Utorok, 5. júl, 2022 | Meniny má Cyril, Metod

V Kokavskom derby sa dráma nekonala

1.trieda

Divín – Halič 3:2 (2:0) Grekčo 2, Olšiak – Kurčík, Náton, ŽK: Dobrocký – Póni, diváci: 165, Rozhodoval: M. Budáč z Lučeneca
Domáci mali v prvom polčase územnú prevahu. Okrem gólov nastrelili aj tri tyčky. V druhom polčase poľavili v pohybe, čo využili snaživí hostia na vyrovnanie. Rozhodujúci gól padol v 82. min., keď sa v obrane hostí presadil Olšiak a strelil víťazný gól. Domáci už víťazstvo ubránili.

Hr. Zalužany – Biskupice 4:1 (2:1) Goceliak, Slanina, Obročník, Šatara – Dóša, ŽK: Goceliak, J. Slížik, Šatara – Mižér, Mede, Panica, Hanula, diváci: 95, rozhodoval: Ľ. Kojnok z Poltára
V nadpriemernom zápase sa stretli dve vyspelé mužstvá, ktoré potešili oko diváka hrou aj peknými gólmi. Zápas zaslúžene vyhrali domáci, ktorí premenili viacej z ponúknutých príležitostí.

SkryťVypnúť reklamu

Sušany – Lipovany 0:1 (0:0) Podhora, diváci: 30, rozhodoval: J. Kyzek z Hr. Vsi
Domáci odohrali smoliarsky zápas, keď po celý čas mali veľkú územnú prevahu. Hostia sa dostávali pred 16-stku domácich len sporadicky. Domáci strelci však nepremenili ani tie najvyloženejšie príležitosti a tak prišiel zákonite trest, keď z ojedinelého protiútoku v 51. min. strelil jediný a rozhodujúci gól stretnutia hosťujúci Podhora.

Vidiná – Lovinobaňa 1:1 (0:1) Vajdík – Hulej, ŽK: Slovák – Hulej, Šmidriak, Antal, Golian, diváci: 60, rozhodoval: M. Budáč z Lučenca
V prvom polčase bolo stretnutie vyrovnané, z niekoľkými príležitosťami na obidvoch stranách, ktoré však zostali nevyužité. V druhom polčase, v 55. min. sa hostia po samostatnej akcii Huleja, ktorá zaváňala postavením mimo hry, ujali vedenia 0.1. Domáci potom zvýšenou aktivitou zatlačili súpera a v 80. min. sa im podarilo Vajdíkom vyrovnať na 1:1.
V 86. min. mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nariadený pokutový kop domáci Kocúr nepremenil.

Kokava n. R. – Utekáč 4:1 (3:0) B. Severíni 3, P. Severíni – Nemčok (11 m.), ŽK: Radič – Karkus, diváci: 70, rozhodoval: Ostrihoň zo Zlatna
Domáci sa ujali vedenia už v 2. min. a počas celého prvého polčasu mali hru pevne v rukách. V druhom polčase domáci poľavili, ale predsa zvýšili náskok na 4:0. Hostia korigovali výsledok po úniku Skruteka, ktorý bol v 16-stke faulovaný domácim brankárom Dečekom a nariadený pokutový kop premenil Nemčok, 4.1.

Málinec – Podrečany 3:0 (1:0) Karlík, Dibala, Oláh, pred 90 dvákmi rozhodoval Laho z Lučenca.
Domáci podali dobrý výkon a zaslúžene zvíťazili. Výsledok je pre domácich lichotivý, lebo hostia boli po celý zápas viac ako vyrovnaným súperom len nepremenili svoje šance.

Breznička – Zlatno 4:2 (1:1) Fungáč, Budáč, Kudlák, Ďalog – Šotek, Randíš 11 m ŽK: Kudlák – Trhan, Fehervári, pred 40 divákmi rozhodoval Kolenkáš z Fiľakova.
Po celý zápas boli lepší domáci, ktorý pozahadzovali množstvo šancí, aj keď prvý polčas sa skončil remízou. Hostia premenili max. šancí, keď z dvoch striel dali dva góly.

2. trieda

P. Dravce – Lehôtka 2:2 (1:2) Kučera, Vrabec – Barcaj 2, ŽK: Berec – Diškan, Matúš, diváci: 60, rozhodoval: örcsi z Rapoviec
Vo vyrovnanom zápase sa napokon zrodila spravodlivá remíza. Domáci síce viedli 1:0, ale polčas vyhrali hostia 1:2. Bod pre domácich zachránil v 81. min. Vrabec, ktorý vyrovnal na konečných 2:2.

F. Kováče – Buzitka 0:2 (0:1) Kehér vlastný, Jačmeník ŽK: Filipiak – Jačmeník, pred 50 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.
V príjemnom počasí zaslúžene zvíťazili futbalovejší hostia, ktorí pred koncom prvého polčasu premenili priamy kop 0:1. V 83. min. pečatil víťazstvo hostí Jačmeník 0:2.

St. Halič – Tomášovce „B“ 4:0 (2:0) E. Trčan 2, Vančo, Repka, pred 35 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.
V priemernom stretnutí zvíťazili zaslúžene domáci, keď hostí predčili v premieňaní šancí.

Š. Bukovinka – Rapovce 2:3 (0:2) Jackuliak 11 m, Gondáš – Fízeľ 11 m, Kanát, Mitter, pred 35 divákmi rozhodoval Vojtek z Oždian.
V prvom polčase dali hostia dva šťastné góly a ujali sa vedenia. V druhom polčase domáci pridali a znížili na 1:2. Hostia pred koncom zvýšili na 1:3 a hoci sa domácim podarilo znížiť na 2:3, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

1. Boľkovce 2 2 0 0 7:0 6
2. Buzitka 2 2 0 0 5:1 6
3. Rapovce 2 2 0 0 6:3 6
4. Lehôtka 2 1 1 0 9:3 4
5. Santrio 2 1 1 0 5:2 4
6. St. Halič 2 1 0 1 5:3 3
7. Tomášovce B 2 1 0 1 4:5 3
8. Pan. Dravce 2 0 1 1 3:5 1