V derby zápase Divín víťazne, Jesenské si zabezpečilo postup

Lubeník – Jesenské 0:7 (0:4), - Tóth T. 2, Tóth J., Czene A., Páles (11 m), Bari, Farkaš, divákov: 100, rozhodca: Pocklan.
Hostia nastúpili na zápas s úmyslom získať potrebné body. Od začiatku začali hrať útočne. Prvých 10 minút sa mužstvá oťukávali. V 14. min ušiel Czene A. a sám pred brankárom otvára skóre, 0:1. V 22. min vybojoval loptu na polovici súpera Tóth T., prešiel celú obranu a povedľa bezmocného brankára dáva na 0:2. O 5 minút to už bolo 0:3, keď po faule na Czeneho A., ktorého fauloval brankár, nariadený pokutový kop premieňa Páles. V 40. min kopali hostia priamy kop z pravej strany a Farkas perfektne obstrelil múr a bolo 0:4. V tom čase sa domáci len veľmi ťažko dostávali pred bránu hostí a zamerali sa viac-menej na bránenie. No v 43. min kopali priamy kop z 18-ich metrov, ale domáci hráč minul bránu hostí. V druhom polčase už Jesenské len kontrolovalo hru. V 55. min ušiel Tóth T. a povedľa brankára dal na 0:5! V 65. min zvýšil Bari už na hrozivých 0:6. O niekoľko minút na to z veľkého uhla uzavrel skóre Tóth J., keď obišiel aj domáceho brankára 0:7. Posledných 10 minút sa už len dohrávalo. V slušnom zápase zaslúžene vyhralo Jesenské vysokým rozdielom a tým si prakticky zabezpečilo postup do IV. ligy.
Jesenské: Csízi Z. - Figei, Trizna, Csízi P., Páles - Bari, Singlár, Vraniak, Farkaš (75. Tóth G.) - Tóth T. (55. Tóth J.), Czene A. (80. Molnár).

M. Kameň – Kokava 1:1 (0:0), Tóth – B. Severíni, ŽK: Majer, Tóth - Beracko, divákov: 80, rozhodca: Adamec.
Domáci odhodlaní potvrdiť definitívne záchranu v súťaži, od úvodu zatlačili hostí na ich polovicu. Vtedy ešte nikto netušil, že šance, ktoré si vytvoria, aj trestuhodne zahodia. Už v úvodnej minúte hlavičkoval Filipko len tesne vedľa. O šesť minút zneškodnil Bariakov únik gólman hostí a 15-minútový úvodný tlak zakončil Fajčík V., keď namiesto strely volil iba spätnú prihrávku. Hostia začali kúskovať hru, zlepšili pohyb a prebrali iniciatívu. Domáci v závere polčasu znova zapli, lenže pozahadzovali aj nemožné. V 36. min Filipovi odkopli hostia loptu v poslednej chvíli. O tri minúty spálil Bariak tutovku a v 40. min. Tóth netrafil ani z troch metrov. Streleckú smolu zavŕšil minútu pred polčasom Majer, ktorý loptu napálil do brvna. Po zmene strán sa teda začínalo odznova. Futbalisti M. Kameňa viackrát pekne zakombinovali a úspech sa dostavil v 53. minúte, 1:0. Diváci očakávali aj ďalšie góly, ale sieť sa napla na opačnej strane. V 75. min. po hrubej chybe celej domácej obrany vyrovnal B. Severíni, 1:1. M. Kameň znervóznel a nebyť Búša, ktorý zachránil v úplnom závere samostatný nájazd útočníka Kokavy, mohli hostia aj vyhrať.
M. Kameň: Búš – Sýkora, Mikula, Majer, Melišík, Tóth, Filip, Filipko, Barcaj, Bariak, V. Fajčík (str. P. Iléš).
Kokava: Sarah – Beracko, Oláh M., Bambura, Radič, Katreniak, Severíni B., Beracko P., Balog, Severíni P., Vinarčík (str. Šuniar, Z. Oláh, Kamenský).

Hr. Ves – Vinica 1:0 (1:0), Fusek, ŽK: Rončák A. - Kósza, Bugyi K., ČK: - 82. Kósza, divákov: 150, rozhodca: Hroncová.
Za pekného slnečného počasia začali lepšie domáci, keď už v 15. min si Fusek vytvoril v 16-ke šancu, ale trafil len do brankára. V 21. min si po prihrávke Cibuľa - Rončák P. - Rončák J. mohol posledne menovaný skórovať, ale trafil len tyč. Po tomto momente sa hra vyrovnala a zväčša sa hralo medzi 16-kami. Až do 43. min, keď po chybe hosťujúceho obrancu sa Fusek už nemýlil a do prázdnej brány otvoril skóre, 1:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia s úmyslom vyrovnať a skoro sa im to aj podarilo v 53. min, keď po chybe domácej obrany zachraňoval Ľupták. Po tomto momente sa domáci zjavne na ihrisku zlepšili, ale šance nedokázali premeniť a tak vyhrali najtesnejším rozdielom.
Hr. Ves: Ľupták - Kurák, Kubelka (81. Hidvegi), Rončák A., Cibuľa R., Horanský, Rončák P. (90. Sendrei), Varga (87. Vývlek), Cibuľa J., Fusek, Rončák J.

Divín – Cinobaňa 2:0 (1:0), Presperín, Čaba A., ŽK: Ufrla, Kopor - Hrnčiar, Dubravec, Hadbavný, Filčík, divákov: 200, rozhodca: J. Čunderlík.
Domáci vedomí si, že ešte iskierka nádeje na záchranu žije, tomu podmienili aj svoju taktiku a produkovali nátlakovú hru na hostí, čoho výsledkom bol aj prvý gól, keď po peknej akcii zakončoval Presperín, 1:0. Od tohto momentu sa hralo len na polovici hostí, z čoho boli šance, ktoré mali Dibala a Haranza, ale tie ostali nevyužité. Do druhého polčasu nastúpili domáci s vedomím, že ešte musia streliť nejaký ten gól. Vytvorili si aj tlak a po peknej akcii a ešte krajšom zakončení hlavou skóruje striedajúci Čaba A., 2:0. Domáci si v tomto zápase zaslúžili zvíťaziť, keď hostia nevyslali ani jednu priamu strelu na bránu.
Divín: Hrčák - Čeman, Žilka, Ufrla, Jakubove, Kopor, Presperín, Furták (Dobrocký), Haranza, Dibala, Klimo (Čaba A.).
Cinobaňa: Hrnčiar - Jakuba, Pika, Deák, Hadbavný, Očovan, Jančo, Šlichta (Dubravec), Molokáč, Filčík, Čomaj.

Gemer – Olováry 0:2 (0:1), - Ďörď, Molnár ŽK: Drnaj, Drenko, divákov: 80, rozhodca: P. Budáč.
Hostia od začiatku zápasu pritlačili svojho súpera, no vytvorené šance nepremenili dvakrát Ďörď a raz Brna. No napokon sa im predsa len podarilo skórovať, keď po centri Varholáka z ľavej strany otvára Ďörď skóre zápasu, 0:1. Druhý polčas začali hostia opäť náporom, no Ďörď ani Molnár nedokázali vytvorené šance premeniť. V 59. min ušiel po pravej strane Molnár, zbavil sa obrancu a krásnym oblúčikom zvýšil na 0:2. Po tomto góle domáci pritvrdili. Vytvorili si aj šance, z ktorých najnebezpečnejšia bola v 85. min, no nebezpečnú hlavičku vyrazil brankár hostí na roh. Do konca stretnutia sa už na skóre nič nezmenilo a tak si hostia odniesli z Gemera zaslúžené 3 body.
Gemer: Potocký - Csapó, Kilik, Lukáč, Fürješ, Drnaj, Ulický, Lenkey, Gergeli Š., Gergeli Zs., Drenko.
Olováry: Geregai J. - Klátik, Zatyko, Zachar, Cserník, Baca, Foltán, Varholák Marian, Molnár, Brna, Ďörď.

Nenince – Radzovce 4:0 (0:0), Ubertáš, Berec, Húšťava, vlastný, divákov: 400, rozhodca: Hlaváčik.
V prvom polčase to bol festival zahodených šancí v podaní domácich. Na začiatku druhého polčasu pokračovali tak ako v prvom. Zlom prišiel v 60. min, keď striedajúci Ubertáš dotlačil loptu za bránkovú čiaru, 1:0. Potom sa hostia viac-menej rozsypali, kopili chybu na chybe a domáci postupne gólmi Bereca, po rohu vlastný, a 5 minút pred koncom Húšťavovou hlavičkou zavŕšili skóre na 4:0.
Nenince: Balla - Zahorec, Kálazy Ľ., Hýveš T., Máth, Hýveš M., Krivánsky, Očko, Kuzma, Kálazy M., Berec, (striedali: Ubertáš, Húšťava, Kremničan).

Hajnačka – Ružiná 6:0 (2:0), Mihály, Ruszó, Czene, Szepesi, Szó, Berky M., ŽK: - Moravčík, divákov: 200, rozhodca: Guži.
Domáci nastúpili na zápas s Ružinou s odhodlaním zopakovať výkon a výsledok z minulej nedele, čo sa im v priebehu celého zápasu aj podarilo. Začali náporom a už v 5. min si vytvorili šancu Ruszóm po prihrávke Czeneho. V 8. min sa pokúsil prekvapiť strelou z diaľky hosťujúceho brankára Budai, avšak mieril nad. Hostia sa zameriavali len na obrannú činnosť a bolo len otázkou času, kedy sa podarí domácim prekonať tento obranný val. Prišla 25. min, po ideálnej prihrávke od Ruszoa Mihály nezadržateľne skóroval krížnou strelou do šibenice, 1:0. Ďalší gól prišiel v 34. min, keď na 2:0 zvýšil Ruszó po prihrávke Berkyho M. Domáci aj do druhého polčasu nastúpili útočne naladení a už v 51. min po ideálnej prihrávke Szepesiho Czene prudkou strelou k hranici 16-ky nedal hosťujúcemu brankárovi šancu, 3:0. Ďalší gól prišiel v 61. min, keď si pre zmenu vymenili úlohy Szepesi z Czenem a po prihrávke Czeneho Szepesi zvyšuje hlavou na 4:0. Diváci na ďalší gól čakali len 6 minút, keď v 67. min na 5:0 zvyšuje Szó, keď po rohovom kope dotlačil loptu hlavou do siete. Obrovskú šancu na skórovanie mal v 74. min Ruszó, ktorý zo 16-ky vysoko prestrelil. Vzápätí na to sa ukázali aj hostia, keď trestný kop z 20-ich metrov Juhász vytlačil nad brvno svojej brány. V 80. min zavŕšil skóre zápasu na 6:0 Berky M. po peknej spolupráci s Mihályom. Domáci ešte potom zahodili minimálne 2 vyložené šance, keď Szepesi dvakrát z päťky prestrelil.
Hajnačka: Juhász - Berky A., Budai, Kalocsai, Mede, Czene (Szendrei), Szókovács (Szó), Mihály, Berky M., Ruszó, Szepesi.
Ružiná: Gázik - Oláh, Kucej, Iždinský, Fízeľ, Kamenský, Moravčík, Líška, Gondáš, Pivka, Magera.