Štvrtok, 27. január, 2022 | Meniny má Bohuš

Do rady Únie malého futbalu pritiekla nová krv

Okrem voľby nového predsedu Mestskej ligy v Lučenci sa konali i voľby do rady ÚMF.

Na 10 voľných kresiel sa hlásilo takmer 30 adeptov, ktorých nominovali jednotlivé kluby mestskej ligy. Prítomní vedúci mužstiev dali svoju dôveru novej krvi. Z vlaňajšej starej rady ostala totiž len polovica. My len dúfajme, že noví ľudia, ktorí získali dôveru od klubov, prinesú len a len pozitívne zmeny.

Tu je zoznam 10 členov rady ÚMF Lučenec: Marcel Kubinec (Partner Slovakia - Royal Wolfs), Vojtech Rubint (ExM Novotherm), Zoltán Csaba st. (Quercus?), Zoltán Csaba ml. (Hamburger), Peter Csaba (Friends), Jaroslav Bystriansky (Ekostavba), Karol Petrus (Manager Studio), Jaroslav Rutkaj (Gunners), Ján Daniš (TNT), Milan Lempochner (PG Devills).

Skryť Vypnúť reklamu

Friends sa držali svojho hesla - „priatelia nadovšetko“
Najslušnejším mužstvom mestskej ligy sa stalo mužstvo Friends. To síce skončilo v druhej lige suverénne na poslednom mieste, no to ich, čuduj sa svete, akosi vôbec netrápilo. Svoj cieľ totiž podľa ich názoru splnili do bodky. „Nehľadíme na výsledky. Našou prioritou je hrať futbal pre potešenie a pre divákov. Tohto sa budeme držať vždy a za každých okolností,“ vysvetľoval vedúci mužstva „dobrých chlapcov“ Peter Csaba.

Lavrík svojim synom kupuje super „strelky“
Otec bratov Lavríkovcov zrejme výhradne kupuje synom len strelecké kopačky. Uznajte, jeho výber je naozaj skvostný. Bratia Erik a Ján Lavríkovci totiž nastrieľali spolu 82 gólov! Obidvaja sa stali držiteľmi koruny kráľa strelcov. Erik zaťažil konto prvoligových brankárov 52 gólmi a Ján treťoligových gólmanov prekonal 30-krát. Ján pred svojim bratom džentlmensky zložil poklonu, no ako nám prezradil, v nasledujúcej sezóne mu to už nedaruje. „Máme mladé mužstvo, ktoré zbiera skúsenosti, ale o rok budeme skúsenejší a verím, že i na mojej streleckej potencii sa to prejaví. Erik sa má na čo tešiť,“ vyzýval Ján už teraz do súboja svojho brata. Erik pripúšťa, že o rok to bude mať v bratskom súboji ťažšie, keďže jeho prioritou je veľký futbal, kde mu povinnosti nedovoľujú odohrať všetky ligové zápasy. „No ľahké to mať určite nebude,“ odkázal Erik svojmu bratovi. Ten spolu so svojim otcom zmenia v nasledujúcej sezóne farby dresov - z rozpadajúceho sa Joka majú údajne namierené do Quercusu. Čo tak trojica Lavríkovcov v jednom mužstve? To by bola kanonáda, páni! „Nie, nie, to nehrozí. To by sme sa asi navzájom na ihrisku zožrali,“ dodal Ján, ktorý bude aj na jar obliekať dres už prvoligového Hamburgeru LC. Nuž, máme sa na čo tešiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Smutný koniec finalistov pohára
Súboj dvoch finalistov pohára ÚMF mal veľmi zaujímavú príchuť. 1. LC Joko i USD Western vedeli, že vo finále majú poslednú príležitosť získať trofej. Obidva kluby totiž už dlhšiu dobu vedeli, že zaniknú, čo sa nakoniec aj stalo, takže v nasledujúcej sezóne ich už neuvidíme. Nakoniec slávnostnejšie históriu svojho klubu dopísali Westerňáci, ktorí obhájili vlaňajší triumf. Starí kozáci z 1. LC Joko sa však hanbiť za svoj výkon nemusia a aj oni priznali, že na viac jednoducho nemali. „Hrali sme v okyptenej zostave kvôli chorobe viacerých našich hráčov, ale to ma až tak netrápi. Skôr je na zamyslenie, prečo ostatné mužstvá, ktorých káder tvoria mladší hráči, nás nedokázali zastaviť,“ zamyslel sa zadák 1. LC Joko Zoltán Csaba. Jeho slová potvrdzuje aj finálový vekový priemer, resp. pomer Western - 1. LC Joko: 22,3 - 42,2 rokov. Treba však povedať, že ani Westerňáci vždy k najmladším nepatrili. Veď takmer celú časť sezóny si odkrútili taktiež už nie najmladší Ivan Závracký, Jozef Sabolík a dokonca v samotnom závere sme zaregistrovali medzi žrďami Jozefa Mlynarčíka, alias Kapustu. „Neraz nemal kto hrať. Museli sme preto nastúpiť aj my, starší,“ vysvetľoval Jozef Sabolík, Nečudo, že Westerňáci už počas sezóny kvôli nedostatku hráčov uvažovali o predčasnom konci. Veď niekoľkokrát sme na vlastné oči videli, ako sa Ivan Závracký iba v poltopánkach postavil do brány. Nakoniec sa im však oplatilo vydržať a opäť doslova ovládli Mestskú ligu v Lučenci, keď okrem spomínaného Superpohára získali aj titul a stali sa najúspešnejším mužstvom. Naposledy! Od novej sezóny bude Western vystupovať pod hlavičkou Collinsu.

Skryť Vypnúť reklamu

Hamburger lámal historické rekordy
„Čo si to tí mladí fagani dovoľujú! Vycvičte ich niekto konečne,“ zaznelo z tribún niekoľkokrát počas sezóny, najmä počas pohárových stretnutí, v ktorých líder tretej ligy valcoval jedného súpera za druhým. Až vo štvrťfinále narazila kosa na kameň a mladíci z Hamburgeru vyhoreli proti harcovníkom z 1. LC Joka. Napriek tomu Hamburger svojimi pohárovými výsledkami prepisoval históriu. Do štvrťfinále sa dostal zatiaľ ako jediný treťoligista v celej histórii Mestskej ligy v Lučenci. Mužstvo Hamburgeru však určite ešte posledné slovo nepovedalo. V nasledujúcej sezóne bude totiž hrať najvyššiu súťaž po tom, ako prevzal štafetu po rozpadávajúcom sa 1. LC Joko.

M. Šulek: Nespratníkov nechceme
Marián Šulek prežil dve dvojročné volebné obdobia. A úradovať v kresle predsedu mestskej ligy bude aj nasledujúce dva roky. Počas jeho „vládnutia“ patrí Mestská liga v Lučenci aj naďalej medzi najväčšie ligy na Slovensku. Napriek tomu aj on veľmi dobre vie, kde malý futbal v Lučenci stále ešte tlačí topánka.
- Počas vášho pôsobenia v kresle predsedu si mestská liga naďalej udržiava vysoký kredit, no v poslednom roku ňou poriadne otriasol exekučný príkaz, po ktorom sa na príkaz exekútora zablokovali bankové účty mestskej ligy. Je už tento problém vyriešený?
- Tento problém budeme musieť riešiť súdnou cestou a verím, keďže pravda podľa obchodných zákonov je jednoznačne na našej strane, že ho aj vyriešime. Okrem toho bude mojou prioritou v budúcom volebnom období, ako som už niekoľkokrát spomínal, dostavba tribúny pri gymnáziu.
- Čoraz viac sa ozývajú hlasy, aby opäť vznikla mestská liga žiakov. Čo stojí v ceste jej opätovnému zrodu, veď by tým prirodzene vznikala nová garnitúra hráčov pre ligu dospelých?
- Bohužiaľ, všetko stojí na peniazoch. Väčšina klubov nemá svojho sponzora a na štartovné sa iba skladajú. Je preto ťažké od nich pýtať ešte viac, napr. na mladých. A na mesto naliehame už dlhšiu dobu, no zatiaľ akosi na nás vôbec nemyslí, čo nás veľmi mrzí. Inak ma tí mladí trápia, veď za dobu existencie ligy žiakov v nej hralo okolo 150 chlapcov a som presvedčený, že hneď, ako by skončili v žiackych tímoch, prechádzali by plynule k seniorom.
- V posledných rokoch boli diváci okrem futbalu svedkami i pästných súbojov. Ani uplynulý rok nebol výnimkou. Je podľa vás vo vašich silách tento neduh odstrániť?
- Myslím si, že sme v tomto smere urobili krok vpred. Čísla hovoria jasne. Počet inzultácií a rôznych šarvátok klesol o polovicu. Nasadili sme totiž tvrdú latku voči nespratníkom a sľubujem, že bude ešte tvrdšia. Chceme sa čo najskôr takýchto typov hráčov úplne zbaviť.
- V novom volebnom období sa predstavia v novozvolenej rade viacerí noví ľudia. Myslíte si, že s nimi nájdete spoločnú reč?
- Trochu ma sklamalo, že sa medzi „vyvolenými“ neobjavil v minulom období jeden z najaktívnejších členov rady Pavel Šufliarsky. Napriek tomu si myslím, že tí, čo získali novú dôveru, sa nedostali do rady náhodou a určite nájdeme spoločnú reč. Na záver by som však chcel poďakovať „csabovcom“, ktorí naozaj robia pre mestskú ligu už niekoľko rokov veľa a ruky nedávajú preč ani od tej najhoršej a neraz podceňovanej manuálnej práce.

Top desiatka strelcov 1. ligy:
1. Erik Lavrík (1. LC Joko) 52, 2. Attila Fehérvári (USD Western) 48, 3. Alexander Mihályi (Športcentrum Šíd) 45, 4. Igor Baran (USD Western) 40, 5. Ján Ufrla (Quercus) 34, 6.Miroslav Kovanič (Ekostavba) 33, 7. Peter Gabľas (Imex) 30, 7. Pavel Grekčo (Imex) 30, 7. Ľubomír Višňa (1. LC Joko) 30, 8. Marcel Mlynarčík (USD Western) 29, 9. Andrej Žilka (Ekostavba) 27, 10. Štefan Rapi (IBG) 22, 10. Miroslav Halm (Quercus) 22, 10. Michal Hanzlík (Naftex LC) 22.

Top desiatka strelcov II. ligy:
1. Ján Tršo (Pedagóg) 55, 2. Peter Žigo (FCN Plast-mont) 43, 2. Dušan Rajprich (Red Wings) 43, 3. Marcel Gembický (Q) 34, 4. Norbert Adamovič (ExM Novotherm) 32, 5. Martin Lenko (Red Wings) 27, 6. Ľudovit Póni (Pedagóg) 24, 6. Jozef Tóth (Q) 24, 6. Peter Máč (Manager Studio) 24, 7. Milan Struhár (Tornádo) 22, 8. Rastislav Adamovič (ExM Novotherm) 21, 8. Miroslav Karásek (Team) 21, 8. Norbert Miklóš (Tornádo) 21, 9. Ján Imrovič ml. (ExM Novotherm) 20, 10. Tomáš Kurčík (FCN Plast-mont) 19.

Top desiatka strelcov III. ligy:
1. Ján Lavrík (Hamburger LC) 30, 1. Marek Barta (Hamburger LC 30), 2. Michal Solovyj (Hamburger LC) 27, 3. Peter Matuška (Hamburger LC) 23, 4. Ivan Slovák (Gunners) 20, 5. Július Burdilák (OFK Točnica) 19, 6. Richard Šingliar (Hornets) 17, 6. Marek Štafen (Duko) 17, 7. Marian Jackuliak (Bim) 16, 8. Zoltán Csaba (Hamburger LC) 15, 8. Andrej Petrík (Hamburger LC) 15, 8. Štefan Maťko (Gunners) 15, 9. Tibor Menyhert (F.A.C. Milan) 12, 9. Marián Gúgľava (FC Boss) 12, 9. Ladislav Luppa (Prof FC) 12, 10. Martin Dzúr (Family) 11, 10. Peter Tóth (Hornets) 11.

Najslušnejší a najtrestanejší
1. liga:
Najslušnejšie mužstvo: 1. miesto Športcentrum Šíd 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., Partner Lunaco 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B, 2. miesto USD Western 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., 3. miesto IBG 3 ŽK, 0 ČK, 3 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. miesto Elektrocentrum 9 ŽK, 3 ČK, 18 tr. B., 2. miesto Naftex LC 9 ŽK, 1 ČK, 12 tr. B., 3. miesto Imex 8 ŽK, 1 ČK, 11 tr. B.

2. liga:
Najslušnejšie mužstvo: 1. Friends 0 ŽK, 0 ČK, 0 tr. B., Star Pub 0 ŽK, 0 ČK, 0 tr. B, 2. Q, 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., 3. Tornádo 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. Manager Studio 7 ŽK, 1 ČK, 10 tr. B., 2. Red Wings 6 ŽK, 1 ČK, 9 tr. B., Pedagóg 6 ŽK, 1 ČK, 9 tr. B, 3. Partner Slovakia Royal Wolfs 4 ŽK, 1 ČK, 7 tr. B., FCN Plast-mont 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B, Tuborg 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B

3. liga:
Najslušnejšie mužstvo:1. miesto Gunners 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., BIM 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B, 2. miesto Family 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., Frof FC 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., 3. miesto Hamburger LC 3 ŽK, 0 ČK, 3 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. miesto Duko 4 ŽK, 2 ČK, 10 tr. B., 2. miesto Borussia BvB 5 ŽK, 1 ČK, 8 tr. B., 3. miesto OFK Točnica 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 2. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 3. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 8. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 10. Mecom ide na zelenú
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 3. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 4. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 8. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 9. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 10. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 8 691
 2. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 708
 3. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 597
 4. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 3 588
 5. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 371
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 2 758
 7. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 663
 8. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 2 607
 9. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať 2 489
 10. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 2 280

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Minulá Jeseň... 2021
 2. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Porozmýšľajme o tom, ako rozmýšľame
 3. Martina Hilbertová: Odborníci: Aj deti treba chrániť pred koronavírusom. Priebeh môže byť ľahký, následky vážne
 4. Rudolf Pado: Ochranársky marazmus alebo všetky víťazstvá sú dočasné a všetky prehry trvalé
 5. ADRA Slovensko: Postrehy o živote Rómov v Srbsku
 6. Katarína Mikolášová: Ostrov lásky sa kúpe v troch moriach (1. časť)
 7. Jozo Peric: Aj keď segment výletných lodí v pandémii mimoriadne utrpel, trhy mu stále veria
 8. Marián Lukáč: Blog č. 73- Asistované ukončenie života
 1. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 11 406
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 10 954
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 6 115
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 575
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 976
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 044
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 997
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 3 986
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

To čo zažil nezodpovedný šofér je naozaj neuveriteľná smola.

Policajti z Rimavskej Seči zažili takmer neuveriteľný príbeh.


3 h
Radosť Slovákov po góle do poľskej siete

O postupe Slovákov rozhodne tretí duel. Berkyho výber čaká záverečná konfrontácia v základnej skupine proti Chorvátsku.


6 h
Ilustračné foto. Župný dom v Rimavskej Sobote.

Podľa primátora tým ministerstvu hospodárstva otvorili ruky.


TASR 10 h
Zoltán Horváth (vľavo) roky žije v DSS. Je zručný, pomáha pri stavebných prácach aj pri práci s mentálne postihnutými klientmi.

Banskobystrická župa realizuje miliónové projekty.Týkajú sa aj Novohradu.


19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Kúpalisko splnilo poslednú podmienku na prevádzku bazénov s termálnou vodou.


26. jan

Na miesto boli privolaní hasiči.


19 h

Na Orave sú len dve dediny, v ktorých za minulý týždeň nezaznamenali covid. Tri dediny Bielej Oravy mali spolu o takmer tretinu viac infikovaných ako celý Dolnokubínsky okres.


25. jan

Nadnárodný reťazec plánoval otvoriť už vlani.


25. jan

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Minulá Jeseň... 2021
 2. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Porozmýšľajme o tom, ako rozmýšľame
 3. Martina Hilbertová: Odborníci: Aj deti treba chrániť pred koronavírusom. Priebeh môže byť ľahký, následky vážne
 4. Rudolf Pado: Ochranársky marazmus alebo všetky víťazstvá sú dočasné a všetky prehry trvalé
 5. ADRA Slovensko: Postrehy o živote Rómov v Srbsku
 6. Katarína Mikolášová: Ostrov lásky sa kúpe v troch moriach (1. časť)
 7. Jozo Peric: Aj keď segment výletných lodí v pandémii mimoriadne utrpel, trhy mu stále veria
 8. Marián Lukáč: Blog č. 73- Asistované ukončenie života
 1. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 11 406
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 10 954
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 6 115
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 575
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 976
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 044
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 997
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 3 986
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu