Mýtna sa trápila, Hr. Zalužany nedali šancu Lovinobani

I. TRIEDA - LC
23. kolo
Breznička – Biskupice 3:0 (1:0), Karasy 2, Budáč ŽK: Ľupták - Kaločaj , divákov: 50, rozhodca: Ľ. Kojnok.
Domáci mali prevahu a nepremenili aj ďalšie gólové šance. Rovnako trestuhodne zahadzovali možnosti aj hostia.
P. Dravce – Vidiná 3:1 (2:1), Hanzlík, Talpaš, Táčik, - Danko, ŽK: Kučera - Michalec, ČK: , divákov: 100, rozhodca: Kyzek.
Vo vyrovnanom stretnutí sa hostia ujali vedenia nádhernou strelou Danka. Ešte do prestávky v 38. min. vyrovnal z pokutového kopu Hanzlík a do vedenia ich dostal Talpaš. Víťazstvo poistil hlavičkou do šibenice Táčik.
Lipovany – Utekáč 2:2 (0:0), Látka, Vilhan – Nemčok, Kantor, ŽK: Dekanovský, Šuniar, divákov: 60, rozhodca: Forrai.
Domáci doplatili na množstvo nepremenených šancí. Hralo sa na kvalitne pripravenom trávniku. Po zmene srán síce Lipovany vyhrávali 2:0, ale Utekáč potrestal ich chyby v obrane.
Mýtna – Zlatno 1:0 (1:0), 38. R. Gondáš, divákov: 100, rozhodca: Ferencz.
Líder súťaže podal proti sklárom katastrofálny výkon a doslova utrpel víťazstvo. Svetlým momentom bol jediný gól po vypracovanej akcii. Podrečany – Halič 1:1 (1:0), Mišík – Náton, ŽK: Vrbiniak, Riečica – Košičiar, Póni, divákov: 90, rozhodca: Urbančok.
Už v 13. min. vysunul R. Palička Mišíka a ten otvoril skóre. Potom prevzali iniciatívu hostia a po nešťastnej chybe domáceho brankára stanovili konečný stav gólom Nátona. Obidve mužstvá si vypracovali aj ďalšie možnosti, ale ich už nedokázali premeniť.
Hr. Zalužany – Lovinobaňa 2:0 (1:0), Danko, Bakša, ŽK: Talán, Slížik – Šmidriak, Vrba, Antal, divákov: 105, rozhodca: Kolenkáš.
Od prvej minúty sa zápas hral vo svižnom tempe, veď hrali mužstvá z čela tabuľky. Výborné akcie sa striedali na obidvoch stranách. Domáci boli cieľavedomejší a v 13. min. po akcii na jeden dotyk rozvlnil sieť Danko. Do konca polčasu pokračovali obidve mužstvá v nasadení a tvrdosti. Akcie sa striedali na obidvoch stranách. Po zmene strán domáci hostí zatlačili a po prieniku do pokutového územia bol faulovaný Danko. Penaltu premenil Bakša. Do konca zápasu pokračovali mužstvá v kvalitnom výkone, predvádzali oku lahodiaci futbal, za čo ich diváci odmenili mohutným potleskom. Výborný výkon podal aj rozhodca Kolenkáš.
Podkriváň – Málinec 3:3 (2:1), Novosad, Golian, Vician – Dibala 2, Kvasnica, ŽK: Novosad, Hulina – Dibala, Tisoň, Juríčer, Urda, divákov: 50, rozhodca: J. Kojnok.
Domáci sa ujali vedenia gólom z pokutového kopu po faule na Viciana. Úspešným aktérom bol Novosad. V 20. min. po rohu Novosada trafil Golian do vinkľa. Hostia zmobilizovali sily a Dibalom znížili. Po prestávke v 50. min. zvýšil hlavou Vician. Potom sa už pod hru podpísal zlým výkonom rozhodca. Netrestal šarvátky, hostia to využili, znížili Dibalom a vyrovnávajúci gól dosiahol nádhernou strelou Kvasnica. V závere nepremenil Fekiač samostatný nájazd a rozhodcova píšťalka ostala nemá v poslednej minúte po faule na Fekiača.

21. kolo
Tomášovce „B“ – Santrio 1:0 (0:0), Kocúr z 11 m, ŽK: Krnáč, divákov: 80, rozhodca: Budáč.
Rezerva Tomášoviec sa síce snažila, ale z hry si prakticky nevypracovala šancu. Hostia sa zamerali na kvalitnú obranu a hrozili brejkami. Zahodili ich Halaj, Chebeň aj Kováčik. V 65. min. po faule v 16-tke Santria premenil pokutový kop Kocúr a zabezpečil Tomášovciam tesné šťastné víťazstvo.
Š. Bukovinka – Rapovce 0:8 (0:1), Fehérvári 2, Petik 2, STieranka, Gál, Kanát, Novák, divákov: 30, rozhodca: Laho.
V slušnom stretnutí mali hostia jasnú prevahu a po zmene strán súpera zvalcovali kondične aj gólovo.
Holiša - F. Kováče 2:2 (0:2), Gonda, Z. Berky - Magyar 2, divákov: 20, rozhodca: Ostrihoň.
V prvom polčase sa hralo vyrovnane, ale hostia využili zásluhou Magyara dve šance. Prvý gól padol lobom a druhý po rohu hlavičkou. Po zmene strán sa hostia stiahli do obrany, čo sa im stalo napokon osudným a po skrumážach padli obidva góly hlavičkami Gondu a Z. Berkyho.
St. Halič – Buzitka 3:3 (3:1), Kliment, Vančo, Repka – Adamec 2., Jačmeník, ŽK: Mužík, Machyňák, Gombala - Kóša, Lukáč, ČK: Horniak – Lukáč, divákov: 35, rozhodca: Jánošík st.
V nervóznom stretnutí sa zrodila zaslúžená deľba bodov. Hostia v druhom polčase z úrevahy vyťažili zaslúženú remízu.
Sušany – Boľkovce 1:3 (0:1), Benko z 11 m - Imrovič ml. 2, Kurek, ŽK: Tóth, divákov: 100, rozhodca: Melicher.
Hostia prekvapili, ale hrali pekný futbal. Okrem gólu v prvom polčase nepremenili ďalšie šance. Sušany vyrovnali z pokutového kopu, potom však aj za pomoci skvelých divákov dominovali futbalisti Boľkoviec.

20. kolo
Lehôtka - V. Dravce 8:0 (5:0), Dobiás 3, Fašang V. 2, Koporec T., Diškan, Bernát, ŽK: Václavík – Fukács T. Gutmajer, Bodor, divákov: 80, rozhodca: Jánošík ml.)
Za neustálej prevahy domáceho mužstva je prehra hostí lichotivá. V druhom polčase hostia odpadli, dokonca chceli aj opustiť ihrisko. Dobre im zachytal brankár a zachránil ich od dvojcifernej prehry.
Šíd – Trebeľovce 1:1 (1:1), Bene – Oršuľa, ŽK: , ČK: , divákov: 30, rozhodca: Mareček.
Vo vyrovnanom slušne hranom stretnutí mali hostia šťastie, pretože ich zachránilo brvno aj tyč.
Čakanovce - Halič „B“ 3:1 (2:0), Líška za hostí, divákov: 60, rozhodca: Kelemen).
Domáci boli šťastnejší, keď skórovali po troch chybách obrany hostí. Okrem troch gólov nepremenili ani pokutový kop.