Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
I. A II. TRIEDA - LUČENEC

V Kokavskom derby sa dráma nekonala

1.trieda

Divín – Halič 3:2 (2:0) Grekčo 2, Olšiak – Kurčík, Náton, ŽK: Dobrocký – Póni, diváci: 165, Rozhodoval: M. Budáč z Lučeneca
Domáci mali v prvom polčase územnú prevahu. Okrem gólov nastrelili aj tri tyčky. V druhom polčase poľavili v pohybe, čo využili snaživí hostia na vyrovnanie. Rozhodujúci gól padol v 82. min., keď sa v obrane hostí presadil Olšiak a strelil víťazný gól. Domáci už víťazstvo ubránili.

Hr. Zalužany – Biskupice 4:1 (2:1) Goceliak, Slanina, Obročník, Šatara – Dóša, ŽK: Goceliak, J. Slížik, Šatara – Mižér, Mede, Panica, Hanula, diváci: 95, rozhodoval: Ľ. Kojnok z Poltára
V nadpriemernom zápase sa stretli dve vyspelé mužstvá, ktoré potešili oko diváka hrou aj peknými gólmi. Zápas zaslúžene vyhrali domáci, ktorí premenili viacej z ponúknutých príležitostí.

Sušany – Lipovany 0:1 (0:0) Podhora, diváci: 30, rozhodoval: J. Kyzek z Hr. Vsi
Domáci odohrali smoliarsky zápas, keď po celý čas mali veľkú územnú prevahu. Hostia sa dostávali pred 16-stku domácich len sporadicky. Domáci strelci však nepremenili ani tie najvyloženejšie príležitosti a tak prišiel zákonite trest, keď z ojedinelého protiútoku v 51. min. strelil jediný a rozhodujúci gól stretnutia hosťujúci Podhora.

Vidiná – Lovinobaňa 1:1 (0:1) Vajdík – Hulej, ŽK: Slovák – Hulej, Šmidriak, Antal, Golian, diváci: 60, rozhodoval: M. Budáč z Lučenca
V prvom polčase bolo stretnutie vyrovnané, z niekoľkými príležitosťami na obidvoch stranách, ktoré však zostali nevyužité. V druhom polčase, v 55. min. sa hostia po samostatnej akcii Huleja, ktorá zaváňala postavením mimo hry, ujali vedenia 0.1. Domáci potom zvýšenou aktivitou zatlačili súpera a v 80. min. sa im podarilo Vajdíkom vyrovnať na 1:1.
V 86. min. mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nariadený pokutový kop domáci Kocúr nepremenil.

Kokava n. R. – Utekáč 4:1 (3:0) B. Severíni 3, P. Severíni – Nemčok (11 m.), ŽK: Radič – Karkus, diváci: 70, rozhodoval: Ostrihoň zo Zlatna
Domáci sa ujali vedenia už v 2. min. a počas celého prvého polčasu mali hru pevne v rukách. V druhom polčase domáci poľavili, ale predsa zvýšili náskok na 4:0. Hostia korigovali výsledok po úniku Skruteka, ktorý bol v 16-stke faulovaný domácim brankárom Dečekom a nariadený pokutový kop premenil Nemčok, 4.1.

Málinec – Podrečany 3:0 (1:0) Karlík, Dibala, Oláh, pred 90 dvákmi rozhodoval Laho z Lučenca.
Domáci podali dobrý výkon a zaslúžene zvíťazili. Výsledok je pre domácich lichotivý, lebo hostia boli po celý zápas viac ako vyrovnaným súperom len nepremenili svoje šance.

Breznička – Zlatno 4:2 (1:1) Fungáč, Budáč, Kudlák, Ďalog – Šotek, Randíš 11 m ŽK: Kudlák – Trhan, Fehervári, pred 40 divákmi rozhodoval Kolenkáš z Fiľakova.
Po celý zápas boli lepší domáci, ktorý pozahadzovali množstvo šancí, aj keď prvý polčas sa skončil remízou. Hostia premenili max. šancí, keď z dvoch striel dali dva góly.

2. trieda

P. Dravce – Lehôtka 2:2 (1:2) Kučera, Vrabec – Barcaj 2, ŽK: Berec – Diškan, Matúš, diváci: 60, rozhodoval: örcsi z Rapoviec
Vo vyrovnanom zápase sa napokon zrodila spravodlivá remíza. Domáci síce viedli 1:0, ale polčas vyhrali hostia 1:2. Bod pre domácich zachránil v 81. min. Vrabec, ktorý vyrovnal na konečných 2:2.

F. Kováče – Buzitka 0:2 (0:1) Kehér vlastný, Jačmeník ŽK: Filipiak – Jačmeník, pred 50 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.
V príjemnom počasí zaslúžene zvíťazili futbalovejší hostia, ktorí pred koncom prvého polčasu premenili priamy kop 0:1. V 83. min. pečatil víťazstvo hostí Jačmeník 0:2.

St. Halič – Tomášovce „B“ 4:0 (2:0) E. Trčan 2, Vančo, Repka, pred 35 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.
V priemernom stretnutí zvíťazili zaslúžene domáci, keď hostí predčili v premieňaní šancí.

Š. Bukovinka – Rapovce 2:3 (0:2) Jackuliak 11 m, Gondáš – Fízeľ 11 m, Kanát, Mitter, pred 35 divákmi rozhodoval Vojtek z Oždian.
V prvom polčase dali hostia dva šťastné góly a ujali sa vedenia. V druhom polčase domáci pridali a znížili na 1:2. Hostia pred koncom zvýšili na 1:3 a hoci sa domácim podarilo znížiť na 2:3, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  2. Magazín SME Ženy už v predaji
  3. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Dovedna 34 pracovníkov nemocníc v Rožňave a Rimavskej Sobote je v karanténe

Obidve zdravotnícke zariadeniatrápi tiež akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín.

Nemocnica v Rimavskej Sobote.
Dvojica mužov ukradla zásobníky s mincami zo samoobslužnej  autoumyvárne v Poltári.

V Rimavskej Sobote bude 27 odberných miest

Odberné miesta podľa samosprávy kopírujú volebné okrsky v meste s tromi výnimkami.

Slovensko sa pripravuje na celoplošné testovanie.

Banskobystrická župa je prvou v krajine, ktorá chystá vo svojich zariadeniach preventívne testovanie

Pravidelné testovanie sa dotkne 30 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK.