Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - JUH

Poltár zachránený, Fiľakovo jednou nohou už dole

29. kolo

Žiar „B“ – Fiľakovo 2:2 (0:0) Hric 2 – Tóth R., Líška R. ŽK: Lalo, Urgela – Líška R., Tóth, divákov: 50 , rozhodca: Fábry
Hostia zavítali k rezerve Žiaru, ktorá je už istým zostupujúcim, ale Damoklov meč zostupu visí aj nad hosťami, takže FTC muselo naplno bodovať, aby si udržalo príslušnosť vo IV. lige. Prvú vážnejšiu šancu mali už v 5. min, keď domáci brankár ostal za svojou šestnástkou a Líška R. netrafil odkrytú prázdnu bránu. O päť minút to bol opäť Líška R., ktorý vysoko prestrelil. V 18. min. putovala lopta po osi Bari – Nagy – Tóth a posledne menovaného strela iba tesne minula Mišíkovu bránu. Potom sa nádherne uvoľnil po ľavej strane Nagy A., zacentroval, ale Líška R. hlavou zblízka znovu netrafil odkrytú časť brány. V 26. min sa prebrali aj domáci, keď sa Hriň prebojoval po pravej strane, svojou prihrávkou našiel Truska,, ktorý pohotovo zareagoval, ale našťastie trafil vedľa Bahledovej brány. Prakticky z protiútoku našiel Líška R. našiel voľného Végha, ale útočník hostí zblízka ponúknutú šancu zahodil. Množstvo nepremenených šancí zo strany hostí sa mohlo vypomstiť v 44. min, keď bol pred Bahledovou bránou obrovský závar, ale FTC sa so šťastím ubránilo a do šatne sa odchádzalo s deľbou bodov.
Úvod druhého dejstva priniesol obrovskú šancu hostí, keď Adamec trafil iba vybiehajúceho domáceho gólmana. Hostia sa konečne dočkali v 55. min, keď Líška R. svojou prihrávkou našiel voľného Tótha R., ktorý nedal Mišíkovi šancu a otvoril skóre na 0:1. Technickí domáci sa nevzdávali a šanca sa im naskytla v 60. min, keď Antal hlavičkoval iba do Bahledovej náruče. O 5 minút mal Antal znovu šancu na vyrovnanie, ale opäť prestrelil. Hostia sa triasli od nervozity v 67. min, keď Végh našiel voľného Líšku R., ktorý hlavou zvýšil na 0:2. Radosť hostí netrvala dlho. O minútu neskôr domáci Hriň hlavou znížil na 1:2. Hostia naopak mohli zvýšiť vedenie v 75. min, keď Tóth R. hlavou predĺžil na Nagya A., ktorý už prekonal domáceho gólmana, ale obetavý domáci obranca loptu smerujúcu do siete vykopol. Po rozohratí rohového kopu Nagy A. oblúčikom tesne minul bránu domácich. Nedal – dostaneš sa potvrdilo v 82. min, keď hostia faulovali v pokutovom území prenikajúceho domáceho útočníka a nariadený pokutový kop síce na dvakrát, ale vyrovnal Hric 2:2. Hostia mohli trhnúť svoje víťazstvo na svoju stranu v 85. min, keď Nagy A. nebojácne vnikol do 16-stky, nezištne prihral Véghovi, ale ten nedokázal ani na dvakrát dopraviť loptu do siete. Tak sa zrodila v celku zaslúžená deľba bodov a konečné rozuzlenie pre hostí zostáva na posledných dvoch zápasoch.
Ľubomír Šimkovič, tréner hostí: „Z osobných dôvodov sa nebudem k zápasu vyjadrovať.“
Fiľakovo: Bahleda – Bari, Baroník, Šimkovič, Adamec – Nagy, Magyar A., Segeč (72. Magyar L.), Végh Z. – Líška R., Tóth R.

Poltár – Hrochoť 2:1 (0:1) Beňa, Stanko - ŽK: Radič, Stanko, Kelemen, divákov: 550, rozhodca: Hlava
Poltár už v druhej minúte prehrával 0:1. Tento moment domácich zaskočil, ktorý sa celý prvý polčas trápili a nedostali sa ani raz do šance. Ani po zmene strán domáci hrali dlho v kŕči. Až po rošáde v zostave Sklotatranu, keď Beňa si vymenil post, domáci zapli na vyššie obrátky. Najprv Fusek a následne Marcinek po prvýkrát vážnejšie ohrozili brankára hostí. 20 minút pred koncom napriahol aktívny Beňa a na veľkú radosť domácich divákov vyrovnal na 1:1. O desať minút na to unikajúceho Meszároša obrana zastavila len za cenu faulu. Na biely bod si loptu postavil Stanko, ktorý sa nemýlil a potvrdil tak záchranu Poltárčanov v 4. lige.
Kéry: „Po veľmi zlom prvom polčase sme sa druhý polčas snažili hrať našu hru, čo vyústilo dvomi gólmi. Týmto pádom sme určite zachránili a splnili cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou, za čo všetkým ďakujem.“
Poltár: Vrábeľ – Radič, Rendek, Kurčík, Nociar – Kelemen, Meszároš, Beňa, Holas (67. Fusek) – Marcinek, Stanko

Kalinovo – V. Krtíš 1:0 (1:0) DeFreitas, ŽK: Végh – Chromek, Pavlov, divákov: 100 , rozhodca: Majer
V existenčnom zápase zvládli domáci svoju úlohu na jednotku. Od úvodných minút boli pohyblivejší, agresívnejších a zatlačili hostí do hlbokej defenzívy. O svojom víťazstve mohol rozhodnúť Ďuriško už v prvom polčase. Svoj „koncert“ nepremenených šancí začal v 9. min, keď po Tomašovičovom mäkkom centri prehlavičkoval bránu z pár krokov. V 10. min domáci rozohrávali priamy kop DeFreitasom a po odrazenej lopte mohol znova z blízka skórovať Ďuriško, ale jeho strelu brankár nohou vyrazil na roh. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mali domáci v 15. min, keď po centri Štefánika znova Ďuriško loptu len jemne tečoval a tá skončila tesne vedľa brány. Ďuriško mohol v 19. min potešiť divákov po prihrávke Štefánika, keď obišiel dvoch hráčov, ale z veľkého uhla v päťke ani nevystrelil, ani neprihral, ale preloboval bránu. Zaslúženého gólu sa domáci dočkali až v 44. min, keď „zamkli“ hostí do 16-stky a po viacnásobnej výmene lopty vystrelil DeFreitas, ktorého tečovaná strela skončila v hornom rohu brány, 1:0. Prvý polčas zakončili domáci ďalokonosnou bombou Štefánika, ktorá skončila tesne vedľa brány.
V druhom polčase sa viac bojovalo, ako hralo a pribudli osobné súboje, ale aj fauly, hlavne zo strany hostí. Ani jedno z mužstiev si už nevypracovalo vyložené šance a zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich.
Kalinovo: Kulich – Segeč, Melicher, Filipiak, Tomašovič – Štefánik, Čipčala, Végh, DeFreitas – Ďuriško, Lőrinčík (64. Končoš)

D. Strehová – Tomášovce 1:3 (0:1) Szabó – Doležel, Lupták 2 ŽK: Jágerský, Chromek - Ilko, divákov: 350 , rozhodca: Náther
Futbalisti Prameňa na začiatku stretnutia pogratulovali hosťujúcim futbalistom k postupu do 3. ligy kvetmi a potom sa začal hrať rýchly, kombinačný futbal, ktorý sa musel prítomným divákom páčiť. V úvodnej desaťminútovke riešil domáci brankár strelecké pokusy Motošku. V 23. min po centri Paľagu dal hlavou gól Dožežel. V 34. min po centri Szaba narobil Brna problém hlavou Skopalovi. V 51. min Chromek zahral roh a Novák poslal hlavou loptu do brvna. V 60. min podbehol Ivičič prihrávku Paľagu na Luptáka a ten sa ocitol sám pred brankárom Makovníkom a s prehľadom strelil druhý gól stretnutia, 0:2. V 62. min po taktickej chybe obrany domácich Rapi našiel úplne voľného Luptáka pred bránou, ktorý sa opäť pohral s brankárom a s prehľadom zvýšil na 0:3. V 66. min zahrával ďalší roh Ivičič a tento krát ho Šár opäť poslal do brvna. V 69. min Szabó vystrelil po zemi na brankára Skopala, ktorý loptu neudržal a pri dorážaní bol podrazený Ilkom a nariadený pokutový kop s istotou Szabó premenil, 1:3. V 86. chytil Makovník priamy kop Čániho.
V nedeľu cestujeme do Brusna.
D. Strehová: Makovník – Karasy, Ivičič, Novák, Báťka – Tóth (68. Šesták), Merčiak, Chromek, Šár (83. Tancík) – Brna (40. Jágerský), Szabó
Tomášovce: Skopal – Ľalík, Motoška, Drugda (Haban), Čáni, Lupták, Kamenský (Randlísek), Doležel, Rapi, Paľaga,

16. Dubová 27 1 0 26 10:99 3
Dubovej odpočítajú po skončení súťaže tri body.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?