Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - SK. JUH

Strehová to Jesenskému na úvod osolila

Králiky - Fiľakovo 7:3 (4:1) 7. Klinec, 25. Beňák, Hurík, Oboril, Zimerman, Kubát, Šatura - 14. Végh 2, Sáfrány, ŽK: Kubát, Zimerman – Bobák, Segeč P., rozhodoval: Ďuriš Roman, diváci: 200

Fiľakovo: Bahleda – Bari, Baroník, Šimkovič, Adamec (46. Segeč P.) – Bobák, Telek, Molnár (46. Sáfrány), Végh – Líška, Tóth

Úvod patril na počudovanie hosťom. Keď v 8. min. voľný kop Teleka domáci gólman zázračne vyrazil na roh. O minútu odpovedali aj domáci, keď Zimerman vyskúšal reflexy Bahledu, ktorý ešte vtedy bol na mieste, ale v 7. min. na otočku Klinca už bol bezmocný a domáci otvorili skóre na 1:0. V 10. min. mohli domáci do vyššieho vedenia, keď Šimkovič zahral v pokutovom území rukou, ale nariadený pokutový kop Bahleda zneškodnil. Hostia sa postavili na nohy v 14. min., keď Líška vystrelil, Dominik vyrazil loptu pred voľného Végha, ktorý síce na dvakrát, ale dotlačil loptu do siete a vyrovnal na 1:1. Domáci nezložili zbrane a výsledkom ich snahy bol bomba gól Beňáka v 25. min., keď po chybe Bobáka zvýšil na 2:1. V 28. min. potom putovala lopta po osi Hurík - Hamšík – Hurík a posledne menovaný zvýšil na 3:1. V 43. min. sa domáci znovu vypli k vyššiemu výkonu, keď zahrabali voľný kop Hamšíkom, ktorý opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. Bari odrazenú loptu nešťastne prihral Oborilovi, ktorý zvýšil na 4:1.

Hostia prestriedali, snažili sa aspoň o skorigovanie výsledku, zvýšili svoju aktivitu a v 57. min. hlavičku Végha gólman domácich vyrazil na roh, ale po jeho zahratí Sáfrány znížil na 4:2. Králiky odpovedali v 60. min., keď Zimerman obišiel všetko čo mu stálo v ceste a svojou technickou strelou postavil Bahledu do role štatistu a zvýšil na 5:2. V 70. min. sa konečne zobudili aj hostia, keď Telek našiel ideálnou prihrávkou voľného Végha, ktorý si položil domáceho obrancu a znížil na 5:3. O minútu hlavný rozhodca pobúril tábor priaznivcov FTC, keď domáci obranca Oboril v pokutovom území kopol do hlavy Sáfránya, ale píšťaľka hlavného rozhodcu zostala nemá, keď mal nariadiť pokutový kop a obrancu vylúčiť. V 79. min. potom domáci schladili nádeje hostí, keď hostia nechali Kubáka prejsť od polovice ihriska ako nôž maslom a zvýšiť na hrozivých 6:3. To však nebolo zo strany domácich všetko, keď v nastavenom čase postranný rozhodca neodmával evidentné postavenie mimo hry domácich útočníkov, ktorí potom pohodlne zvýšili na 7:3 a uštedrili hosťom potupujúcu prehru rozdielom dvoch tried.

D. Strehová - Jesenské 6:2 (4:1), 6. 21. Rimóczy, 12. 75. Szabó (obidva z 11 m), 26. Šár, 78. Zúbek - 36. Šuhajda, ŽK: Szabó, Chromek, Tancík – A. Czene, ČK:, rozhodoval: P. Repiský, diváci: 350

D. Strehová: Páleš – Karasy, Zúbek, Jágerský (55. Báťka) – Tóth, Merčiak, Chromek, Rimóczy (63. Tancík)– Szabó, Ivičič, Šár (67. R. Brna)

V úvode futbalového ročníka 2004/2005 privítali futbalisti Prameňa nováčika – futbalistov z Jesenského .Po absolvovaní štyroch turnajov v príprave nastúpili domáci s novým brankárom Pálešom z Lučenca, Zolom Rimócim z Budapešti a v príprave sa podarilo vedeniu klubu káder mužstva stabilizovať. K mužstvu prišiel aj nový tréner, ktorý za posledných sedem rokov pôsobil pri ženách vo Veľkom Krtíši – Mgr. Anton Čarný.

V 6. min. Ivičič pekne uvoľnil pred pokutovým územím Szaba, ktorý prehadzoval vybiehajúceho brankára, pričom lopta prenikla k úplne voľnému Rimóczimu, ktorý nemal problémy dopraviť loptu do prázdnej brány. V 12. min. využil Szabó chybnú rozohrávku obrancu Jesenského v pokutovom území, získal poľahky loptu, pričom bol podrazený a nariadený pokutový kop Szabó s istotou premenil, aj napriek tomu, že mu ho brankár hostí vystihol. V 21. min. po Szabóovom prieniku a nádhernej českej uličke, ktorou našiel úplne voľného Rimócziho, ktorý prekvapil všetkých prítomných divákov, keď namiesto spätnej prihrávky volil prudkú strelu z uhla, ktorou prekvapil aj brankára v bráne hostí, 3:0. V 26. min. sa Chromek odhodlal k prudkej strele, ktorú brankár vyrazil pred seba a dobiehajúci Šár strelou k pravej tyči prestrelil padajúceho brankára, 4:0. V 36. min. po prieniku Csíziho z ľavej strany keď zaváhala obrana Strehovej a spätnou prihrávkou našiel úplne voľného Šuhajdu, pre ktorého nebol problém zblízka skorigovať stav, 4:1. V 62. min. po centri opäť Csíziho hlavička Šuhajdu skončila na brvne strehovskej brány. V 70. min. po prihrávke Ivičiča vnikol do pokutového územia rýchly Brna, ktorého podrazil v pokutovom území Csízi a nariadený pokutový kop opäť s istotou premenil Szabó, 5:1. V 78. min. po Ivičičovom uvoľnení Tótha a jeho prihrávke pred bránu nemal problém do prázdnej brány zvýšiť skóre kapitán mužstva Zúbek. V 83. min. Ivičič z priameho kopu trafil brvno brány Jesenského, v 85. min. po centri Tótha zahodil 100% šancu zblízka Brna, keď prekopol prázdnu bránu. V 87. min. nedal zblízka gól hlavou Zúbek, po centri Szaba, keď hlavičkoval do náručia brankára. V 88. min. po strele Bariho z hranice pokutového územia kapituloval Páleš v bráne Strehovej na konečných 6:2. V 90. min. po centri Karasyho minul opäť zblízka bránu hostí hlavou Zúbek.

V nedeľu cestujú futbalisti Prameňa do Dolnej Ždani.

Dorast: D. Strehová – Vinica 2:1 (1:0) Sivok 2

St. žiaci: Radzovce – D. Strehová 0:1 (0:0) Gazdík

Ml. žiaci: Radzovce – D. Strehová 0:4 (0:3) Žilka 2, Tóth, Kupček

Tisovec - Tomášovce 2:1 (2:0), 2 vlastné góly hostí – Paľaga, ŽK: Dacho - Jozefík, Haban, rozhodoval: Hnilica z Martina, diváci: 250

Tomášovce: Skopal – Haferník, Tomašovič, Randlísek, Jozefík – Hodúl (46. Krahulec), Haban (85. Pivarčík), Kamenský, Paľaga – Dibala, Fehérvári

Po zmenách, ktoré sa udiali v mužstve, hrali Tomášovčania prvý zápas ustráchane, zle kombinovali a tým pádom získavali domáci viac priestoru a vypracovali si aj z toho plynúce šance.

Zápas dvoch rozdielnych polčasov, kde v prvom polčase domáci mali zápas v rukách a zatlačili hostí, ktorí svojimi dvomi vlastnými gólmi po chybách tomášovských zadákov rozhodli o polčasovom výsledku. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, kde Tomášovce získali viac priestoru, lepšie kombinovali a nakoniec sa dostavili k sľubnej príležitosti. Jednu z nich v 65. min. Paľaga po samostatnej akcii znižuje výsledok zápasu 1:2. Do konca stretnutia mali hostia sľubné príležitosti Krahulca, Kamenského, Fehérváryho, ale výsledok zápasu sa nezmenil. Za predvedený výkon v druhom polčase hráčom ďakuje vedúci mužstva.

V.Krtíš - Selce 1:1 (0:1), Meszároš – Strečok, ŽK: Červoč, Paulov – Karcel, Kmeť, Strečok, ČK: Lahký, Červoč - Strečok, rozhodoval:, Parobek, diváci:400

V. Krtíš: Geregaj – Horn, Chromek, Pavlov, Červoč – Ďurčok (46. Lahký), Krnáč, Varholák (90. Tóth), Meszároš – Kováč, Havrila (79. Šiket)

Domáci začali zápas od prvej minúty aktívne, kde si vypracovali štyri vyložené šance, ktoré bohužiaľ nedokázali premeniť. Nakoniec sa im to vypomstilo v 45. min., keď dostali prvý gó, 0:1. Do druhého polčasu išli domáci s tým, že chcú výsledok zvrátiť, a čiastočne sa im to aj podarilo, keď po peknom úniku Kováča v 72. min. dorazil do prázdnej brány Meszároš 1:1. Domáci aj oslabení sa pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď po vyloženom faule v 16-stke hostí – brankár Pažout zrazil Horna, rozhodca nepochopiteľne neodpískal pokutový kop.

Poltár – Rimavská Sobota „B“ 0:2 (0:1), 2. a 47. Szabó, rozhodoval: Šegúl pred 400 divákmi.

Poltárčania v zostave s letnou akvizíciou Daliborom Strmeňom hrali proti kvalitnejšiemu súperovi nebojácne. Už v 2. min. ich však doslova šokoval Szabó. Zverenci Romana Kaličiaka, ale nezložili zbrane a už o 6. minút Marcinek nastrelil žrď. Aj po prestávke sa hral pred výbornou kulisou svižný futbal vo vysokom tempe, no boli to opäť hostia, ktorí Szabóm mierili do čierneho. Dve minúty pred koncom mohol, Beňa aspoň znížiť nepriaznivý výsledok, ale jeho skončila iba na brvne. Treba povedať, že domáci si za predvedený výkon, čo aj divák ocenil potleskom zaslúžili aspoň remízu.