Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Mýtna potvrdila postup do V. ligy už v stredu

I. tr, dohr.1.kola - streda
14. kolo

Biskupice – Utekáč 5:0 (0:0), Farkaš 4, Kalocsai, divákov: 50, rozhodca: P. Budáč.
Po vyrovnanom prvom polčase sa domáci po zmene strán presadili peknými piatimi gólmi a strelecky sa presadil najmä Kalocsai. Domácim chýbal kapitán „Futre“, ale aj hostia prišli v oslabenej zostave a tak výsledok je spravodlivý.

SkryťVypnúť reklamu

Vidiná – Zlatno 4:0, P. Šupina 2, Kocúr z 11 m, Sýkora, divákov: 30, rozhodca: Urbančok.
Domáci boli počas celého stretnutia aktívnejší a efektívnejší, čím dosiahli ďalšie vysoké víťazstvo.

Breznička – Halič 0:1 (0:0), Gáfrik, ŽK: Kudlák, divákov: 40, rozhodca: Jánošík st.
V slnečnom avšak veternom počasí sa hral v prvom polčase slabý futbal a hŕstka divákov sa nudila. Až v závere štyridsaťpäťminútovky sa odrazená lopta dostala k Budáčovi, ktorý z 10-tich metrov vyskúšal pozornosť Mikuša v bráne hostí. Po zmene strán v 50. min. Štefánik vysunul Gáfrika, ktorý zbehol po ľavom krídle a krížnou strelou otvoril skóre. O dve minúty mohli domáci po chybe v obrane hostí vyrovnať ale Budáč zoči - voči Mikušovi mieril vedľa ľavej tyče. Neskôr Kudlákovu strelu zo 16-tky vyrazil gólman hostí a na opačnej strane mohol definitívne rozhodnúť Hámorník, mieril však do pravej tyče.

Podrečany – Hr. Zalužany 3:1 (2:0), Jozefík, Galčík, Kékety – Danko, ŽK: Bódik, Oláh, Jozefík – Markotán, Hrivnák, Vargic, Bolha, ČK: Vrbiniak, divákov: 40, rozhodca: Vojtek.
Domáci nastúpili oslabení o viacerých hráčov základnej zostavy, ale podali bojovný výkon. Ešte do polčasu získali gólmi Jozefíka s Galčíkom dôležitý náskok. Od 40-tej minúty hrali Podrečany oslabené o vylúčeného Vrbiniaka. Hostia prevzali réžiu stretnutia do svojich rúk a vytrvalo útočili. Domáci obetavo bránili a v dramatickom závere už v nadstavenom čase poistil ich víťazstvo Kékety.

Ostatné výsledky:
P. Dravce – Lovinobaňa 1:5. Lipovany – Málinec 1:2 (0:1). Mýtna – Podkriváň 4:1.

I. trieda
26. kolo

Biskupice – Hr. Zalužany 4:1 (1:1), Bakša za hostí, ŽK: Vargic, divákov: 45, rozhodca: Laho.
V priemernom zápase boli domáci cieľavedomejší a zaslúžene si pripísali tri body. Hralo sa viac menej v priateľskom duchu a po prietrži mračien.

Podkriváň – Podrečany 2:0 (0:0), Novosad 2, ŽK: Mišík, Kékety, ČK: Mišík po 2 ŽK, divákov: 45, rozhodca: Kyzek.
Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom polčase v 75. min. zahrával priamy kop Novosad a lopta sa od žrde odrazila do siete. Hostia začali potom hrať aktívnejšie, no po hrubej chybe brankára v 80. min. poistil víťazstvo domácim Novosad, keď brankárovi vypadla lopta. Po vylúčení Mišíka už hostia rezignovali a stretnutie sa už iba dohrávalo.

Málinec – Mýtna 1:2 (1:1), 5. ŽK: Urda, Oláh, ČK: Urda, divákov: 110, rozhodca: Melicher.
V Málinci sa hralo úplne vyrovnané stretnutie a somáci sa ujali vedenia už v piatej minúte. Na center P. Juríčeka najvyššie vyskočil Melich a hlavou skóroval. Hosťom sa podarilo vyrovnať o dvadsať minút Sopócim a šťastena sa ku nim priklonila päť minút pred koncom, kedy dosiahol víťazný gól Iždinský. V stretnutí nevyhral lepší, ale šťastnejší.

Lovinobaňa – Lipovany 4:0 (1:0), Kocúr, Bota, Hulej, Šróba, divákov: 60, rozhodca: Budinec.
Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Hostia obdržali tri góly v poslednej päťminútovke.

Halič – P. Dravce 6:1 (2:0), P. Žigo 2, Zvara 2, Náton, Gáfrik – Grekčo, divákov: 67, rozhodoval: Laho.
Domáci sa do hostí pustili bez rešpektu, ale prvý gól padol až v 34. min., kedy únik P. Žigu zakončil Náton. Štyri minúty pred prestávkou si to obaja hráči vymenili a P. Žigo domácich pred prestávkou ukľudnil. V druhom polčase si Haličania vytvorili množstvo gólových šancí. Ďalšie góly vsietili opäť P. Žigo, Gáfrik a dva dal Zvara. Za hostí sa podarilo dosiahnuť čestný úspech strelou z 20-tich metrov Grekčovi. Halič zahodila štyri samostatné úniky a domáci nastrelili ešte dvakrát tyč.

Zlatno – Breznička 0:5 (0:1), M. Budáč 3, Karásek, Melicher, divákov: 25, rozhodca: Vojtek.
Vo vyrovnanom prvom polčase sa podarilo skórovať hosťujúcemu Karásekovi. Po zmene strán dosiahol čistý hetrik M. Budáč a po kondičnom a hernom prečíslení spečatil vysoké víťazstvo Brezničky Melicher. Dorast: Breznička – Halič 3:0 kont.

Utekáč – Vidiná 3:0 (1:0), Nemčok, Dekanovský, P. Šuniar, divákov: 70, rozhodca: Kolenkáš.
Prvý polčas sa odohrával medzi 16-tkami bez vzruchu pred oboma bránami. Až v 40. min. zahrali domáci biliardovú akciu, na konci ktorej bol Nemčok a otvoril skóre. V 48. min. vystrelil z 20-tich metrov Dekanovský a po odskoku skončila lopta za chrbátom prekvapeného brankára hostí.. V 70. min. ideálne vysunul J. Karkus P. Šuniara a ten zvýšil na 3:0. Hostia sa snažili aspoň o čestný gól, no Sýkorova hlavička v 75. min. skončila na brvne. V poslednej minúte po peknej kombinačnej akcii opäť Sýkora trafil pravú tyč.