Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - JUH

Čierny Peter ostal v rukách Kalinova

29. kolo

Tisovec - D. Strehová 1:1 (1:0), Sesták - Hurák, ŽK: Chromek, Novák, Karasy - Slašťan, Beňus.
V priemernom stretnutí sa obidve mužstvá od úvodu zamerali na obranu. Napriek tomu už po polhodine hry hostia po prvýkrát chybili v zadných radoch, čo využil pohotový Šesták, ktorý lobom poslal domácich do vedenia, 1:0. Po prestávke hostí správa o tom, že 4. liga ostane 14 - členná vzpružila a zvýšenou aktivitou dokázali šťastným gólom z priameho kopu pomedzi deravý domáci múr vyrovnať. V ostávajúcich minútach sa už len dohrávalo a tak sa mužstvá rozišli po nemasnom neslanom výkone zaslúžene zmierlivo.
D. Strehová: Makovník - Novák, Merčiak, Brna, Jágerský (63. Tancík), Karasy - Szabó, Chromek, Šár, Ivičič, Šesták (74. Spevák).

Králiky - Poltár 5:1 (3:1), za hostí Mesároš
Poltárčania v okyptenej zostave vyrukovali na súpera ofenzívne a už v 2. min. sa po presnom centri Halaja a následnej hlavičke Mesároša ujali vedenia, 0:1. Zaskočení domáci sa dlho nevedeli spamätať, čo však nedokázali z dobrých pozícii ani Beňa, Holas a Fusek využiť. Naopak domáci uštedrili Poltárčanom z efektívnosti poriadnu facku za ucho, keď potrestali vôbec prvé zaváhanie obrany hostí, 1:1. Aj v ostávajúcich minútach diktovali tempo prekvapujúco pri chuti hrajúci Sklotatrančania, ale v obranných radoch nemali svoj deň, čo pretavili vysoko efektívne Králiky do ďalších dvoch gólov. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Poltárčania sympaticky hrali naďalej otvorený futbal, no vpredu vyhoreli a naopak skúsenejší domáci trestali tak ako v prvom polčase fatálne chyby zadákov Poltára, ktorý svojim výkonom síce zanechal dobrý dojem, no ako sa hovorí futbalová krása ešte výsledky nerobí.
Miroslav Kéry (tréner Poltára): Chlapci odohrali jeden z najlepších výkonov pod mojím vedením vôbec, ale doplatili sme na školácke chyby v obrane. Škoda, že nemohli dnes nastúpiť štyria stabilní hráči zo základu Marcinek, Stanko, Kelement a Turic, výsledok by bol určite iný.
Poltár: Vrábel - Radič, Rendek, Kurčík, Ivanič - Halaj (68. Vargic), Fusek, Mesároš, Holas - Oláh (46. Totík), Beňa

Hrochoť - Kalinovo 4:1 (3:1)
Kalinovo: Kulich - Končoš, Melicher, Čipčala, Tomašovič - De Freitas, Štefánik, Kratochvíľ Fungáč - Ďuriško, Lorenčík

Fiľakovo - Brusno 4:0 (0:0), Nagy 2, Végh 2, ŽK: Bari (Fiľakovo), rozhodoval, Locsos, diváci: 50
Domáci nastúpili na svoj existenčný zápas s odhodlaním naplno zabodovaťa a zabezepečiť si nádej príslušnosti v štvrtej lige, že to myslia vážne potvrdili už v 4. min., keď Šinkovič zahrával priamy voľný kop, brankár vyrazil loptu pred Adamca, ktorý ju prudko vrátil späť, ale trafil, iba ľavú tyč Mokrošovej brány. Potom spálil v 10. min. tutovku R. Líška, keď zoči voči trafil iba do brankára. Vzápätí sa predviedol Végh, ktorý však taktiež v 100 percentnej šanci nedal. Hostia, ktorým už prakticky o nič nešlo, hrali uvolnene a pohrozili v 20. min., keď Bahleda musel vyboxovať nebezpečný center na roh. Následne sa prudká strela útočníka hostí odrazila od brvna a Bahleda mal plné ruky práce. Domáci sa v týchto minútach doslova trápili, nevychádzalo im prakticky nič a to bola voda na mlyn pre hostí, keď v 39. min. nebezpečne vystrelil Garaj a Bahleda zachraňoval v poslednej chvíli končekami prstov na roh. Lepší začiatok si domáci nemohli želať, keď hneď v 46. po Bariho priamom kope domáci ťahúň Nagy, nezadržateľne hlavou otvoril skóre, 1:0. Pochopiteľne tento moment domácich postavil na nohy a v 55. min. sa znovu radovali, keď po Véghovej časovanej prihrávke, Nagy zoči voči opäť nedal Mokrošovi šancu, 2:0. O minútu si títo dva rolu vymenili a tentoraz sa do streleckej listiny zapísal Végh, 3:0. Zaskočení hostia sa iba nešťastne prizerali na kombinačné akcie domácich a konečne si prišiel na svoje aj divák. To avšak nebolo z domácej strany všetko. Tri minúty pred koncom našiel z priameho kopu v pokutovom území volného Végha, ktorý hlavou uzavrel gólostroj domácich na konečných 4:0.
Ľubomír Šimkovič (tréner FTC): Z nášho postavania v tabuľke som očakával nervózne stretnutie, čo sa v prvom polčase aj prejavilo, keď nám viazla kombinácia a nedokázali sme premeniť dve tri gólové príležitosti. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, dali sme v priebehu 15 minút tri góly, naša hra sa upokojila a v ďalšom priebehu sme držali súpera na dištanc. Fiľakovo: Bahleda - Bari, Baroník (75. Ferencz), Šimkovič, Magyar (54. Fungáč) - Nagy, Adamec (46. M. Líška), Segeč, Végh - Vršanský, R. Líška

30. kolo

Tisovec – Kalinovo 1:0 (1:0) Petrok, divákov: 100 rozhodoval: Horák
Prvý polčas sa hral v jasnej réžii domácich. Tisovčania vyťažili s minima maximum, keď na víťazstvo im stačilo premeniť jednu šancu Petrokom v 20. min. Naproti tomu hostia nedokázali využiť ani 100% šance Tomašovičom a v 75. min. Končošom, ktorý po centri Tomašoviča zluftoval pred prázdnou bránou. Druhý polčas jasne prevzali iniciatívu hostia, bohužiaľ ponúknuté šance nedokázali využiť.
Baník Kalinovo: Kulich – Segeč, Filipiak (70. Végh), Melicher, Tomašovič – Kratochvíl (46. Končšoš), Štefánik, Čipčala, DeFreitas (60. Strapko), Lőrinčík, Ďuriško

V. Kríš - Poltár 4:0 (1:0) Havrila N., Horn K., Chromek, Ďurčok, ŽK: K. Horn – Halaj, Marek, Kurčík, divákov:300, rozhodoval: Debnár
V priemernom stretnutí, v ktorom síce padli až štyri góly, no divácke oko nad predvedeným výkonom obidvoch tímov muselo zaplakať. Domáci mali loptu častejšie na svojich kopačkách, avšak k zakončeniu sa dostávali len sporadicky. Napriek tomu sa ešte do prestávky podarilo Havrilovi otvoriť skóre. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, ale góly strieľali už len domáci futbalisti.
Poltár: Vrábeľ – Nociar, Rendek, Kurčík, Ivanič – Kelement, Turic (15. Halaj), Meszároš, Holas (46. J. Fusek) – Stanko, Beňa

Brusno - D. Strehová 3:1 (0:0), 51. Spída, 59. Haviar, 89. Kršačok - 90. Szabó, ŽK: Melicher, diváci: 220, rozhodoval: Ihring.
Futbalisti Prameňa cestovali za svojim súperom v poslednom zápase v nekompletnej zostave bez Oravca, Zúbeka, Chromeka, Brnu, Šestáka, atď. V zápase o 5. miesto tabuľky bez uvedených hráčov sa veľa nádejí nedávalo na prípadný úspech. Dôležité minúty. V 8. min Szabó pekne uvoľnil v pokutovom území dorastenca Matušku, ktorý zakončil do vybiehajúceho brankára. V 29. min po strele Vaníka skončila lopta na brvne Strehovskej brány. V 31. min po strele Kršačoka zvonila tyč hosťujúcej brány. V 34. min videli domáci diváci strelu Matušku z uhla, ktorú brankár domácich bez problémov kryl. V 35. min vyrazil brankár domácich tvrdú strelu Szaba po rýchlom brejku dvojice Tóth - Szabo. Prvý polčas skončil zaslúžene bezgólovou remízou. V 51. min slabá strela Spídu z 35-ich metrov prekĺzla brankárovi Makovníkovi popod telo a bolo 1:0. V 54. min strelu Szaba vyrazil brankár Brusna na roh. V 59. min po centri Vaníka dal hlavou gól do prázdnej brány Haviar, 2:0. V 60. min chytil brankár domácich tvrdú strelu Jágerského. V 73. min strelu Šára z uhla vyrazil brankár domácich na roh. V 89. min po centri Vaníka dal opäť do prázdnej brány gól hlavou Kršačok, 3:0. V 90. min po individuálnej akcii Szaboa prudkou strelou prestrelil domáceho brankára a skorigoval výsledok na konečných 3:1.
Futbalisti Prameňa majú teraz dovolenku a do začiatku súťaže absolvujú 4 turnaje: 4. júla v Malých Zlievciach, 11. júla v Dolnej Strehovej, 18. júla v Dudinciach a 25. júla v Hrochoti.
D. Strehová: Makovník - Karazy, Ivičič, Novák, Báťka - Jágerský, Šár, Merčiak, Tóth (80. Tancik)- Szabó, Matuška (40. Jakubec P.).
Dorast: Nenince - D. Strehová 3:3 (1:2), góly: - Spevák A., Kminiak J., Sokol.

Tomášovce – B. Bystrica „B“ 3:1 (0:1), Motoška, Rapi, Doležal – Tužinský, ŽK: Motoška, Ilko, Drugda, Rapi, divákov: 200, rozhodca: Kubáni.
Hráčom Tomášoviec odovzdal pred výkopom prezident klubu Ján Barkáč upomienkové darčeky pre víťazov súťaže. V 9. min. zahrával Paľaga priamy kop, ale jeho strela skončila na pravej tyči. O tri minúty unikol obrane hostí Rapi, ale mieril vedľa pravej tyče. V 24. min. volej Kamenského kryl brankár hostí. O desať minút neskôr sa hostia ujali vedenia gólom Tužinského, keď asistent rozhodcu pustil trojmetrový ofsajd. Osem minút pred prestávkou nepremenil Rapi čistú gólovú šancu. Domáci v tejto časti hry hrali exhibične, čo sa im vypomstilo. Už dve minúty po zmene strán si na priamy kop Drugdu nabehol Motoška a hlavou vyrovnal. Neprešlo ani 60 sekúnd a Slovan už vyhrával. Po pravej strane unikol Ľupták a Rapi po jeho prihrávke skóroval. V 70. min. vysunul Ilko dlhým pasom Doležala. Ten obohral dvoch obrancov, tiež brankára a s prehľadom dosiahol tretí gól v stretnutí a svoj 21. v sezóne, čím sa stal aj najlepším strelcom IV. ligy. Osem minút pred koncom nepremenili hostia pokutový kop, pretože lopta mieril do tyče. V 87. min. unikol Lupták, našiel Rapiho, ale ten netrafil prázdnu bránu. Takmer celé stretnutie mali Tomášovce výraznú prevahu a zaslúžene porazili svojho najväčšieho súpera v súťaži.
Slovan: Skopal – Ľalík (74. Haferník), Motoška, Ilko, Strmeň, Ľupták, Drugda, Kamenský (77. Randlísek), Paľaga, Doležal (88. Haban), Rapi.

Fiľakovo – Hliník n/Hr. 2:2 (2:0)

Ostatné výsledky:
Hrochoť – Tornaľa 4:1, Králiky – Žiar „B“ 1:1.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

VÍKENDOVÝ SERIÁL: V Ľuboreči prežila detstvo a mladosť Elena Maróthy-Šoltésová

Šoltésová bola prozaičkou, redaktorkou a bola aj predsedníčkou spolku slovenských žien Živena.

Na snímke  bývalá fara v obci Ľuboreč v Lučeneckom okrese, postavená na mieste staršej farskej budovy, v ktorej vyrastala Elena Maróthy-Šoltésová.