Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
V. LIGA - SK. D

V Cinobani sa nevyhráva

Cinobaňa - Hajnačka 3:1 (1:0), Deák, Šlichta, Pika - Sepeši ŽK: Filčík, L. Hriň 2, Šlichta - Urban , ČK: L. Hriň , rozhodoval: Cudziš , diváci: 200.

Cinobaňa: Hrnčiar- P. Kopor (Molokáč), V. Fízeľ, Deák, Očovan - Pika, L. Hriň, Jakuba (Hadbavný), Šlichta - Filčík,Čomaj (Jančo S.)

Hajnáčka: Czene ml. - Mede (Berky), Ruszó, Sokolács, Igo - Sepeši, Bartko, Czene st., Urban - Budaj, Sendrei

Domáci začali s chuťou a už v prvej min. Deákovu strelu hostia odvrátili na roh. V 7. min sa uvoľnil Šlichta ideálne odcentroval na voľného Filčíka ten však tesne minul. O tri min. neskôr sa Deák uvoľnil a jeho center skončil v sieti na prekvapenie brankára hostí. Tí po góle vyrovnali hru, po zahratí rohu a nedorozumení v domácej obrane hlavičkuje Ruszo no neúspešne. V zápätí sa uvoľnil Šlichta prihral Pikovi a ten opäť nepremieňa. Akcie sa striedali pred oboma bránami. Hra stratila úroveň domáci bránili a hrozili len z brejkov. V druhom polčase hneď v úvode po chybe domácej obrany vyrovnáva Sepeši. V 50. min. najlepší hráč zápasu našprintoval pred brankára a hlavou zvyšuje na 2:1. V 68. min. sa Pika skvele uvolnil obišiel troch hráčov hostí a zvyšuje na konečných 3:1. Hostia v závere nič nevymysleli naopak boli to opäť domáci, ktorý mohli Molokáčom zvýšiť už na 4:1, no na bránkovej čiare zachránil obranca. Domáci si za bojovný výkon víťazstvo plne zaslúžili.

Ružiná - M.Kameň 1:2 (1:1), Ufrla - Kováč, Fajčík, ŽK: Budáček, Líška - Majer, ČK: Líška po druhej žltej, rozhodoval: Šibal , diváci: 120.

Ružiná: Gazík - Kusej, Prepelica, Budáček, Iždinský - Bórik, Moravčík, Ufrla, Gondáš - Magera, Líška

M. Kameň: Golian - Zolnay, Filip, Sýkora, Bariak - Kovács, Ramšák , Filipko, Majer - Ondrejko, Fajčík

Domáci nastúpili s viacerými novými posilami s pevným presvedčením hrať lepší futbal ako v uplynulej sezóne. Toto presvedčenie sa im však darilo realizovať len po šestnástku hostí, pretože tam sa začalo ich trápenie v premieňaní stopercentných šancí. Na druhej strane hostia v 36. min. po prvej akcii v zápase sa ujali vedenia gólom Kováča z 18-metrov. Hostia sa z vedenia dlho netešili, lebo o 5-minút Ufrla bombou z 35-metrov vyrovnal na 1:1. Tlak domácich pokračoval a pokračovalo aj zahadzovanie šancí. V druhom polčase nedokázali domáci ani z najvyloženejších šancí skórovať, a tak o osude stretnutia rozhodol v 56. min. po samostatnom úniku hosťujúci Fajčík.

Kalinovo - Vinica 7:0 (3:0), Čipčala, Štefánik, Ďuriško 2, Kratochvíľ, Šupina 2, rozhodoval: Cima, diváci: 150.

Kalinovo: Kulich - Melicher, Končos, Filipiak - Segeč (60. Šupina), Čipčala, Štefánik, Bagi, Ivanič - Ďuriško (75. Strapko) - Kratochvíľ (70. Poliak)

Za ideálneho počasia na vynikajúcom ihrisku pripravili domáci hráči svojim fanúšikom nevídané gólové hody, čím úvodný zápas Baníka vyšiel nad očakávanie. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 4. min., ale Čipčala tesne minul bránu. Jeho ďalší pokus v 10. min. otvoril skóre zápasu ,1:0. Po góle sa hostia stiahli pred šestnástku a domáci to v 20. min. využili Štefánikom, ktorý technickou strelou do vinkľa nedal brankárovi šancu. V 31. min. po ideálnej prihrávke Štefánika postupoval sám na brankára Segeč, ale gólman hostí vyrazil nohou na roh. V 42. min po rohu Štefánika zvýšil Ďuriško hlavou na 3:0. V 48. hosťom nevyšla ofsajdová pasca a Kratochvíľ obišiel obranu aj brankára a zvýšil už na 4:0. V 64. min. Ďuriško zvyšuje na 5:0. Autorom dvoch posledných gólov bol striedajúci Šupina, ktorý najprv v 70. min. zvýšil a v 89. min. stanovil na konečných 7:0.

Príbelce - Hr. Ves 0:0 (0:0), ŽK: - Kubelka, Varga, rozhodoval: Ozán, diváci: 120.

Hr. Ves: Vrábeľ - Kubelka, Kováč, Horanský, Rončák A. , Varga (J. Fusek), Kurák (P. Sendrei), Oláh, B. Fusek, Juhaniak, R. Cibuľa (P. Fusek)

Začalo sa obojstranne aktívne. Hostia boli lepší v prvom polčase nedokázali premeniť ponúknuté šance. Domáci nakopávali lopty pred bránu hostí, no obrana hostí odolávala. Zápas sa dohrával v strede poľa a oba tímy boli spokojné s remízou, ktorá bola obojstranne zaslúžená.

Nenince - Mýtna 2:1 (1:0), Mácz, Kuzma - Sopóci (11 m) , ŽK: - Vetrák M., Demanko, Sopóci, rozhodoval: Vaňová, diváci: 150.

Nenince: Bala - Mác, Hýveš, Hýveš T., Beret, - Lendvai, Kuzma, Kalazy, Ubertáš, Kálazy M., Krivánsky

Domáci začali s chuťou a už v piatej min. stopér vyhlavičkoval stopercentnú loptu z bránkovej čiary. O min. neskôr priamy kop Kalazyho skončil na brvne. V 11. min. po rohovom kope otvára skóre Mácz 1:0. V 12. min nepremenil nariadený pokutový kop Hýveš . Na druhej strane sa však z bieleho bodu nemýlil Sopóci 1:1 a začalo sa od znova. V 46. min. trafil vedľa Kuzma. O víťazstve nad nováčikom rozhodol Kuzma.