Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

1. HFC „majstrom“ spomedzi mužstiev malého futbalu

Lučenskí futsalisti nakoniec predsa len siahli na medaily. Bronz je pre 1.HFC po zlúčení futsalu so sálovkou určite veľkým úspechom. Okrem toho Lučenčania získali tzv. malý titul. Z mužstiev malého futbalu, s ktorými vstupovali do novej súťaže totiž skončili najlepšie a nechali za sebou ešte vlani najväčších súperov Dubnicu a Izolex. Nečudo, že v klube panuje spokojnosť, veď ešte v polovici súťaže to s Lučenčanmi vyzeralo všelijako.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už prvý zápas sezóny 2003/04 neveštil nič dobré. 1. HFC začal najhoršie, ako mohol. Okrem toho, že podľahol Incaru na domácej palubovke, po divokom závere a rozbitom aute rozhodcu schytali Lučenčania od disciplinárky exemplárne tresty. Najtvrdším z nich bol zákaz vstupu lučenských divákov na štadión. Nasledovalo niekoľko ďalších zaváhaní a po polovici sezóny sa v 1.HFC hovorilo už len o strede tabuľky. Vedenie sa však rozhodlo konať. Najprv si balil kufre tréner Miroslav Kovanič. Toho nahradil Ivan Závracký, ktorý mal byť len dočasným riešením, no ako sa nakoniec ukázalo, spolu so svojimi zverencami ostal až do konca. Lučenčania totiž od zápasu s Dubnicou chytili druhý dych. Čo bolo príčinou výkonnostného zvratu a rýchleho postupu 1.HFC v tabuľke nahor, to sme rozobrali v našom krátkom rozhovore s trénerom Ivanom Závrackým, ktorý nám popritom v skratke zhodnotil výkony a pozíciu, akú jednotliví lučenskí hráči zastávali v tíme.

SkryťVypnúť reklamu

Mužstvo ste prebrali v kritickej situácii, vlastne, aby sme boli presnejší, s cieľom nejako dohrať sezónu. Okrem toho ste k mužstvu prišli v podstate so zámerom dočasného suplovania na poste trénera. Nakoniec ste ostali. Prečo?
- Nemyslím si, že som mužstvo prebral v kritickej situácii. Veď Miro Kovanič s mužstvom dokázal na jeseň doma stratiť body iba s neskorším majstrom Incarom Nitra. Odviedol kus práce. Problém vidím iba v tom, že sme nezískali body na súperových palubovkách, aj keď sme viac stretnutí odohrali s mužstvami hornej polovice tabuľky. Na dočasnom suplovaní sa zhodlo vedenie a nakoľko mužstvo poznám už niekoľko rokov, ich ponuku som prijal. Dohoda znela do konca sezóny.
Cieľ skončiť do 6. miesta ste splnili nad rámec. Nad tretím miestom
po polovici súťaže neuvažovali ani tí najväčší optimisti. Priznajte sa, s
akým umiestnením ste rátali vy?
- Teraz to môžem prezradiť. Už po prevzatí bolo mojim cieľom umiestnenie do tretieho miesta, inak by táto práca nemala zmysel. Koniec koncov myslím si, že 1. HFC má svojou kvalitou na medailové miesto. Samozrejme by sa tento úspech nedal dosiahnuť bez fungovania toho pomyselného trojuholníka (funkcionár -hráči - tréner). Musím predovšetkým poďakovať p. Pretákovi a p. Sabolíkovi, ktorí v týchto neľahkých časoch zabezpečovali chod klubu, no v konečnom dôsledku všetko odohrali na palubovke samotní hráči a boli skvelí. Záverom chcem poďakovať aj skvelým divákom, ktorí nás chodili podporiť a fandia 1. HFC.

SkryťVypnúť reklamu

Po vašom príchode mužstvo dokázalo odrazu zdolávať takých súperov ako sú
Dubnica, Izolex, RCS a ďalších. Kde hľadať taký výkonnostný zvrat?
- Týchto súperov sme predovšetkým zdolali v domácom prostredí, čiže nebol tam nejaký veľký výkonnostný zvrat. Chlapcom som zdôrazňoval, že pri poctivej tréningovej práci a zodpovednej príprave na každé stretnutie je v silách tohto kolektívu zdolať ktoréhokoľvek súpera z našej ligy. Mojim zámerom bolo presvedčiť chlapcov, že futsal je kolektívny šport a ak zaberú tzv. hviezdy, aj tí, ktorých výkonnosť ešte nie je na tej kvalitatívne najvyššej úrovni v prospech kolektívu, výsledky sa musia dostaviť, najmä na súperových palubovkách. Myslím si, že práve tieto výsledky a body nás vyniesli na tretiu priečku.

SkryťVypnúť reklamu

Vaši zverenci boli na domácom ihrisku naozaj silní a dokázali získať cenné skalpy všetkých, okrem Incaru. Bol úradujúci majster naozaj
v tejto sezóne až taký suverénny a nepremožiteľný?
- Incar Nitra je naozaj jedno veľmi kvalitné a silné mužstvo, so všetkým, čo k tomu patrí. No nie je neporaziteľný. Pre chlapcov to už nie je neznáme mužstvo a verím, že v novom ročníku to budú vyrovnanejšie stretnutia, ak nie víťazné.

Sezóna je za nami. Čo ďalej? Uvidíme vás na poste trénera 1.HFC aj v
nasledujúcej sezóne?
- Na odpoveď je ešte priskoro, všetko ukáže čas.

Hodnotenie hráčov očami trénera

Miroslav Oravec:
Spoľahlivý brankár, víťazný typ, pre kolektív veľmi potrebný. Jeho slabou stránkou je zakladanie protiútokov (práca s loptou a vyhadzovanie). Mužstvo niekoľkokrát podržal a svoje miesto brankárskej jednotky si zastal k spokojnosti. Jeho práca počas celej sezónny bola kvalitná a som rád, že som ho dávnejšie oslovil a pritiahol do kolektívu 1.HFC. Nakoniec mu prajem skoré uzdravenie.

Michal Prepelica:
Skromný chlapec. Príkladný v plnení tréningových a zápasových povinností. Obranca na svojom mieste. Spoľahlivo si plnil úlohu obrancu a svojou rýchlosťou bol hrozbou pre súperových brankárov. Počas celej sezóny podával vyrovnané výkony a je to jeden z najkvalitnejších obrancov v lige.

Štefan Sudimák:
Zvolenský legionár, zabávač mužstva, ktorý svojou rýchlosťou, dravosťou a strelou patril k oporám. Niekedy to síce prehnal so svojou výbušnou povahou, ale aj takýto typ potrebuje každé mužstvo. Úlohu tvorcu hry a zakončovateľa si plnil počas celej sezóny a hlavne na súperových palubovkách bol na neudržanie.

Jozef Husvár:
Druhý legionár v našom mužstve, hráč so skúsenosťami z reprezentácie, kvalitný a niekedy nevyspytateľný útočný typ. Opäť raz náš najlepší strelec. Gratulujem. Škoda, že sa po príchode do Rim. Soboty nemôže venovať viac tréningu aj pri veľkom futbale, hlavne kvôli kondícii. Tento nedostatok však Jožko nahrádzal bojovnosťou a spolu s Marošom, Štefanom a Mišom tvorili počas celej sezóny jednu z najzohratejších štvoríc v ligovej súťaži.

Csaba Csányi:
Hráč s profesionálnymi skúsenosťami, ktoré prenášal na mužstvo. Výborný a skúsený futsalista, ešte lepší spevák. S Daliborom opäť jedna kvalitná dvojica zadných radov. Počas celej sezóny podával kvalitné výkony, je to jeden z hráčov, na ktorého som sa mohol spoľahnúť.

Dalibor Strmeň:
Bojovník na pohľadanie, dobrý chalan, výborný obranca s tvrdou strelou, zabávač mužstva, miestami trošku impulzívny. Úlohu ofenzívneho obrancu plnil počas celej sezóny na výbornú. Škoda, že nemohol byť pri záverečnom hvizde stretnutia s Košicami. Prajem mu skoré uzdravenie.

Attila Fehérvári:
Jeden z najmladších v kolektíve, snaživý typ, rýchly, ale miestami náladový. Zo začiatku sezóny trošku zakríknutý, ale v jarnej časti súťaže už svojimi výkonmi začal napĺňať moje predstavy. Zlepšené výkony ho vyniesli do reprezentačnej 21 -ky. Ak bude naďalej na sebe poctivo pracovať, má pred sebou perspektívnu futbalovú budúcnosť.

Marcel Mlynarčík:
Marcel v odvetnej časti súťaže dokazoval, že sa vie o miesto v zostave riadne pobiť, bojoval, strieľal góly a s Attilom bol pre mňa príjemným prekvapením. Menší jeho nedostatok vidím v kondičnej príprave. Verím, že svojou srdnatosťou a ľavačkou bude aj v budúcnosti prínosom pre mužstvo.

Peter Koreň:
Peťa som oslovil ako kamaráta a hráča, ktorý pri futsale v 1. HFC účinkoval. Je pravdou, že je to typ hráča trošku náladového, ale to, čom som od neho vyžadoval, splnil do bodky. Mužstvu v zložitých chvíľach neraz pomohol a je len na ňom, aká bude jeho futsalová budúcnosť.

Peter Rutkaj:
Opäť jeden z mladších hráčov, ktorému nechýba chuť hrať futsal, ale, bohužiaľ, zranenia, či už z malého futbalu alebo veľkého, mu nedali až takú šancu, aby sa výraznejšie presadil. V stretnutiach, v ktorých nastúpil, podal snaživý výkon a rozhodne nesklamal. Treba len naďalej poctivo na sebe pracovať a jeho čas určite príde.

Eugen Bari:
Typ hráča, aký do mužstva, ktoré chce hrať vo futsale prvé husle, jednoznačne patrí. Je len škoda, že jeho nasadenie, rýchlosť, dobrú strelu a najmä skúsenosti sme nemohli využiť vo všetkých ligových stretnutiach kvôli povinnostiam vo veľkom futbale v Maďarsku. Určite sa aj Jenci svojím účinkovaním v 1.HFC veľkou mierou zaslúžil o medailové umiestnenie.

Daniel Páleš:
Talentovaný brankár, s Mirom vytvorili výbornú brankársku dvojicu. Čo sa týka negatív, je to aj u Daňa zakladanie protiútokov. Úlohu dvojku však počas celej sezóny plnil na výbornú a v zápasoch, v ktorých nastúpil, rozhodne nesklamal. Myslím si, že má pred sebou ako brankár sľubnú budúcnosť, chce to len naďalej na sebe tvrdo pracovať.

Peter Pavlovič:
V prvom rade plnil úlohu maséra, ale v tréningoch nám dokazoval, že si miesto zastane kvalitne aj v bráne. Dobrý chalan, stmeľovač kolektívu. Radosť s ním spolupracovať. Počas celej sezóny sme sa vždy mohli na neho na 100 percent spoľahnúť.

Tomáš Tóth:
Po návrate zo ZVS som od Tomáša čakal omnoho viac, hlavne čo sa týka zápasovej a tréningovej účasti. Je to hráč, ktorý má veľké predpoklady na futsal, ale ako sa k nemu bude stavať, je len na ňom. Pre mňa bol, bohužiaľ, sklamaním.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 3. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 5. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 6. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok
 8. Zavedenie novej dane ohrozuje energetickú bezpečnosť Slovenska
 1. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 5 853
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 4 609
 3. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 368
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 2 212
 5. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 1 818
 6. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 660
 7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 453
 8. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 341

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Kľak
 2. Ján Škerko: Do našej slnečnej sústavy politických strán prišla nová „modrá“ planéta, ktorú predstavil Mikuláš Dzurinda
 3. Zuza Kumanova: Nezabudnúť na holokaust je povinnosťou nás všetkých
 4. Post Bellum SK: Obete holokaustu nie sú len číslami, majú svoje mená
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane
 6. Norbert Skoupa: Čo ma naučil prvý rok behu
 7. Miro Jankes: Januárové obrázky (2023)
 8. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan)
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 576
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 17 977
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 921
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 887
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 5 020
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 596
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 512
 8. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 288
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Ilustračná fotografia.

Prinášame veľký prehľad rodičovských príspevkov a dávok.


4 h

Partii Planktón prináša otužovanie radosť aj zdravotné benefity.


17 h
Muránsky hrad a pod ním dedina Muráň

Na rozvoj jazdeckého turizmu v NP Muránska planina pôjde z plánu obnovy viac ako 270 000 eur.


TASR 19 h
Ilustračné foto

Autom jazdila zo strany na stranu.


TASR 20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vírus pre zviera znamená istú smrť. Účinná terapia ani vakcína zatiaľ neexistujú.


24. jan

Páchatelia rozprávali po poľsky.


21 h

Skúšajú poistné ventily na vypustenie pary.


24. jan

Poškodením majetku a krádežou peňazí vznikla majiteľom celková škoda viac ako 3 000 eur.


25. jan

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Kľak
 2. Ján Škerko: Do našej slnečnej sústavy politických strán prišla nová „modrá“ planéta, ktorú predstavil Mikuláš Dzurinda
 3. Zuza Kumanova: Nezabudnúť na holokaust je povinnosťou nás všetkých
 4. Post Bellum SK: Obete holokaustu nie sú len číslami, majú svoje mená
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane
 6. Norbert Skoupa: Čo ma naučil prvý rok behu
 7. Miro Jankes: Januárové obrázky (2023)
 8. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan)
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 576
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 17 977
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 921
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 887
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 5 020
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 596
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 512
 8. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 288
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu