.

Peter Rutkaj:
Opäť jeden z mladších hráčov, ktorému nechýba chuť hrať futsal, ale, bohužiaľ, zranenia, či už z malého futbalu alebo veľkého, mu nedali až takú šancu, aby sa výraznejšie presadil. V stretnutiach, v ktorých nastúpil, podal snaživý výkon a rozhodne nesklamal. Treba len naďalej poctivo na sebe pracovať a jeho čas určite príde.

Eugen Bari:
Typ hráča, aký do mužstva, ktoré chce hrať vo futsale prvé husle, jednoznačne patrí. Je len škoda, že jeho nasadenie, rýchlosť, dobrú strelu a najmä skúsenosti sme nemohli využiť vo všetkých ligových stretnutiach kvôli povinnostiam vo veľkom futbale v Maďarsku. Určite sa aj Jenci svojím účinkovaním v 1.HFC veľkou mierou zaslúžil o medailové umiestnenie.

Daniel Páleš:
Talentovaný brankár, s Mirom vytvorili výbornú brankársku dvojicu. Čo sa týka negatív, je to aj u Daňa zakladanie protiútokov. Úlohu dvojku však počas celej sezóny plnil na výbornú a v zápasoch, v ktorých nastúpil, rozhodne nesklamal. Myslím si, že má pred sebou ako brankár sľubnú budúcnosť, chce to len naďalej na sebe tvrdo pracovať.

Peter Pavlovič:
V prvom rade plnil úlohu maséra, ale v tréningoch nám dokazoval, že si miesto zastane kvalitne aj v bráne. Dobrý chalan, stmeľovač kolektívu. Radosť s ním spolupracovať. Počas celej sezóny sme sa vždy mohli na neho na 100 percent spoľahnúť.

Tomáš Tóth:
Po návrate zo ZVS som od Tomáša čakal omnoho viac, hlavne čo sa týka zápasovej a tréningovej účasti. Je to hráč, ktorý má veľké predpoklady na futsal, ale ako sa k nemu bude stavať, je len na ňom. Pre mňa bol, bohužiaľ, sklamaním.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. Päť chýb pri zateplení strechy
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 9. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 10. Bezbariérové vozidlo
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 917
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 889
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 14 540
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 631
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 692
 6. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 11 092
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 581
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 551
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 363
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 128
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Celoplošné testovanie sa neodporúča sa tým, ktorí majú nad 65 rokov a väčšinu času sú doma

Niektoré veci sa musia ešte doriešiť, ale už je zverejnené ako bude testovanie prebiehať.

Testovanie na nový koronavírus.

Za obnoveným kultúrnym domom v Budinej má vzniknúť amfiteáter

Obľúbené folklórne podujatia sa tak budú môcť konať aj pod holým nebom.

kultúrny dom v Budinej
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

V nemocnici v Čadci zomrel pacient na COVID-19

Čadca je červeným okresom, Kysucké Nové Mesto ostáva oranžovým.

Už ste čítali?