Streda, 6. júl, 2022 | Meniny má Patrik, Patrícia

V Utekáči sa blýskalo a nedohralo. Nováčik na úvod rozstrieľal Bukovinku

I. trieda

Kokava – Divín – odložené na 1. septembra 2004 (streda).

Zlatno - Vidiná 4:3 (2:2), Randís 3 (1 z 11 m), Ridzoň - Šinka 2, Kocúr (11 m). ŽK: Kubaliak - Dzúr, rozhodoval: J. Kojnok z Poltára, diváci: 35.

Vo vyrovnanom zápase napokon zvíťazili šťastnejší domáci. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, no viac gólov strelili domáci hlavne zásluhou nestarnúceho Randísa, ktorý sa blysol hetrikom a tesne pred záverom ešte nepremenil pokutový kop.

Utekáč - Breznička 1:1 (1:1) nedohrané, Nemčok - M. Budáč. ŽK: Dekanovský - Ďalog, Zachar, rozhodoval: Budáč z Lučenca.

SkryťVypnúť reklamu

V 76. minúte hlavný rozhodca Peter Budáč ukončil predčasne stretnutie pre prietrž mračien a nespôsobilý terén.

Lovinobaňa – Sušany 4:0 (2:0), Karman, Šróba, Botta, P. Mišík. Pred 80 divákmi zabodoval Felšó z Fiľakova.

Domácim úvodný zápas vyšiel nad očakávanie, keď deklasovali Sušany po dobrom výkone 4:0. Hostia prakticky domáceho brankára ani neohrozili. Domáci okrem strelených gólov zahodili ešte množstvo gólových príležitostí a tak víťazstvo je úplne zaslúžené.

Podrečany – Hrnčiarske Zalužany 1:0 (0:0), Ilčík. ŽK: Bakša, Slížik za Hr. Zalužany. Pred 80 divákmi zabodoval Kolenkáš z Fiľakova.

V nadpriemernom a dramatickom zápase až do posledných sekúnd, sa rozhodlo v 75. min., keď center Berkyho našiel osamoteného Ilčíka a ten z 5 metrov prekonal brankára hostí 1:0. Šancí bolo neúrekom na obidvoch stranách, ale strelci mali vychýlenú mušku.

Biskupice – Halič 2:0 ( 1:0), Kalocsai, Gášpár. ŽK: Várady, Szó za domácich. Pred 100 divákmi zabodoval Laho z Lučenca.

Prvý polčas začali obidve mužstvá hrať s chuťou o dôležité 3 body. Lepší boli na tom domáci, ale hosťujúci brankár Mikuš, vychytal aj nemožné. Skóre otvoril až v 43. min. Kalocsai 1:0. Hostia sa nevzdali ani v druhom polčase, ale postupne im ubúdali sily a domáci zvýšili svoj náskok v 67. min. gólom Gašpára na konečných 2:0.

Lipovany – Málinec 0:1 (0:0), Čepko. ŽK: Zaťko z Málinca. Pred 80 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.

Vo vyrovnanom stretnutí boli gólové príležitosti na obidvoch stranách, no strelci nemali svoj deň a tak o stretnutí rozhodla 80. min., keď po rohovom kope hostí Čepko hlavou zaznamenal víťazný gól 0:1.domácim sa napriek veľkej snahe už vyrovnať nepodarilo.

II. trieda

Tomášovce „B“ - Uhorské 4:1 (2:0), Stankovič, Hoduľ, Zdechovan, I. Barkáč - Kuvik.Bez kariet, rozhodoval: Havran z Lučenca, diváci: 80.

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, domáci však využili z minima maximum, keď premenili obidve ponúknuté príležitosti a odchádzali do šatní s dvojgólovým náskokom. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, avšak boli to opäť domáci, ktorí strieľali góly. V 75. min. hlavný rozhodca prerušil stretnutie kvôli silnému dažďu. Po 20 minútach sa pokračovalo v hre, iniciatívu prezvali hostia a znížili na konečných 4:1.

Boľkovce – Podkriváň 4:0 (3:0), Tóth, Imrovič ml., Ivan, Albert. ŽK: Imrovič ml., Kurek, Erdélyi, Lopušan, Tóth – L. Purdek, Novosad. ČK: Kmeť – Hulina. Pred 70 divákmi rozhodoval Tóth z Čakanoviec.

Celý zápas bol v réžii domácich, ktorí okrem strelených gólov, zahodili množstvo príležitostí na skórovanie. Domáci brankár Beran za stavu 4:0 chytil nariadený pokutový kop hostí.

Buzitka – P. Dravce 3:1 (0:0), Lukáč 2, Malček 1 – Nôta. ŽK: Adamec, Malček, Táčik, Ihnácik, Víťaz, Lorinčík, Vrabec. ČK: Malček, Táčik, Lorinčík. Pred 70 divákmi rozhodoval Vojtek z Oždian.

V zbytočne nervóznom stretnutí dvoch vyspelých mužstiev zaslúžene zvíťazili domáci, ktorí už v prvom polčase mohli rozhodnúť o svojom víťazstve, no pozahadzovali aj tie najvyloženejšie príležitosti.

Rapovce – St. Halič 3:1 (1:1), Majoroš 2, Baran – Trčan. Pred 50 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.

Domáci o svojom víťazstve rozhodli až v druhom polčase, keď zlepšili pohyb na ihrisku a strelili dva rozhodujúce góly.

F. Kováče – Santrio 1:4 (1:1), Oláh – Badinka 3, Kočalka. ŽK: Nagy – Badinka. ČK: Kocúr zo Santria. Pred 40 divákmi rozhodoval J. Kojnok z Poltára.

Domáci držali krok za súperom len prvý polčas. V druhom polčase už dominovali na ihrisku hostia, ktorí domácich prevýšili po kondičnej aj hernej stránke a zaslúžene zvíťazili.

Lehôtka – Š. Bukovinka 7:1 (2:1), Šperla 2, Bozó 2, Valent, Bernát, V. Fašang – Jackuliak. ŽK: Bozó – Velič. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Kelemen z Pincinej.

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí dominovali na ihrisku po všetkých stránkach hlavne v druhom polčase.