A nie hocijakého! Podľa našich informácií si kufre pobalí do Chorvátska. Jeho novými zverencami by mali byť údajne treťoligoví futbalisti Sport Nakarska.
Do kontaktu miestnymi futbalovými činovníkmi sa dostal na dovolenke. „V hoteli, kde sme boli s rodinou ubytovaní, som spoznal jedného člena z výboru Sport Nakarska. Poprosil som ho, či by ma nevzal na tréning. Súhlasil. Videl som dva tréningy pod umelým osvetlením. Zapáčilo sa mi tam. Nedalo mi a spýtal som sa skôr zo srandy, či nepotrebujú trénera. Spomínaný pán ma zaskočil, keď mi povedal, že práve teraz by im to prišlo vhod,“ vysvetľoval Miroslav Kéry, ako prišiel do kontaktu s jeho novým potenciálnym klubom. Vedenie Sport Nakarska už Miroslava Kéryho oslovilo aj oficiálne. Dokonca sú údajne obidve strany dohodnuté aj na finančných podmienkach. Podľa nášho hodnoverného zdroja by si Miroslav Kéry veru celkom slušne „privyrobil“. 800 Eur mesačne na ruku nie je na zahodenie. „Pre mňa to nie je len o peniazoch aj keď sú potrebné na živobytie, ale je to predovšetkým pre mňa výzva,“ pokračoval Miroslav Kéry.
Jeho sen je však na dosah. Ako nám prezradil, v sobotu ho Chorváti telefonicky opäť oslovili. „Už mi vybavujú víza. Medzinárodnú trénerskú licenciu nepotrebujem, keďže Chorváti nie sú v Európskej únii. No problémy môžu nastať práve pri spomínaných vízach a pracovnom povolení. Všetko sa totiž robí narýchlo. Aj keď je to zatiaľ s mojim odchodom do Chorvátska tak 50 na 50, dávam tomu väčšiu šancu až od januára. Tak či tak, 2. augusta opäť odchádzam do Nakarsky. Tam už budem múdrejší,“ povedal Miroslav Kéry. Ten už dokonca rozmýšľal nad tým, koho by z nášho regiónu zobral so sebou. Podľa neho je totiž chorvátska tretia liga na oveľa slabšej úrovni ako naša. „Kebyže donesiem do Chorvátska vlaňajší poltársky káder, určite by sme neprehrali, za to dám ruku do ohňa,“ dodal Miroslav Kéry.