Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - JUH

Dážď úradoval na troch ihriskách

28. kolo
Fiľakovo – Brusno – zápas sa nehral pre nespôsobilý terén. Stretnutie sa odohrá v stredu, 9. júna o 17.30 hod.

Tomášovce – Hliník 2:0 (2:0), Ľupták (11 m), Paľaga, divákov: 300, rozhodca: Paňko.
Na ťažkom rozmočenom teréne, domáci už v prvom polčase rozhodli o výsledku, kde hosťom prakticky nič nedovolili. Tí väčšinou odkopávali loptu od vlastnej brány a nevypracovali si takmer žiadnu gólovú šancu. Od gólovej pohromy hostí zachránil dobre chytajúci brankár. Gól sa zrodil v 25. min, keď sa ideálne uvoľnil Doležel a obrana hostí ho zastavila len za cenu faulu a z nariadeného pokutového kopu otvára skóre Ľupták, 1:0. Druhý gól pridali domáci tesne pred polčasom ukážkovou strelou Paľagu do ľavého horného rohu brankára Faczka, 2:0. Šľubne rozvíjajúce sa šance Rapiho, Kamenského, Habana ako aj ostatných zostali nevyužité a tak Tomášovce zvíťazili 2:0.
Tomášovce: Skopal – Csányi, Motoška, Ilko, Ľalík – Ľupták, Haban (80. Randlísek), Kamenský, Paľaga – Rapi, Doležel.

Selce – D. Strehová 2:1 (0:0), Adam, Caban - Ivičič ŽK: Caban – Báťka, Tóth, divákov: 250, rozhodca: Michulek
Futbalisti Prameňa, po sérii neúspešných výsledkov, cestovali do Seliec, bez vykartovaného Šáru a Karasyho, s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok. Od začiatku stretnutia sa do brány postavil tretí brankár “internacionál“ Makovník. Stretnutie prišiel pozdraviť aj premiér SR Mikuláš Dzurinda. V 14. min vyrazil Makovník hlavičku Precáka na roh. V 31. min videli diváci prudkú strelu Szaba, no tá šla len tesne vedľa tyče. V 40. min sa ocitol v dobrej príležitosti Čipčala, ale prekopol bránu. V 43. min prekvapil Brna domáceho brankára, no ten loptu ešte stihol vytlačiť na roh. Góly prišli až v druhom polčase. V 48. min postranný rozhodca signalizoval ofsajd, no domáci futbalisti pokračovali v akcii, Báťkovi pri obrannom zákroku prepadol cez nohu Rusko a nariadený pokutový kop premenil Caban, 1:0. V 54. min si brankár domácich poradil so strelou Merčiaka. V 63. min vyrazil Makovník bombu Lešťáka z 30-ich metrov na roh a v 64. min si znovu poradil so strelou Čipčalu. V 66. min na hranici pokutového územia prekrásne nabil Brna Ivičičovi, ktorý z prvej vymietol šibenicu domácej brány, 1:1. V 62. min po samostatnej akcii vyskúšal Ivičič pozornosť domáceho brankára strelou po zemi. V 65. min napriahol z 35-ich metrov Adam a odsúdil brankára Strehovej do role štatistu, , 2:1. V 90. min vyrazil Makovník tvrdú strelu Ruska z 35-ich metrov na roh.
V stredu o 17.00 hod. v dohrávke privítajú futbalisti Prameňa na domácej pôde hráčov z Tisovca.
D. Strehová: Makovník – Tancík (41. Šesták, 80. Jakubec), Zúbek, Chromek, Báťka – Tóth, Merčiak, Ivičič, Jágerský – Szabó, Brna

V. Krtíš – Dubová 1:0 (0:0), Koreň, ŽK: Koreň, Lahký – Romančík, Gregor, Tikula, Végh, ČK: Titara, divákov: 250 , rozhodca: Zdechovan
Mužstvo nedeľňajším výkonom celkom nesplnilo očakávanie domácich fanúšikov, ako aj celkovej verejnosti. Napriek tomu splnilo povinné víťazstvo v boji o záchranu, keď zvíťazilo 1:0 nad súperom, ktorý sa prejavil nie celkom jednoznačne ako vypadajúce mužstvo zo súťaže.
V prvom polčase si domáce mužstvo vypracovalo dve gólové šance, ktoré nepremenili. Gól prišiel až v druhom polčase. V 58. min bol faulovaný prenikajúci hráč v 16-ke hostí, za čo rozhodca odpískal pokutový kop. Ten bezpečne premieňa Koreň, 1:0. Do konca zápasu sa už ani jedno mužstvo nedokázalo presadiť a tak domáci zvíťazili nad vypadávajúcou Dubovou najtesnejším rozdielom.
Ján Ferula„ tréner V. Krtíša: „Chlapci sa musia do budúceho zápasu v Kalinove zmobilizovať, kde súboj o záchranu pokračuje a verím, že výkon mužstva bude ucelenejší a dosiahneme priaznivejší výsledok.“
V. Krtíš: Holub – Horn J., Pavlov, Červoč (46. Šiket), Krnáč – Horn K., Chromek, Havrila J., Ďurčok (73. Havrila N.) – Koreň, Lahký

Hrochoť – Kalinovo – zápas sa nehral pre nespôsobilý terén. Stretnutie sa pravdepodobne odohrá v stredu, 16. júna.

Králiky – Poltár – zápas sa nehral pre nespôsobilý terén.

Tisovec - B. Bystrica „B“ 1:1.

1.Tomášovce 28 23 3 2 81:14 72
2.Dukla BB B 28 21 4 3 88:20 67
3.Tornaľa 27 17 3 7 51:28 54
4.Selce 28 14 3 11 54:52 45
5.Brusno 27 14 3 10 48:48 45
6.D. Strehová 27 12 8 7 44:31 44
7.Králiky 27 11 5 11 49:46 38