Stále sympatickej a spoločenskej Alžbete zablahoželal aj primátor Štefan Cifruš.
Začiatkom minulého storočia vyštudovala meštianku a na vlastnej koži pocítila, čo je to ťažká práca. Prezradila, že na raňajky neodmietne slaninu, ale pochutí si aj na vyprážaných kuracích prsiach. Prežila troch súrodencov. Má jedného syna, štyri vnúčatá a štyri pravnúčatá. „Veľmi dobre sa cíti v spoločnosti a každý deň ju navštívia susedky. Obľubuje ľudové pesničky a rada si aj zanôti.
Najradšej však počúva piesne tridsiatych rokov. Pri nich si zaspomína na roky svojej mladosti. Lieky neužíva, ale radšej si dá pohár becherovky,“ povedal jej synovec István Mišove. Keď sa v roku 1921 vydávala ako sedemnásťročná, ešte netušila, že ju manžel čoskoro opustí. Žili spolu iba sedemnásť rokov. Odvtedy žije sama.
Jedna zo susediek na Alžbetku prezradila, že keď ovdovela, údajne niektorý z nápadníkov ju chcel ukradnúť. Odvtedy vraj vždy zatvára okná. Neukradol ju doteraz nikto a na svoju sviežosť má jednoduchý recept: „Treba sa okolo seba obklopiť dobrými ľuďmi,“ tvrdí najstaršia obyvateľka Rimavskej Soboty Alžbeta Fašková.