Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
MESTSKÁ LIGA LUČENEC

Do rady Únie malého futbalu pritiekla nová krv

Okrem voľby nového predsedu Mestskej ligy v Lučenci sa konali i voľby do rady ÚMF.

Na 10 voľných kresiel sa hlásilo takmer 30 adeptov, ktorých nominovali jednotlivé kluby mestskej ligy. Prítomní vedúci mužstiev dali svoju dôveru novej krvi. Z vlaňajšej starej rady ostala totiž len polovica. My len dúfajme, že noví ľudia, ktorí získali dôveru od klubov, prinesú len a len pozitívne zmeny.

Tu je zoznam 10 členov rady ÚMF Lučenec: Marcel Kubinec (Partner Slovakia - Royal Wolfs), Vojtech Rubint (ExM Novotherm), Zoltán Csaba st. (Quercus?), Zoltán Csaba ml. (Hamburger), Peter Csaba (Friends), Jaroslav Bystriansky (Ekostavba), Karol Petrus (Manager Studio), Jaroslav Rutkaj (Gunners), Ján Daniš (TNT), Milan Lempochner (PG Devills).

Skryť Vypnúť reklamu

Friends sa držali svojho hesla - „priatelia nadovšetko“
Najslušnejším mužstvom mestskej ligy sa stalo mužstvo Friends. To síce skončilo v druhej lige suverénne na poslednom mieste, no to ich, čuduj sa svete, akosi vôbec netrápilo. Svoj cieľ totiž podľa ich názoru splnili do bodky. „Nehľadíme na výsledky. Našou prioritou je hrať futbal pre potešenie a pre divákov. Tohto sa budeme držať vždy a za každých okolností,“ vysvetľoval vedúci mužstva „dobrých chlapcov“ Peter Csaba.

Lavrík svojim synom kupuje super „strelky“
Otec bratov Lavríkovcov zrejme výhradne kupuje synom len strelecké kopačky. Uznajte, jeho výber je naozaj skvostný. Bratia Erik a Ján Lavríkovci totiž nastrieľali spolu 82 gólov! Obidvaja sa stali držiteľmi koruny kráľa strelcov. Erik zaťažil konto prvoligových brankárov 52 gólmi a Ján treťoligových gólmanov prekonal 30-krát. Ján pred svojim bratom džentlmensky zložil poklonu, no ako nám prezradil, v nasledujúcej sezóne mu to už nedaruje. „Máme mladé mužstvo, ktoré zbiera skúsenosti, ale o rok budeme skúsenejší a verím, že i na mojej streleckej potencii sa to prejaví. Erik sa má na čo tešiť,“ vyzýval Ján už teraz do súboja svojho brata. Erik pripúšťa, že o rok to bude mať v bratskom súboji ťažšie, keďže jeho prioritou je veľký futbal, kde mu povinnosti nedovoľujú odohrať všetky ligové zápasy. „No ľahké to mať určite nebude,“ odkázal Erik svojmu bratovi. Ten spolu so svojim otcom zmenia v nasledujúcej sezóne farby dresov - z rozpadajúceho sa Joka majú údajne namierené do Quercusu. Čo tak trojica Lavríkovcov v jednom mužstve? To by bola kanonáda, páni! „Nie, nie, to nehrozí. To by sme sa asi navzájom na ihrisku zožrali,“ dodal Ján, ktorý bude aj na jar obliekať dres už prvoligového Hamburgeru LC. Nuž, máme sa na čo tešiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Smutný koniec finalistov pohára
Súboj dvoch finalistov pohára ÚMF mal veľmi zaujímavú príchuť. 1. LC Joko i USD Western vedeli, že vo finále majú poslednú príležitosť získať trofej. Obidva kluby totiž už dlhšiu dobu vedeli, že zaniknú, čo sa nakoniec aj stalo, takže v nasledujúcej sezóne ich už neuvidíme. Nakoniec slávnostnejšie históriu svojho klubu dopísali Westerňáci, ktorí obhájili vlaňajší triumf. Starí kozáci z 1. LC Joko sa však hanbiť za svoj výkon nemusia a aj oni priznali, že na viac jednoducho nemali. „Hrali sme v okyptenej zostave kvôli chorobe viacerých našich hráčov, ale to ma až tak netrápi. Skôr je na zamyslenie, prečo ostatné mužstvá, ktorých káder tvoria mladší hráči, nás nedokázali zastaviť,“ zamyslel sa zadák 1. LC Joko Zoltán Csaba. Jeho slová potvrdzuje aj finálový vekový priemer, resp. pomer Western - 1. LC Joko: 22,3 - 42,2 rokov. Treba však povedať, že ani Westerňáci vždy k najmladším nepatrili. Veď takmer celú časť sezóny si odkrútili taktiež už nie najmladší Ivan Závracký, Jozef Sabolík a dokonca v samotnom závere sme zaregistrovali medzi žrďami Jozefa Mlynarčíka, alias Kapustu. „Neraz nemal kto hrať. Museli sme preto nastúpiť aj my, starší,“ vysvetľoval Jozef Sabolík, Nečudo, že Westerňáci už počas sezóny kvôli nedostatku hráčov uvažovali o predčasnom konci. Veď niekoľkokrát sme na vlastné oči videli, ako sa Ivan Závracký iba v poltopánkach postavil do brány. Nakoniec sa im však oplatilo vydržať a opäť doslova ovládli Mestskú ligu v Lučenci, keď okrem spomínaného Superpohára získali aj titul a stali sa najúspešnejším mužstvom. Naposledy! Od novej sezóny bude Western vystupovať pod hlavičkou Collinsu.

Skryť Vypnúť reklamu

Hamburger lámal historické rekordy
„Čo si to tí mladí fagani dovoľujú! Vycvičte ich niekto konečne,“ zaznelo z tribún niekoľkokrát počas sezóny, najmä počas pohárových stretnutí, v ktorých líder tretej ligy valcoval jedného súpera za druhým. Až vo štvrťfinále narazila kosa na kameň a mladíci z Hamburgeru vyhoreli proti harcovníkom z 1. LC Joka. Napriek tomu Hamburger svojimi pohárovými výsledkami prepisoval históriu. Do štvrťfinále sa dostal zatiaľ ako jediný treťoligista v celej histórii Mestskej ligy v Lučenci. Mužstvo Hamburgeru však určite ešte posledné slovo nepovedalo. V nasledujúcej sezóne bude totiž hrať najvyššiu súťaž po tom, ako prevzal štafetu po rozpadávajúcom sa 1. LC Joko.

M. Šulek: Nespratníkov nechceme
Marián Šulek prežil dve dvojročné volebné obdobia. A úradovať v kresle predsedu mestskej ligy bude aj nasledujúce dva roky. Počas jeho „vládnutia“ patrí Mestská liga v Lučenci aj naďalej medzi najväčšie ligy na Slovensku. Napriek tomu aj on veľmi dobre vie, kde malý futbal v Lučenci stále ešte tlačí topánka.
- Počas vášho pôsobenia v kresle predsedu si mestská liga naďalej udržiava vysoký kredit, no v poslednom roku ňou poriadne otriasol exekučný príkaz, po ktorom sa na príkaz exekútora zablokovali bankové účty mestskej ligy. Je už tento problém vyriešený?
- Tento problém budeme musieť riešiť súdnou cestou a verím, keďže pravda podľa obchodných zákonov je jednoznačne na našej strane, že ho aj vyriešime. Okrem toho bude mojou prioritou v budúcom volebnom období, ako som už niekoľkokrát spomínal, dostavba tribúny pri gymnáziu.
- Čoraz viac sa ozývajú hlasy, aby opäť vznikla mestská liga žiakov. Čo stojí v ceste jej opätovnému zrodu, veď by tým prirodzene vznikala nová garnitúra hráčov pre ligu dospelých?
- Bohužiaľ, všetko stojí na peniazoch. Väčšina klubov nemá svojho sponzora a na štartovné sa iba skladajú. Je preto ťažké od nich pýtať ešte viac, napr. na mladých. A na mesto naliehame už dlhšiu dobu, no zatiaľ akosi na nás vôbec nemyslí, čo nás veľmi mrzí. Inak ma tí mladí trápia, veď za dobu existencie ligy žiakov v nej hralo okolo 150 chlapcov a som presvedčený, že hneď, ako by skončili v žiackych tímoch, prechádzali by plynule k seniorom.
- V posledných rokoch boli diváci okrem futbalu svedkami i pästných súbojov. Ani uplynulý rok nebol výnimkou. Je podľa vás vo vašich silách tento neduh odstrániť?
- Myslím si, že sme v tomto smere urobili krok vpred. Čísla hovoria jasne. Počet inzultácií a rôznych šarvátok klesol o polovicu. Nasadili sme totiž tvrdú latku voči nespratníkom a sľubujem, že bude ešte tvrdšia. Chceme sa čo najskôr takýchto typov hráčov úplne zbaviť.
- V novom volebnom období sa predstavia v novozvolenej rade viacerí noví ľudia. Myslíte si, že s nimi nájdete spoločnú reč?
- Trochu ma sklamalo, že sa medzi „vyvolenými“ neobjavil v minulom období jeden z najaktívnejších členov rady Pavel Šufliarsky. Napriek tomu si myslím, že tí, čo získali novú dôveru, sa nedostali do rady náhodou a určite nájdeme spoločnú reč. Na záver by som však chcel poďakovať „csabovcom“, ktorí naozaj robia pre mestskú ligu už niekoľko rokov veľa a ruky nedávajú preč ani od tej najhoršej a neraz podceňovanej manuálnej práce.

Top desiatka strelcov 1. ligy:
1. Erik Lavrík (1. LC Joko) 52, 2. Attila Fehérvári (USD Western) 48, 3. Alexander Mihályi (Športcentrum Šíd) 45, 4. Igor Baran (USD Western) 40, 5. Ján Ufrla (Quercus) 34, 6.Miroslav Kovanič (Ekostavba) 33, 7. Peter Gabľas (Imex) 30, 7. Pavel Grekčo (Imex) 30, 7. Ľubomír Višňa (1. LC Joko) 30, 8. Marcel Mlynarčík (USD Western) 29, 9. Andrej Žilka (Ekostavba) 27, 10. Štefan Rapi (IBG) 22, 10. Miroslav Halm (Quercus) 22, 10. Michal Hanzlík (Naftex LC) 22.

Top desiatka strelcov II. ligy:
1. Ján Tršo (Pedagóg) 55, 2. Peter Žigo (FCN Plast-mont) 43, 2. Dušan Rajprich (Red Wings) 43, 3. Marcel Gembický (Q) 34, 4. Norbert Adamovič (ExM Novotherm) 32, 5. Martin Lenko (Red Wings) 27, 6. Ľudovit Póni (Pedagóg) 24, 6. Jozef Tóth (Q) 24, 6. Peter Máč (Manager Studio) 24, 7. Milan Struhár (Tornádo) 22, 8. Rastislav Adamovič (ExM Novotherm) 21, 8. Miroslav Karásek (Team) 21, 8. Norbert Miklóš (Tornádo) 21, 9. Ján Imrovič ml. (ExM Novotherm) 20, 10. Tomáš Kurčík (FCN Plast-mont) 19.

Top desiatka strelcov III. ligy:
1. Ján Lavrík (Hamburger LC) 30, 1. Marek Barta (Hamburger LC 30), 2. Michal Solovyj (Hamburger LC) 27, 3. Peter Matuška (Hamburger LC) 23, 4. Ivan Slovák (Gunners) 20, 5. Július Burdilák (OFK Točnica) 19, 6. Richard Šingliar (Hornets) 17, 6. Marek Štafen (Duko) 17, 7. Marian Jackuliak (Bim) 16, 8. Zoltán Csaba (Hamburger LC) 15, 8. Andrej Petrík (Hamburger LC) 15, 8. Štefan Maťko (Gunners) 15, 9. Tibor Menyhert (F.A.C. Milan) 12, 9. Marián Gúgľava (FC Boss) 12, 9. Ladislav Luppa (Prof FC) 12, 10. Martin Dzúr (Family) 11, 10. Peter Tóth (Hornets) 11.

Najslušnejší a najtrestanejší
1. liga:
Najslušnejšie mužstvo: 1. miesto Športcentrum Šíd 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., Partner Lunaco 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B, 2. miesto USD Western 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., 3. miesto IBG 3 ŽK, 0 ČK, 3 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. miesto Elektrocentrum 9 ŽK, 3 ČK, 18 tr. B., 2. miesto Naftex LC 9 ŽK, 1 ČK, 12 tr. B., 3. miesto Imex 8 ŽK, 1 ČK, 11 tr. B.

2. liga:
Najslušnejšie mužstvo: 1. Friends 0 ŽK, 0 ČK, 0 tr. B., Star Pub 0 ŽK, 0 ČK, 0 tr. B, 2. Q, 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., 3. Tornádo 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. Manager Studio 7 ŽK, 1 ČK, 10 tr. B., 2. Red Wings 6 ŽK, 1 ČK, 9 tr. B., Pedagóg 6 ŽK, 1 ČK, 9 tr. B, 3. Partner Slovakia Royal Wolfs 4 ŽK, 1 ČK, 7 tr. B., FCN Plast-mont 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B, Tuborg 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B

3. liga:
Najslušnejšie mužstvo:1. miesto Gunners 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B., BIM 1 ŽK, 0 ČK, 1 tr. B, 2. miesto Family 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., Frof FC 2 ŽK, 0 ČK, 2 tr. B., 3. miesto Hamburger LC 3 ŽK, 0 ČK, 3 tr. B.
Najtrestanejšie mužstvo: 1. miesto Duko 4 ŽK, 2 ČK, 10 tr. B., 2. miesto Borussia BvB 5 ŽK, 1 ČK, 8 tr. B., 3. miesto OFK Točnica 7 ŽK, 0 ČK, 7 tr. B.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 6. Magazín SME Ženy už v predaji
 7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 3. Magazín SME Ženy už v predaji
 4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 6. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 7. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 8. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 9. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 36 381
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 24 590
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 856
 4. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 17 244
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 078
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 15 324
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 403
 8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 12 082
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 358
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 271
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Prudký nárast zistených prípadov ochorenia Covid-19 zaznamenal okres Poltár

Pribudol aj ďalší rekord v rámci jedného dňa. Testy odhalili 3 363 prípadov.

Ilustračné foto.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Fiľakovo bude o priebehu testovania informovať online, bude vydávať aj vlastné bločky s číslami

Samospráva chce, aby plošné testovanie prebehlo čo najplynulejšie.

Župa chce podporiť regionálnych výrobcov, na podanie žiadosti im zostáva už len pár dní

V prípade ostatných projektov zostáva na podanie žiadosti ešte mesiac.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Primátor Hattas: Situácia je v Nitre veľmi kritická, chýbajú lekári

V pätnástich dedinách budú testovať len jeden deň.

Už ste čítali?