Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
MESTSKÁ LIGA LUČENEC

Do rady Únie malého futbalu pritiekla nová krv

Okrem voľby nového predsedu Mestskej ligy v Lučenci sa konali i voľby do rady ÚMF.

Na 10 voľných kresiel sa hlásilo takmer 30 adeptov, ktorých nominovali jednotlivé kluby mestskej ligy. Prítomní vedúci mužstiev dali svoju dôveru novej krvi. Z vlaňajšej starej rady ostala totiž len polovica. My len dúfajme, že noví ľudia, ktorí získali dôveru od klubov, prinesú len a len pozitívne zmeny.

Tu je zoznam 10 členov rady ÚMF Lučenec: Marcel Kubinec (Partner Slovakia - Royal Wolfs), Vojtech Rubint (ExM Novotherm), Zoltán Csaba st. (Quercus?), Zoltán Csaba ml. (Hamburger), Peter Csaba (Friends), Jaroslav Bystriansky (Ekostavba), Karol Petrus (Manager Studio), Jaroslav Rutkaj (Gunners), Ján Daniš (TNT), Milan Lempochner (PG Devills).

Skryť Vypnúť reklamu

Friends sa držali svojho hesla - „priatelia nadovšetko“
Najslušnejším mužstvom mestskej ligy sa stalo mužstvo Friends. To síce skončilo v druhej lige suverénne na poslednom mieste, no to ich, čuduj sa svete, akosi vôbec netrápilo. Svoj cieľ totiž podľa ich názoru splnili do bodky. „Nehľadíme na výsledky. Našou prioritou je hrať futbal pre potešenie a pre divákov. Tohto sa budeme držať vždy a za každých okolností,“ vysvetľoval vedúci mužstva „dobrých chlapcov“ Peter Csaba.

Lavrík svojim synom kupuje super „strelky“
Otec bratov Lavríkovcov zrejme výhradne kupuje synom len strelecké kopačky. Uznajte, jeho výber je naozaj skvostný. Bratia Erik a Ján Lavríkovci totiž nastrieľali spolu 82 gólov! Obidvaja sa stali držiteľmi koruny kráľa strelcov. Erik zaťažil konto prvoligových brankárov 52 gólmi a Ján treťoligových gólmanov prekonal 30-krát. Ján pred svojim bratom džentlmensky zložil poklonu, no ako nám prezradil, v nasledujúcej sezóne mu to už nedaruje. „Máme mladé mužstvo, ktoré zbiera skúsenosti, ale o rok budeme skúsenejší a verím, že i na mojej streleckej potencii sa to prejaví. Erik sa má na čo tešiť,“ vyzýval Ján už teraz do súboja svojho brata. Erik pripúšťa, že o rok to bude mať v bratskom súboji ťažšie, keďže jeho prioritou je veľký futbal, kde mu povinnosti nedovoľujú odohrať všetky ligové zápasy. „No ľahké to mať určite nebude,“ odkázal Erik svojmu bratovi. Ten spolu so svojim otcom zmenia v nasledujúcej sezóne farby dresov - z rozpadajúceho sa Joka majú údajne namierené do Quercusu. Čo tak trojica Lavríkovcov v jednom mužstve? To by bola kanonáda, páni! „Nie, nie, to nehrozí. To by sme sa asi navzájom na ihrisku zožrali,“ dodal Ján, ktorý bude aj na jar obliekať dres už prvoligového Hamburgeru LC. Nuž, máme sa na čo tešiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Smutný koniec finalistov pohára
Súboj dvoch finalistov pohára ÚMF mal veľmi zaujímavú príchuť. 1. LC Joko i USD Western vedeli, že vo finále majú poslednú príležitosť získať trofej. Obidva kluby totiž už dlhšiu dobu vedeli, že zaniknú, čo sa nakoniec aj stalo, takže v nasledujúcej sezóne ich už neuvidíme. Nakoniec slávnostnejšie históriu svojho klubu dopísali Westerňáci, ktorí obhájili vlaňajší triumf. Starí kozáci z 1. LC Joko sa však hanbiť za svoj výkon nemusia a aj oni priznali, že na viac jednoducho nemali. „Hrali sme v okyptenej zostave kvôli chorobe viacerých našich hráčov, ale to ma až tak netrápi. Skôr je na zamyslenie, prečo ostatné mužstvá, ktorých káder tvoria mladší hráči, nás nedokázali zastaviť,“ zamyslel sa zadák 1. LC Joko Zoltán Csaba. Jeho slová potvrdzuje aj finálový vekový priemer, resp. pomer Western - 1. LC Joko: 22,3 - 42,2 rokov. Treba však povedať, že ani Westerňáci vždy k najmladším nepatrili. Veď takmer celú časť sezóny si odkrútili taktiež už nie najmladší Ivan Závracký, Jozef Sabolík a dokonca v samotnom závere sme zaregistrovali medzi žrďami Jozefa Mlynarčíka, alias Kapustu. „Neraz nemal kto hrať. Museli sme preto nastúpiť aj my, starší,“ vysvetľoval Jozef Sabolík, Nečudo, že Westerňáci už počas sezóny kvôli nedostatku hráčov uvažovali o predčasnom konci. Veď niekoľkokrát sme na vlastné oči videli, ako sa Ivan Závracký iba v poltopánkach postavil do brány. Nakoniec sa im však oplatilo vydržať a opäť doslova ovládli Mestskú ligu v Lučenci, keď okrem spomínaného Superpohára získali aj titul a stali sa najúspešnejším mužstvom. Naposledy! Od novej sezóny bude Western vystupovať pod hlavičkou Collinsu.

Skryť Vypnúť reklamu

Hamburger lámal historické rekordy
„Čo si to tí mladí fagani dovoľujú! Vycvičte ich niekto konečne,“ zaznelo z tribún niekoľkokrát počas sezóny, najmä počas pohárových stretnutí, v ktorých líder tretej ligy valcoval jedného súpera za druhým. Až vo štvrťfinále narazila kosa na kameň a mladíci z Hamburgeru vyhoreli proti harcovníkom z 1. LC Joka. Napriek tomu Hamburger svojimi pohárovými výsledkami prepisoval históriu. Do štvrťfinále sa dostal zatiaľ ako jediný treťoligista v celej histórii Mestskej ligy v Lučenci. Mužstvo Hamburgeru však určite ešte posledné slovo nepovedalo. V nasledujúcej sezóne bude totiž hrať najvyššiu súťaž po tom, ako prevzal štafetu po rozpadávajúcom sa 1. LC Joko.

M. Šulek: Nespratníkov nechceme
Marián Šulek prežil dve dvojročné volebné obdobia. A úradovať v kresle predsedu mestskej ligy bude aj nasledujúce dva roky. Počas jeho „vládnutia“ patrí Mestská liga v Lučenci aj naďalej medzi najväčšie ligy na Slovensku. Napriek tomu aj on veľmi dobre vie, kde malý futbal v Lučenci stále ešte tlačí topánka.
- Počas vášho pôsobenia v kresle predsedu si mestská liga naďalej udržiava vysoký kredit, no v poslednom roku ňou poriadne otriasol exekučný príkaz, po ktorom sa na príkaz exekútora zablokovali bankové účty mestskej ligy. Je už tento problém vyriešený?
- Tento problém budeme musieť riešiť súdnou cestou a verím, keďže pravda podľa obchodných zákonov je jednoznačne na našej strane, že ho aj vyriešime. Okrem toho bude mojou prioritou v budúcom volebnom období, ako som už niekoľkokrát spomínal, dostavba tribúny pri gymnáziu.
- Čoraz viac sa ozývajú hlasy, aby opäť vznikla mestská liga žiakov. Čo stojí v ceste jej opätovnému zrodu, veď by tým prirodzene vznikala nová garnitúra hráčov pre ligu dospelých?
- Bohužiaľ, všetko stojí na peniazoch. Väčšina klubov nemá svojho sponzora a na štartovné sa iba skladajú. Je preto ťažké od nich pýtať ešte viac, napr. na mladých. A na mesto naliehame už dlhšiu dobu, no zatiaľ akosi na nás vôbec nemyslí, čo nás veľmi mrzí. Inak ma tí mladí trápia, veď za dobu existencie ligy žiakov v nej hralo okolo 150 chlapcov a som presvedčený, že hneď, ako by skončili v žiackych tímoch, prechádzali by plynule k seniorom.
- V posledných rokoch boli diváci okrem futbalu svedkami i pästných súbojov. Ani uplynulý rok nebol výnimkou. Je podľa vás vo vašich silách tento neduh odstrániť?
- Myslím si, že sme v tomto smere urobili krok vpred. Čísla hovoria jasne. Počet inzultácií a rôznych šarvátok klesol o polovicu. Nasadili sme totiž tvrdú latku voči nespratníkom a sľubujem, že bude ešte tvrdšia. Chceme sa čo najskôr takýchto typov hráčov úplne zbaviť.
- V novom volebnom období sa predstavia v novozvolenej rade viacerí noví ľudia. Myslíte si, že s nimi nájdete spoločnú reč?
- Trochu ma sklamalo, že sa medzi „vyvolenými“ neobjavil v minulom období jeden z najaktívnejších členov rady Pavel Šufliarsky. Napriek tomu si myslím, že tí, čo získali novú dôveru, sa nedostali do rady náhodou a určite nájdeme spoločnú reč. Na záver by som však chcel poďakovať „csabovcom“, ktorí naozaj robia pre mestskú ligu už niekoľko rokov veľa a ruky nedávajú preč ani od tej najhoršej a neraz podceňovanej manuálnej práce.

Top desiatka strelcov 1. ligy:
1. Erik Lavrík (1. LC Joko) 52, 2. Attila Fehérvári (USD Western) 48, 3. Alexander Mihályi (Športcentrum Šíd) 45, 4. Igor Baran (USD Western) 40, 5. Ján Ufrla (Quercus) 34, 6.Miroslav Kovanič (Ekostavba) 33, 7. Peter Gabľas (Imex) 30, 7. Pavel Grekčo (Imex) 30, 7. Ľubomír Višňa (1. LC Joko) 30, 8. Marcel Mlynarčík (USD Western) 29, 9. Andrej Žilka (Ekostavba) 27, 10. Štefan Rapi (IBG) 22, 10. Miroslav Halm (Quercus) 22, 10. Michal Hanzlík (Naftex LC) 22.

Top desiatka strelcov II. ligy:
1. Ján Tršo (Pedagóg) 55, 2. Peter Žigo (FCN Plast-mont) 43, 2. Dušan Rajprich (Red Wings) 43, 3. Marcel Gembický (Q) 34, 4. Norbert Adamovič (ExM Novotherm) 32, 5. Martin Lenko (Red Wings) 27, 6. Ľudovit Póni (Pedagóg) 24, 6. Jozef Tóth (Q) 24, 6. Peter Máč (Manager Studio) 24, 7. Milan Struhár (Tornádo) 22, 8. Rastislav Adamovič (ExM Novotherm) 21, 8. Miroslav Karásek (Team) 21, 8. Norbert Miklóš (Tornádo) 21, 9. Ján Imrovič ml. (ExM Novotherm) 20, 10. Tomáš Kurčík (FCN Plast-mont) 19.

Top desiatka strelcov III. ligy:
1. Ján Lavrík (Hamburger LC) 30, 1. Marek Barta (Hamburger LC 30), 2. Michal Solovyj (Hamburger LC) 27, 3. Peter Matuška (Hamburger LC) 23, 4. Ivan Slovák (Gunners) 20, 5. Július Burdilák (OFK Točnica) 19, 6. Richard Šingliar (Hornets) 17, 6. Marek Štafen (Duko) 17, 7. Marian Jackuliak (Bim) 16, 8. Zoltán Csaba (Hamburger LC) 15, 8. Andrej Petrík (Hamburger LC) 15, 8. Štefan Maťko (Gunners) 15, 9. Tibor Menyhert (F.A.C. Milan) 12, 9. Marián Gúgľava (FC Boss) 12, 9. Ladislav Luppa (Prof FC) 12, 10. Martin Dzúr (Family) 11, 10. Peter Tóth (Hornets) 11.

Najslušnejší a najtrestanejší
1. liga:
Najslušnejšie mužstvo: 1. miesto Športcentrum Šíd 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., Partner Lunaco 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B, 2. miesto USD Western 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., 3. miesto IBG 3 ŽK, 0 ČK, 3 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. miesto Elektrocentrum 9 ŽK, 3 ČK, 18 tr. B., 2. miesto Naftex LC 9 ŽK, 1 ČK, 12 tr. B., 3. miesto Imex 8 ŽK, 1 ČK, 11 tr. B.

2. liga:
Najslušnejšie mužstvo: 1. Friends 0 ŽK, 0 ČK, 0 tr. B., Star Pub 0 ŽK, 0 ČK, 0 tr. B, 2. Q, 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., 3. Tornádo 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. Manager Studio 7 ŽK, 1 ČK, 10 tr. B., 2. Red Wings 6 ŽK, 1 ČK, 9 tr. B., Pedagóg 6 ŽK, 1 ČK, 9 tr. B, 3. Partner Slovakia Royal Wolfs 4 ŽK, 1 ČK, 7 tr. B., FCN Plast-mont 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B, Tuborg 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B

3. liga:
Najslušnejšie mužstvo:1. miesto Gunners 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., BIM 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B, 2. miesto Family 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., Frof FC 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., 3. miesto Hamburger LC 3 ŽK, 0 ČK, 3 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. miesto Duko 4 ŽK, 2 ČK, 10 tr. B., 2. miesto Borussia BvB 5 ŽK, 1 ČK, 8 tr. B., 3. miesto OFK Točnica 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 872
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 981
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 629
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 431
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 687
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 583
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 273
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 224
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 196
 10. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 064
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Podvodníci si chcú prilepšiť na úkor predávajúcich, prišli s vymysleným poplatkom

Keď predávajúci zistí, že informácia o depozite je falošná, podvodník zvyčajne prestane komunikovať.

Ilustračné foto.

Covid stopol trhy, tak si otvoril vlastné, Vlado z Drahovej sa originálne vynašiel

Jediné trhy, ktoré v našej krajine fungujú nepretržite už od konca októbra, sú v Drahovej. Ide však o recesiu.

Vlado nezaprie dušu dobrodruha. Srší humorom a je skutočne pohostinný.
Nový primátor Hnúšte Roman Lebeda chce, aby sa vzdelaní a šikovní ľudia vrátili do svojho rodiska.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov

Ohrození sú zamestnanci z oblasti poštových služieb, ide o avizované prepúšťanie v Slovenskej pošte.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Prievidza sa pripravuje na skríningové testovanie

Mesto počas víkendu predbežne plánuje vytvoriť 25 odberných miest. V článku nájdete ich zoznam.

Už ste čítali?