Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

1. HFC „majstrom“ spomedzi mužstiev malého futbalu

Lučenskí futsalisti nakoniec predsa len siahli na medaily. Bronz je pre 1.HFC po zlúčení futsalu so sálovkou určite veľkým úspechom. Okrem toho Lučenčania získali tzv. malý titul. Z mužstiev malého futbalu, s ktorými vstupovali do novej súťaže totiž skončili najlepšie a nechali za sebou ešte vlani najväčších súperov Dubnicu a Izolex. Nečudo, že v klube panuje spokojnosť, veď ešte v polovici súťaže to s Lučenčanmi vyzeralo všelijako.

Už prvý zápas sezóny 2003/04 neveštil nič dobré. 1. HFC začal najhoršie, ako mohol. Okrem toho, že podľahol Incaru na domácej palubovke, po divokom závere a rozbitom aute rozhodcu schytali Lučenčania od disciplinárky exemplárne tresty. Najtvrdším z nich bol zákaz vstupu lučenských divákov na štadión. Nasledovalo niekoľko ďalších zaváhaní a po polovici sezóny sa v 1.HFC hovorilo už len o strede tabuľky. Vedenie sa však rozhodlo konať. Najprv si balil kufre tréner Miroslav Kovanič. Toho nahradil Ivan Závracký, ktorý mal byť len dočasným riešením, no ako sa nakoniec ukázalo, spolu so svojimi zverencami ostal až do konca. Lučenčania totiž od zápasu s Dubnicou chytili druhý dych. Čo bolo príčinou výkonnostného zvratu a rýchleho postupu 1.HFC v tabuľke nahor, to sme rozobrali v našom krátkom rozhovore s trénerom Ivanom Závrackým, ktorý nám popritom v skratke zhodnotil výkony a pozíciu, akú jednotliví lučenskí hráči zastávali v tíme.

Skryť Vypnúť reklamu

Mužstvo ste prebrali v kritickej situácii, vlastne, aby sme boli presnejší, s cieľom nejako dohrať sezónu. Okrem toho ste k mužstvu prišli v podstate so zámerom dočasného suplovania na poste trénera. Nakoniec ste ostali. Prečo?
- Nemyslím si, že som mužstvo prebral v kritickej situácii. Veď Miro Kovanič s mužstvom dokázal na jeseň doma stratiť body iba s neskorším majstrom Incarom Nitra. Odviedol kus práce. Problém vidím iba v tom, že sme nezískali body na súperových palubovkách, aj keď sme viac stretnutí odohrali s mužstvami hornej polovice tabuľky. Na dočasnom suplovaní sa zhodlo vedenie a nakoľko mužstvo poznám už niekoľko rokov, ich ponuku som prijal. Dohoda znela do konca sezóny.
Cieľ skončiť do 6. miesta ste splnili nad rámec. Nad tretím miestom
po polovici súťaže neuvažovali ani tí najväčší optimisti. Priznajte sa, s
akým umiestnením ste rátali vy?
- Teraz to môžem prezradiť. Už po prevzatí bolo mojim cieľom umiestnenie do tretieho miesta, inak by táto práca nemala zmysel. Koniec koncov myslím si, že 1. HFC má svojou kvalitou na medailové miesto. Samozrejme by sa tento úspech nedal dosiahnuť bez fungovania toho pomyselného trojuholníka (funkcionár -hráči - tréner). Musím predovšetkým poďakovať p. Pretákovi a p. Sabolíkovi, ktorí v týchto neľahkých časoch zabezpečovali chod klubu, no v konečnom dôsledku všetko odohrali na palubovke samotní hráči a boli skvelí. Záverom chcem poďakovať aj skvelým divákom, ktorí nás chodili podporiť a fandia 1. HFC.

Skryť Vypnúť reklamu

Po vašom príchode mužstvo dokázalo odrazu zdolávať takých súperov ako sú
Dubnica, Izolex, RCS a ďalších. Kde hľadať taký výkonnostný zvrat?
- Týchto súperov sme predovšetkým zdolali v domácom prostredí, čiže nebol tam nejaký veľký výkonnostný zvrat. Chlapcom som zdôrazňoval, že pri poctivej tréningovej práci a zodpovednej príprave na každé stretnutie je v silách tohto kolektívu zdolať ktoréhokoľvek súpera z našej ligy. Mojim zámerom bolo presvedčiť chlapcov, že futsal je kolektívny šport a ak zaberú tzv. hviezdy, aj tí, ktorých výkonnosť ešte nie je na tej kvalitatívne najvyššej úrovni v prospech kolektívu, výsledky sa musia dostaviť, najmä na súperových palubovkách. Myslím si, že práve tieto výsledky a body nás vyniesli na tretiu priečku.

Skryť Vypnúť reklamu

Vaši zverenci boli na domácom ihrisku naozaj silní a dokázali získať cenné skalpy všetkých, okrem Incaru. Bol úradujúci majster naozaj
v tejto sezóne až taký suverénny a nepremožiteľný?
- Incar Nitra je naozaj jedno veľmi kvalitné a silné mužstvo, so všetkým, čo k tomu patrí. No nie je neporaziteľný. Pre chlapcov to už nie je neznáme mužstvo a verím, že v novom ročníku to budú vyrovnanejšie stretnutia, ak nie víťazné.

Sezóna je za nami. Čo ďalej? Uvidíme vás na poste trénera 1.HFC aj v
nasledujúcej sezóne?
- Na odpoveď je ešte priskoro, všetko ukáže čas.

Hodnotenie hráčov očami trénera

Miroslav Oravec:
Spoľahlivý brankár, víťazný typ, pre kolektív veľmi potrebný. Jeho slabou stránkou je zakladanie protiútokov (práca s loptou a vyhadzovanie). Mužstvo niekoľkokrát podržal a svoje miesto brankárskej jednotky si zastal k spokojnosti. Jeho práca počas celej sezónny bola kvalitná a som rád, že som ho dávnejšie oslovil a pritiahol do kolektívu 1.HFC. Nakoniec mu prajem skoré uzdravenie.

Michal Prepelica:
Skromný chlapec. Príkladný v plnení tréningových a zápasových povinností. Obranca na svojom mieste. Spoľahlivo si plnil úlohu obrancu a svojou rýchlosťou bol hrozbou pre súperových brankárov. Počas celej sezóny podával vyrovnané výkony a je to jeden z najkvalitnejších obrancov v lige.

Štefan Sudimák:
Zvolenský legionár, zabávač mužstva, ktorý svojou rýchlosťou, dravosťou a strelou patril k oporám. Niekedy to síce prehnal so svojou výbušnou povahou, ale aj takýto typ potrebuje každé mužstvo. Úlohu tvorcu hry a zakončovateľa si plnil počas celej sezóny a hlavne na súperových palubovkách bol na neudržanie.

Jozef Husvár:
Druhý legionár v našom mužstve, hráč so skúsenosťami z reprezentácie, kvalitný a niekedy nevyspytateľný útočný typ. Opäť raz náš najlepší strelec. Gratulujem. Škoda, že sa po príchode do Rim. Soboty nemôže venovať viac tréningu aj pri veľkom futbale, hlavne kvôli kondícii. Tento nedostatok však Jožko nahrádzal bojovnosťou a spolu s Marošom, Štefanom a Mišom tvorili počas celej sezóny jednu z najzohratejších štvoríc v ligovej súťaži.

Csaba Csányi:
Hráč s profesionálnymi skúsenosťami, ktoré prenášal na mužstvo. Výborný a skúsený futsalista, ešte lepší spevák. S Daliborom opäť jedna kvalitná dvojica zadných radov. Počas celej sezóny podával kvalitné výkony, je to jeden z hráčov, na ktorého som sa mohol spoľahnúť.

Dalibor Strmeň:
Bojovník na pohľadanie, dobrý chalan, výborný obranca s tvrdou strelou, zabávač mužstva, miestami trošku impulzívny. Úlohu ofenzívneho obrancu plnil počas celej sezóny na výbornú. Škoda, že nemohol byť pri záverečnom hvizde stretnutia s Košicami. Prajem mu skoré uzdravenie.

Attila Fehérvári:
Jeden z najmladších v kolektíve, snaživý typ, rýchly, ale miestami náladový. Zo začiatku sezóny trošku zakríknutý, ale v jarnej časti súťaže už svojimi výkonmi začal napĺňať moje predstavy. Zlepšené výkony ho vyniesli do reprezentačnej 21 -ky. Ak bude naďalej na sebe poctivo pracovať, má pred sebou perspektívnu futbalovú budúcnosť.

Marcel Mlynarčík:
Marcel v odvetnej časti súťaže dokazoval, že sa vie o miesto v zostave riadne pobiť, bojoval, strieľal góly a s Attilom bol pre mňa príjemným prekvapením. Menší jeho nedostatok vidím v kondičnej príprave. Verím, že svojou srdnatosťou a ľavačkou bude aj v budúcnosti prínosom pre mužstvo.

Peter Koreň:
Peťa som oslovil ako kamaráta a hráča, ktorý pri futsale v 1. HFC účinkoval. Je pravdou, že je to typ hráča trošku náladového, ale to, čom som od neho vyžadoval, splnil do bodky. Mužstvu v zložitých chvíľach neraz pomohol a je len na ňom, aká bude jeho futsalová budúcnosť.

Peter Rutkaj:
Opäť jeden z mladších hráčov, ktorému nechýba chuť hrať futsal, ale, bohužiaľ, zranenia, či už z malého futbalu alebo veľkého, mu nedali až takú šancu, aby sa výraznejšie presadil. V stretnutiach, v ktorých nastúpil, podal snaživý výkon a rozhodne nesklamal. Treba len naďalej poctivo na sebe pracovať a jeho čas určite príde.

Eugen Bari:
Typ hráča, aký do mužstva, ktoré chce hrať vo futsale prvé husle, jednoznačne patrí. Je len škoda, že jeho nasadenie, rýchlosť, dobrú strelu a najmä skúsenosti sme nemohli využiť vo všetkých ligových stretnutiach kvôli povinnostiam vo veľkom futbale v Maďarsku. Určite sa aj Jenci svojím účinkovaním v 1.HFC veľkou mierou zaslúžil o medailové umiestnenie.

Daniel Páleš:
Talentovaný brankár, s Mirom vytvorili výbornú brankársku dvojicu. Čo sa týka negatív, je to aj u Daňa zakladanie protiútokov. Úlohu dvojku však počas celej sezóny plnil na výbornú a v zápasoch, v ktorých nastúpil, rozhodne nesklamal. Myslím si, že má pred sebou ako brankár sľubnú budúcnosť, chce to len naďalej na sebe tvrdo pracovať.

Peter Pavlovič:
V prvom rade plnil úlohu maséra, ale v tréningoch nám dokazoval, že si miesto zastane kvalitne aj v bráne. Dobrý chalan, stmeľovač kolektívu. Radosť s ním spolupracovať. Počas celej sezóny sme sa vždy mohli na neho na 100 percent spoľahnúť.

Tomáš Tóth:
Po návrate zo ZVS som od Tomáša čakal omnoho viac, hlavne čo sa týka zápasovej a tréningovej účasti. Je to hráč, ktorý má veľké predpoklady na futsal, ale ako sa k nemu bude stavať, je len na ňom. Pre mňa bol, bohužiaľ, sklamaním.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 10. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 718
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 28 170
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 521
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 102
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 952
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 277
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 473
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 566
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 279
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 991
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

V Rimavskej Sobote zverejnili harmonogram testovania, niektoré miesta sú už obsadené

Víkend v našej krajine sa bude niesť v znamení celoplošného testovania na ochorenie COVID-19.

Obce a mestá postupne zriaďujú miesta na testovanie na Covid-19.
Nemocnica v Rimavskej Sobote

Vláda schválila výstavbu jedného z najväčších priemyselných parkov na južnom Slovensku

Bude stáť v Rimavskej Sobote. Celkové náklady na výstavbu odhaduje rezort hospodárstva na maximálne 9,843 mil. eur.

Rimavská Sobota

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Odišiel prvý tréner majstra sveta, lúčil sa s ním aj hokejový reprezentant

Gustáv „Guňo“ Buček nás opustil 7. januára vo veku 77 rokov.

Už ste čítali?